Pomidory- oprysk kwasem mlekowym

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Pomidory- oprysk kwasem mlekowym

Post »

W ubiegłym sezonie po raz pierwszy zabrałam się za uprawę pomidorów .Pomidory i ogórki uprawiałam w skrzyniach bez dna , rosły pod daszkiem , częściowo osłonięte, taka mała kombinacja , więc ani w gruncie , ani pod folią . Od samego początku Pryskałam Mleczanem Wapnia wg receptury forumowicz i wg Jego wskazówek . Ostatnie pomidory zerwałam jeszcze całkiem zielone tuż przed przymrozkami , te zielone dojrzewały w misce w ciepłym pokoju . Ani jednego chorego pomidora .Ogórki zdrowiutkie aż do przymrozków . W tym sezonie MW na pewno będzie wykorzystywany w całym ogrodzie . Jak dla mnie środek rewelacyjny , wreszcie nie muszę się martwić że coś tam poleci na nowalijki , albo na jakieś dojrzałe owoce .
Awatar użytkownika
Kornel
100p
100p
Posty: 108
Od: 31 sty 2013, o 23:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice/Radzynia Podlaskiego

Re: Pomidory- oprysk kwasem mlekowym

Post »

Mam prośbę - Czy mógłby mi ktoś przesłać na PW przepis na mleczan wapnia? Szukałem, ale nigdzie nie mogę znaleźdź. Z góry dziękuję.
Czyjeś niepowodzenie cieszy nas tak samo , jakbyśmy my sami odnieśli jakiś sukces.-NN
Awatar użytkownika
bel_a_6a
100p
100p
Posty: 111
Od: 20 lis 2012, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory- oprysk kwasem mlekowym

Post »

Ja też uprawiałam pierwszy raz w ub.sezonie pomidorki i pryskałam Mleczanem Wapnia od początku wg receptury i wskazówek forumowicz tak jak Danusia ,wszystkim sąsiadom padły pomidory a u mnie pięknie rosły i owocowały,sprawdził się rewelacyjnie ;:215 nie tylko na pomidorach i ogórkach ale też na lubczyku i truskawkach.
Bożena
D3flo
200p
200p
Posty: 350
Od: 2 cze 2013, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory- oprysk kwasem mlekowym

Post »

Dobre podłoże, umiejętne nawożenie, dobre odmiany pomidorów i mleczan wapnia to recepta na sukces w uprawie pomidorów.
Pozdrawiam.
Rolnik ciągle żyje w strachu, nad warsztatem nie ma dachu.
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Pomidory- oprysk kwasem mlekowym

Post »

Pierwsze , próbne siewki kwiatów już wychodzą , już są traktowane profilaktycznie MW.
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Pomidory- oprysk kwasem mlekowym

Post »

Ja również w zeszłym roku po raz pierwszy w życiu uprawiałam pomidory. Rosły pod gołym niebem, nie osłonięte niczym. Sąsiad mający małą szklarenkę twierdził, że nic nie będę miała. Pryskałam rególarnie MW a on się przyglądał i podśmiewał. Na koniec ja zbierałam ładne zdrowe pomidory a on miał tylko kilka sztuk. Ostatnie zielone zebrałam na początku października, a do końca listopada jadłam świeże pomidory.
W tym roku na pewno dalej będę stosować się do tych porad.
MW traktowałam też cukinie, papryki i róże.
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidory- oprysk kwasem mlekowym

Post »

Też spisałam cały przepis i będę w tym roku działać,to siewki w domu też pryskacie MW.

Pozdrawiam Teresa :wit
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory- oprysk kwasem mlekowym

Post »

Mnie oprysk czy mlekiem czy mleczanem wapnia bardzo przekonuje, ponieważ w tym sezonie będę pielęgnować ogródek z moim malutkim synkiem u boku - więc nic szkodliwego obok niego nie będzie rozpylane :)

Tymbardziej, że czytałam komentarze np. o zaletach oprysku MW nie tylko na pomidorach i ogórkach - ale także na drzewkach owocowych, czy kwiatach - tak więc mam zamiar w tym roku spróbować :heja
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomidory- oprysk kwasem mlekowym

Post »

Czy stosowanie MW jest sensowne rownież w uprawie donicowej? Chciałabym sie dołączyć do eksperymentu :)
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory- oprysk kwasem mlekowym

Post »

Jak w wielu innych przypadkach nie ma jednej prostej odpowiedzi. Podstawowa sprawa to, gdzie te donice z pomidorami będą stać i jak wysoce tolerancyjne będą to odmiany ?.
Moje stoją na balkonie wnękowym i praktycznie przez cały sezon mają suche liście. Nawet rosa na nich nie występuje, bo to 3 piętro. Nie ma więc warunków do infekcji ZZ i praktycznie żadne choroby infekcyjne nie występują, więc ich nie opryskuję niczym.
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory- oprysk kwasem mlekowym

Post »

Ja mam na parterze,też wnękowy,ale przy większym deszczu i wietrze,liście czasem są mokre.
Od maja używałem tylko i wyłącznie MW, średnio można by rzec co 2 tygodnie.Żadnych chorób nie miałem.Zresztą to samo w gruncie,a i pod folią,gdzie MW,użyłem trzykrotnie(może 4 razy).
Cała moja uprawa była zdrowa.Faktycznie ani razu nie była zalana i nie stała w wodzie,jak to miało miejsce u innych forumowiczów,ale nie zmienia to faktu,że obyło się bez używania środków chemicznych.
Aby nie uszczęśliwiać tak mocno to dodam,że w zapasie chemia na dwa pełne opryski jest zawsze(dwa środki o innych parametrach). ;:215
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory- oprysk kwasem mlekowym

Post »

W pierwszej kolejności wyznaję zasadę, że pomidor choćby na nim wisiały nie wiadomo jak cudowne owoce ale ma niską tolerancję na ZZ, nie nadaje się do uprawy.
Awatar użytkownika
tomate
200p
200p
Posty: 395
Od: 27 kwie 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nadrenia

Re: Pomidory- oprysk kwasem mlekowym

Post »

Też w tym roku chcę robić opryski krzaczków w gruncie, bo każdą folię mi tu jak na razie pozrywało :( Teraz będą w grucie tylko bez dachu nad głową.
Chciałam jeszcze dopytać, czy ten żurek zrobić taki sam jak do jedzenia, tzn. z czosnkiem? I czy mogę użyć kredy szkolnej, bo pojęcia nie mam czy u nas jest kreda malarska... Na szczęście mam jeszcze trochę mąki na żurek, bo tego tu też niet.
No i w jakim procencie rozcieńczyć ten zakwas?
Pozdrawiam
Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”