Sukulentowy kącik Vilyi

ODPOWIEDZ
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Ależ "tłusta" ta H. truncata...już nie pamiętam kiedy moje tak wyglądały :(
A maluchy w świetnej kondycji - w moich warunkach takie odrościki wyglądają jak skwarki. W Twoich warunkach widać już nawet przyrosty...moje zaczną dopiero jesienią, jak przestanie prażyć...
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Skwarki, powiadasz. To nie wiem, co bys powiedziała na moją limfolinię - przypadkowo mam jedną, niedużą, która wygląda jak stara bezzębna masajska szamanka :roll: Ale jeszcze żyje, bo jakieś nowe liście pomaleńku wypuszcza..

Natalia - gratuluję sesji, bo skoro nagroda, to znaczy, że zasłużyłś! :wink:
Dużo pięknych nowości, fajny nowy aparat, zdrowe śliczne maluchy adenium - teraz będzie jeszcze lepiej niż do tej pory ;:215
Tylko już przerwy w 'relacjach' krótsze jednak rób :wink:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Haworthia truncata, czyli moja nagroda za zdaną sesję :)
- nagroda "wypasiona" - należy rozumieć, że i wpis w indeksie również musi być bardzo "wypasiony" ;:306 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Natalko - jak miło wreszcie i u Ciebie zobaczyć piękne roślinki! Bardzo mało tu takich haworcji - poza Beatką, Henrykiem i Krzysztofem mało kto "idzie" na dużą skalę w ich kierunku. Życzę, aby rosły zdrowo i bezproblemowo. W razie czego zawsze masz wsparcie od wybitnych Fachowców ;:108
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Dziękuję za miłe słowa i odwiedziny :)

Mieczysławie, muszę przyznać, że wysiewając Adenium, miałam w głowie zdjęcia Twoich roślin ;:224 Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać moje maluchy w dobrej kondycji i za kilka lat będę mogła pokazać Wam podobne rośliny. Jedyne, czego się obawiam, to to, że zamęczę je swoją opiekuńczością, bo podobno tego nie lubią.

Beato, H. truncata taka tłusta, bo to wciąż nowy nabytek ;) Pewnie za jakiś czas zacznie wyglądać mniej dorodnie. Jeśli chodzi o te maluchy, to faktycznie prawie wszystkie się przyjęły i wygląda na to, że warunki im odpowiadają. Tylko jeden z A. rauhii mi usechł.
onectica pisze:Natalia - gratuluję sesji, bo skoro nagroda, to znaczy, że zasłużyłś! :wink:
Dziękuję! Na szczęście udało mi się wszystko pozaliczać, ale nawet jeśli by coś nie wyszło, to kupiłabym ją jako nagrodę pocieszenia :;230


Ciąg dalszy nowości. Mam nadzieję, że nie pomyliłam nigdzie nazw :)

Gasteria carinata var. verrucosa
Obrazek

Gasteria ernestii-ruschii
Obrazek

Gasteria bicolor
Obrazek

Gasteria bicolor, wybarwiona na słońcu
Obrazek

Aloe descoingsii
Obrazek

Aloe juvenna
Obrazek

Aloe mitriformis
Obrazek

Aloe rauchii hybr.
Obrazek

Aloe saponaria
Obrazek

Alworthia ?Black gem?
Obrazek

Gasteraloe ?Floe?
Obrazek

Gasteraloe ?Green Ghost?
Obrazek

Gasteraloe ?Green Ice?
Obrazek

Gasterworthia ?Royal Highness?
Obrazek
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Gasteria ernesti-rauschi
Aloe rauhii
Gasteria maculata i ta druga nn to zapewne Gasteria bicolor - maculata to stary synonim (to bardzo pojemny gatunek, mnóstwo form) - ogólnie jeśli ma gładkie liście w plamki i jest umiarkowanie duża, to można wrzucić do bicolor - chyba ze z wiekiem pokaże jakieś bardziej wybitne cechy...
No ale o tych pięknych Gasteraloe to się nie zająknęłaś, że też nagroda - Green Ice i Green Ghost to nadal rarytasy, chociaż ostatnio upowszechniły się na all dzięki masowej ofercie z Jarużyna. Na ebay słono kosztują!
Uważaj na "Royal Highness" - chyba widzę tarczniki - na tym etapie łatwo je usunąć, ale trzeba pilnować!
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Dziękuję za korektę nazw, już je poprawiłam w poście :)
Te Gasteraloe dostałam w sumie przypadkiem - jako rekompensatę, bo roślina, którą zamówiłam zdążyła zmarnieć przed wysyłką. Nie wiedziałam, że to takie rarytasy. Teraz jeszcze bardziej się z nich cieszę :D

