Zielono wszędzie (Frael)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Przestrzeń wykorzystana w tym roku bardzo dokładnie i miano dżungli pasuje jak ulał. :D Jak na tak sporadyczne nawożenie zielsko porosło aż za wielkie, wolałabym więcej kwiatów, a dopiero się moje pelargonie do kwitnienia zabierają. ;:198

Ewa, szczawiki zdecydowanie lepiej rosną na zewnątrz niż w mieszkaniu, już mam to wypróbowane, dlatego daję im usnąć na zimę i wiosną wystawiam doniczki na balkon. Zaobserwowałam, że zielony szczawik potrzebuje o wiele więcej słońca niż ten ciemny, który mam upchany w kącie. Zielony w cieniu nadmiernie się wyciąga, co zupełnie psuje jego wizerunek. ;:198


A ja mam jeszcze takie cudo. ;:3
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

No właśnie, to teraz mam odpowiedź.
To pozwól, że coś Ci pokażę, tak szybciutko w miniaturce:

Obrazek

to mój szczawik bordo, który jakoś daje radę. Ale zielony (jest razem z nim w doniczce) wypuścił od marca 2 listki na bardzo dłuuugich łodyżkach.
A najczęściej nie rośnie prawie nic.
Tzn, że doniczkę na całą zimę (i na mrozy) wystawiasz na balkon?
I co, obydwa po zimie ruszają tak samo szybko?
Aha, jeszcze jedno - w którym miejscu stoją, i czy bezpośrednio na słońcu, czy je jakoś osłaniasz?
A na fotkach znowu cudeńka ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
renata_22
200p
200p
Posty: 423
Od: 25 mar 2010, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Balkon to naprawdę dżungla, pięknie Ci wszystko rośnie... Nie masz problemu ze szkodnikami? A hoje cudowne, ta "włochata" bordowa najbardziej mi się podoba... Możesz pokazać je w całości?
Pozdrawiam Renata :)...
Doniczkowce w przeglądzie...
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Szkodniki oczywiście się pojawiają, np mszyce obecnie próbują mi zjeść sundaville, a pelargonie chrupią ostatnio gąsienice. Jak z mszycami można jeszcze dać radę, to jak z zielska wyłuskać gąsienice? Ale ogólnie nie jest najgorzej. :)
A Hoye jeszcze pokażę, następnym razem. ;:3

Ewa, szczawiki przez zimę trzymam na klatce schodowej, przestaję podlewać (minimalnie coś kapnę kilka razy) i pozwalam im zaschnąć, a wiosną podlewam i wystawiam na balkon, ew przesadzam kłącza do świeżej ziemi. Tak jak napisałam wcześniej szczawik zielony potrzebuje więcej światła, jak ma go za mało bardzo wyciągają mu się łodyżki. Bordowy nie jest taki wybredny, u mnie jest wciśnięty w kąt, bez słońca i jakoś daje radę, chociaż nie jest bardzo imponujący.
Awatar użytkownika
Agnezja
200p
200p
Posty: 273
Od: 7 lis 2009, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. podlaskie

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Elu, passiflorkę masz uroczą, niesamowity kolor kwiatu, a i ujęcie bardzo udane. :). W ogóle przytulnie i miło u Ciebie, musisz koniecznie zdradzić, co opowiadasz pubicalyx, że tak chętnie kwitnie, piękna odmiana. Czekam z niecierpliwością na resztę hojek, a czuję, że będzie co oglądać.
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Z moją pubicalyx, to jest taka historia, że zakupiłam ją jako meliflua sp meliflua. I aż do tego jej kwitnienia byłam przekonana, że własnie tę Hoję posiadam. Ładnie rosła i pięknie na złocisto wybarwiała liście na słońcu, a stoi na wschodnim parapecie. Trochę ją zimą i wczesną wiosną przesuszyłam, przypadkowo ale jednak :oops: , aż miała wiotkie liście. Przestraszyłam się, że mi zejdzie, ale dała radę i zakwitła w dodatku. I wtedy okazało się, że to pubicalyx. ;:173

W całości wygląda mniej więcej tak:

Obrazek

Była wtedy zapączkowana, teraz wypuszcza nowe listki, co bardzo mnie cieszy. ;:3
Awatar użytkownika
Agnezja
200p
200p
Posty: 273
Od: 7 lis 2009, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. podlaskie

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Nie powiem, za taką przypadkową pomyłkę nawet bym się nie obraziła. Na kwiatki meliflua pewnie by trzeba było o wiele dłużej czekać, a ten Black Dragon cudowny! Moja największa hoja to właśnie H.pubicalyx RHP, opowiadam jej niestworzone historie po nocach i ... ani penducla. :lol:
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Pamiętaj Agnieszko, że Hoje, a zwłaszcza pubicalyx, potrzebują dużo światła by zakwitnąć, bezpośredniego nasłonecznienia.
Awatar użytkownika
Agnezja
200p
200p
Posty: 273
Od: 7 lis 2009, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. podlaskie

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Dlatego moja pubi ma zaszczytne miejsce na płd-zach. parapecie. Może ją zauroczyłam, dam jej spokój to pewnie w końcu zakwitnie. :)
Awatar użytkownika
Bogsaf
500p
500p
Posty: 516
Od: 1 kwie 2014, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Passiflora jest przepiękna, w przyszłym roku zamiast ozdobnej fasoli, spróbuję na balkonie posadzić którąś, ale na mojej patelni może to być ryzykowne :?
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Że też mnie jeszcze 'hojoza' nie dopadła - dziwię się bo niektóre odmiany hoy bardzo mi się podobają ale nie muszę się ograniczyć do episcii bo tych to też masa odmian jest :)
Awatar użytkownika
Bogsaf
500p
500p
Posty: 516
Od: 1 kwie 2014, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Andziax007Ja też nie przypuszczałem, że mnie ta choroba dopadnie, ale już u wszystkich znajomych rozglądam się za hoyami :;230
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Bogdanie, śmiało próbuj z passiflorą, ja od 14-tej do nocy też mam na balkonie patelnię, mam balkon od zachodniej strony. Passiflora daje radę, rośnie i produkuje kwiatki na każdym węzełku, a to jeszcze młoda roślina i podpórki jeszcze nie zarosła.

Aniu, no tak bez jednej Hoi... to wręcz nie przystoi. ;:198
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”