Iwonko - Powojnik Beautiful Bride to nowy nabytek , ale już mi się podoba oby tylko tak dalej.
Raczej pamiętam gdzie mieszkam , ale człowiek taki wiecznie zabiegany.
Wystarczy wyjść z działki zejść z górki i już się jest , ale czasem nawet i na to czasu brak.
Gdyby nie działka pewnie częściej byśmy chodzili na spacery , a tak większość czasu siedzimy na działce. Ale dzieciaki to wprost uwielbiają ,
zwłaszcza synek który mógł by na niej wręcz "spać " . I kto wie czy jak pogoda nie pozwoli tego kiedyś jak będzie starszy nie zrobi
Ale póki co czasem robi sobie z siostrzyczka pole namiotowe u siebie w pokoju , ich pokoik jest najmniejszy w całym domu , ale aż sama jestem zdziwiona a jednocześnie zadowolona jak on jest pojemny. W końcu takie maluchy mają naprawdę dużo arsenału , ale jestem z nich dumna że potrafią utrzymać w nim niesamowity ład jak na tak małą przestrzeń. Niestety tym razem tego tutaj nie widać

istne pobojowisko
A teraz zdjęcie biwakujących maluchów
Mały wytrwał do rana , Alicja odpuściła i przyszła do rodziców - na łóżku jednak jest wygodniej
Annes - Powojnik Bałtyk to niesamowita perełka , kwitnie od samego dołu do samej góry.
Większość powojników kwitnie u góry , a od dołu jest raczej łysawa z tym jest inaczej , i tak samo jak czytałam jest z Beautiful Bride.
Co mnie bardzo cieszy , kwiaty mają i jeden i drugi przeogromne co zresztą widać na zdjęciach.
Naprawdę gorąco polecam i życzę udanych polowań
Co do doniczki jest w środku pomalowana 3 warstwami Olejnicy , ale nie wiem czy to wystarczy i nie będę jednak musiała , wyłożyć jej folią ???
Czas pokaże , natomiast póki co roślinka która została posadzona w tej doniczce , rośnie w oczach
Różyczkowa przygoda , nie mam ich za wiele , ale są i nawet radzą sobie nie najgorzej.
W planach mam dokupienie , jeszcze kilku sztuk ale to już będzie niesamowicie przemyślana decyzja !!! Wybiorę tylko takie które będą mi się szczególnie podobać , bo nie jestem w stanie mieć wszystkich które mi się po prostu podobają.
Póki co różana lista czas teraźniejszy :
1. Pashmina
2. Nostalgia
3. Kronenburg
4. Alinka
5. Tineke
6. Rosa Belmonte
7. Mrs. John Laing
8. Hansestadt Rostock
9. Ambassador
10. Evelyne Dheliat
11. Grand Mogul
12. Barbara Austin
13. Claude Monet
14. Pnąca różowa NN
15. Właściwie nie wiem czy ją można liczyć , bo to eksperyment. Miniaturka na pniu która była różą domową , spróbowałam przezimować i się chyba udało jest to takie maleństwo ale 2 pączki posiada .... O to jej zdjęcie , coś tam widać ale jest naprawdę niezbyt dużych rozmiarów jak patrząc na pozostałe róże ogrodowe mimo że to dopiero nasadzenia jesienne i wiosenne tego roku są o wiele większe od tej maludy.
Za to jak pamiętam kwiatki ma śliczne , takie różowe rozetki.
Aguś - Więc węszysz i szukasz czegoś fajnego , to bardzo dobry pomysł tutaj na forum można coś fajnego znaleźć na swoją listę chciejstw.
Też planuję zakup jeszcze jednego powojnika w tym sezonie , ale sama nie wiem jaki miał by to być , jednak na pewno wielkokwiatowy.
Ale nie śpieszę się wolę przemyślne decyzje , aczkolwiek powojnik Bałtyk i Beautiful Bride to całkowity spontan a jak że trafny.
Teraz powojniki , być może któryś przypadnie ci do gustu.
Powojnik White Prince Charles - jednak wcale nie taki White
Nadal kwitnący Pink Markham
Pink Markham przekwitłe kwiatostany
Jeszcze raz teraz już bliźniaczki Beautiful Bride
Pierwszy jak na razie pączek powojnika Rooguchi
Iwonko - heliofitko - Czytam że i ty chwyciłaś za pędzel jestem pewna , że wyszło znakomicie.
Wszystkie przedmioty się z czasem starzeją , a my musimy dać im drugie życie , a nie wszystko trach do śmietnika.
Tak woda jest , ale to raczej takie rozlewiska a nie wody kąpieliskowe ale jednak jest bardzo uroczo. Na tych rozlewiskach mieszka mnóstwo ptactwa które , niesamowicie głośno krzyczy wieczorami. I oczywiście nie można pominąć żab

Ale lasów też u nas sporo i oczywiście jeszcze trochę pola.
Dzieciaczki ze mną spędzają mnóstwo czasu ale i tak były bardzo zadowolone
Cala to nowy zakup , gdyż w ubiegłym roku w ziemi wszystkie mi zgniły , i byłam zmuszona kupić nowe. Przetrwały jakieś dwie maludy z ubiegłego roku , ale chyba za wcześnie wsadziłam i za bardzo wybujały i troszkę się męczą bidule ale myślę że też zakwitną.
W ubiegłym roku tak wcześnie już nie wsadzę wystarczy z trzy tygodnie prędzej , przed 15 maja.
Madziu - Co do zdrowotności powojników to różnie z tym bywa , większość jest zdrowa i cudownie zaczyna swoje kwitnienie.
Jednak 3 kupione w tym roku - coś im dolega. Maria Curie Skłodowska w ogóle zniknęła z nad powierzchni ziemi , mam jednak nadzieję że od korzenia odbije

Piilu i Little Mermaid kiepsko było ale jakoś teraz widzę że się wzięły i nawet wytwarzają nowe pączki
Oj ja też lubię renowacje i to nawet bardzo , ale to czasochłonne zajęcia , jak cos ma jakoś wyglądać to troszkę trzeba się napracować nie ma zmiłuj.
Teresko , Izo , Paulino - Bardzo dziękuję za miłe słowa , okolica faktycznie rajska
Super że wam się podoba
Izo - Kolekcja tulipanów już skończyła spektakl jednak zamierzam ją nie co jeszcze powiększyć jesienią skutecznie szukam miejsca
Paulinko - Rękę do powojników - mam taką nadzieję że jednak tak jest jak piszesz i chorować nie będą

Najbardziej ubolewam nad Marią Curie Skłodowska której jednak tak dobrze u mnie nie jest
Na koniec jeszcze kilka zdjęć
Pączek Tineke
Pączki Kronenburg
Pnąca NN
Pashmina obsypana pączkami już się nie mogę doczekać aż zakwitnie

a
Specjalnie dla teściowej tego ujęcia swojej indigoletty chyba jeszcze nie ma
Dekoracja na furtkę , od razu lepiej to wygląda
Nowa Kaczuszka
Liliowa rabata , oj będzie się działo już nie mogę się doczekać
Hortensja pnąca zaczyna kwitnienie , po raz pierwszy u mnie w końcu zakwitła
I na koniec domowy Hibiskus , Alicja podziwia