Przyjrzałam się tej G. 'Royal Highness' i faktycznie to są tarczniki. Znalazłam pojedyncze sztuki także na A. saponaria i H attenuata var. tamba. Póki co usunęłam je mechanicznie, a jutro potraktuję jakąś chemią. Mam nadzieję, że uda mi się je wytępić. Czy profilaktycznie inne rośliny też powinnam spryskać?

I na koniec ostatnia część nowości. Tym razem z większą różnorodnością rodzajową :)

Lithops
Obrazek

Ceropegia woodi
Obrazek

Obrazek

Ceropegia woodi variegata
Obrazek

Obrazek

Senecio herreianus
Obrazek

Adromischus trigynus
Obrazek

Crassula perforata
Obrazek

Euphorbia susannae x Euphorbia bupleurifolia
Obrazek

Sansevieria ?Bantel`s sensation?
Obrazek Obrazek

Sansevieria francisii ?Spiky?
Obrazek Obrazek

Sansevieria moonshine
Obrazek

Sansevieria trifasciata ?Golden hahnii? z ciemnozielonym obrzeżeniem
Obrazek

Sansevieria trifasciata ?Gold flame?
Obrazek Obrazek

Plumeria. Dwa tygodnie temu była jeszcze zaatakowana przez przędziorki i wyglądała dość marnie. Teraz, po potraktowaniu jej Magusem, wygląda tak:
Obrazek
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Ładne, interesujące rośliny pokazałaś. I to ładnie pokazałaś - inwestycja w aparat procentuje! ;:333

Mnie ze względu na zainteresowania spodobały się najbardziej haworcje (dużo ich!) oraz gasterie ale też aleosy oraz inne śliczne. :)

Takie widoki lubimy. ;:215
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Piękne Senseweria chyba nie widziałam jeszcze takich ;:oj
Inne roślinki też ładnie się prezentują ;:138
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Sansewierki super - widzę, że sięgasz i do wyższej półki! Mnie od lat kuszą, kilka trzymam w pracy i baaardzo staram się, żeby nie przekroczyły progu domu :roll:
H. a. var. tamba u mnie nigdy tarczników nie miała, ale uprzedzałam, że G. 'Royal Highness' po fatalnym zimowaniu umiarkowanie im uległa - wytłukłam je, ale maluch może słaby - ja stosuje chemię tylko jak widzę zarazy, choć zapłaciłam za to dotkliwą cenę, bo przecież wełnowców korzeniowych nie zobaczysz zwykle, póki nie wyciągniesz rośliny z ziemi i nie oczyścisz z podłoża - a kilka cennych zakupów dostałam z tymi gośćmi i dopiero jak rośliny zaczęły niknąc w oczach - odkryłam przyczynę...zastanawiam się, czy jednak prewencyjnie przynajmniej wszystkim nowościom nie wtykać pałeczki Substrala...
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Ładne sukulenty gratuluje! Skoro już tu zajrzałam mam pytanie odnośnie adenium obesum jest tu wielu specjalistów, więc na pewno mi któryś odpowie. Ile czasu roślina potrzebuje, żeby urosnąć do większych rozmiarów? (od siewki), wysiałam 5 nasionek, wzeszło mi 5. I tak się rozochociłam chciwie na kwitnienie. Kiedy moja roślinka będzie już dojrzała? kiedy mogę zacząć ją przycinać? ma 10 cm wysokości. Dziękuje bardzo za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

natka - 3-4 lata. Zajrzyj do wątku o adenium http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 4#p4792884 tam znajdziesz wiele interesujących rzeczy

Natalia - sansewierie piękne ;:215 To naprawdę bardzo fajne rośliny - nie do zdarcia ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Chyba, że ktoś eksperymentuje z bulwami... ;:306 Ale fakt, niektórych trzeba aż chcieć, by sobie odeszły. Niech rosną zdrowo i bezproblemowo!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”