Nowy ogród Jacka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Ja też mam dopiero coś co jest zbiorem przeróżnych roślin bez ładu i składu. Mój ogród jeszcze nie istnieje:-). Mam za to cudne chwastowisko o dość dużej powierzchni, skoszone odrasta w tempie expresowym - a kosimy kosą bo inaczej się nie da. Jestem na etapie wyrywania niektórych drzew owocowych i zakładania pojedynczych rabatek aby posadzić tam cokolwiek z moich zbiorów. Może za jakieś 2 lata to moje miejsce będzie przypominało ogród........Fajnie masz, że znajdujesz u siebie takie stare naczynia, wiklinę i inne rzeczy, u mnie takich cudów nie ma niestety, a szkoda.
W tej chwili nad moim ogrodem przechodzi tornado, burza i sama nie wiem jak to nazwać. Wiatr wieje z przerażającą prędkośćią ze wszystkich stron, a niebo usiane jest piorunami. A mój dom stoi samotnie w polu..........Trochę to niemiłe.
Pozdrawiam.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
Ewik
500p
500p
Posty: 570
Od: 29 lut 2008, o 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Post »

martwię się o Twoje roślinki Jacku... :cry:
te burze wydają się nie mieć końca...
dobrej nocki mimo wszystko...
ewa
Kwiatuszki Ewy
Działeczka mojej Mamy i moja
Pamiętajcie o ogrodach przecież stamtąd przyszliście
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Witajcie Ewo i Izo, i wszyscy, którzy mnie odwiedzają! Burza była rzeczywiście straszna, ale szkód w moim ogródku nie wyrządziła. Jedynie musiałem podwiązać dalie, bo się przygięły do ziemi. Bardziej bałem się, czy dach nie przecieknie.
Ale za to jakie dzisiaj rześkie powietrze i gleba mokra!
Do "Ogrodu na Rozstajach" na pewno zajrzę, bo już o nim słyszałem.
Mój ogród jest dość duży więc będą dwie rabatki po ok. 100m kw każda. Oczywiście wewnętrznie będą podzielone a w środku każdej z nich planuję skalniak w jednej i oczko w drugiej. Ale będą stanowiły zwartą bryłę skontrastowaną z trawnikiem pomiędzy nimi. Takie sa plany.
Parę zdjęć, które zrobiłem jeszcze przed burzą:
Tutaj powstaje ogródek ziołowy. Dynie mi trochę przeszkadzają
Obrazek Obrazek

Nagietki, dimorfoteki i tu też dotarła dynia
Obrazek Obrazek

Rącznik trochę chudy, ale nie miałem czasu się nim zająć
Obrazek

.... i coś, na co bardzo się cieszę - fuksja patagońska zaczyna kwitnąć!
Obrazek
acidantera
100p
100p
Posty: 159
Od: 14 kwie 2008, o 21:14
Lokalizacja: swiat

Post »

Nooo witam witam
Bardzo przyjemnie u ciebie ;))
A jak tam bucik wypucowany?

Czekam na fotkę ;)
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

kocica pisze:Ja też mam dopiero coś co jest zbiorem przeróżnych roślin bez ładu i składu. Mój ogród jeszcze nie istnieje:-). Mam za to cudne chwastowisko o dość dużej powierzchni, skoszone odrasta w tempie expresowym - a kosimy kosą bo inaczej się nie da. Jestem na etapie wyrywania niektórych drzew owocowych i zakładania pojedynczych rabatek aby posadzić tam cokolwiek z moich zbiorów. Może za jakieś 2 lata to moje miejsce będzie przypominało ogród........Fajnie masz, że znajdujesz u siebie takie stare naczynia, wiklinę i inne rzeczy, u mnie takich cudów nie ma niestety, a szkoda.
W tej chwili nad moim ogrodem przechodzi tornado, burza i sama nie wiem jak to nazwać. Wiatr wieje z przerażającą prędkośćią ze wszystkich stron, a niebo usiane jest piorunami. A mój dom stoi samotnie w polu..........Trochę to niemiłe.
Pozdrawiam.
Ewo, jak po burzy? Nam wszystkim dała się we znaki, choć na szczęscie szkód u mnie nie wyrządziła. Piszesz, że wycinasz drzewka? A może któreś się ostanie? Bo to zawsze ładnie wygląda takie stare drzewo, nawet jeśli owoców smacznych nie ma. No i pieniek można wykorzystać pod jakieś pnącze. Gdy w starym ogrodzie usechł sumak, zostawiłem pieniek, który stał się podporą dla groszku szerokolilstnego a nawet "wieszakiem" dla nasturcji w amplu.
No a tych starych naczyń to tak za dużo nie mam. Rozglądam się trochę po okolicy za nimi lub pytam się znajomych, którym często takie rzeczy są zbędne (np. stara wiklina)
Co do chwastowiska możemy podać sobie ręce - u mnie podobnie. I tak samo - jedynie kosą jestem w stanie to skosić.
acidantera
100p
100p
Posty: 159
Od: 14 kwie 2008, o 21:14
Lokalizacja: swiat

Post »

straszne szkody .. domy powalone dachy mają i okropnie połamane drzewa... sstraszne .. stojęi patrze przez okno.. straszne
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Witaj Jacku. Nie wycinam starych drzew. Wszystkie bardzo stare jabłonie zostają bo są przepiękne i zdrowe. Wycięłam kilkuletnie młode jabłonki, które okropnie chorują i były do niczego - były posadzone w szpalerze i tworzyły zwykły sad zabierając powierzchnię pod nasadzenia. Polecial też młody orzech włoski posadzony prawie pod domem. Zasłaniał okna od północy, był już wysokości ponad 5 metrów i walił gałęziami i orzechami o dach, o rozrastających się w stronę domu korzeniach nie wspomnę. Tak więc stare i przepiękne jabłonie oraz inny ogromny orzech zostają:-). Mam dzięki tym wycinkom mnóstwo fajnych pieńków do ogrodu no i korzeni wszelakich.
Po burzy mam sporo pracy, wszystko fruwało po ogrodzie, co tylko zostało na zewnątrz zmieniło swoje miejsce. Jeden z młodych modrzewii przygiął się do ziemi pod naporem wiatru - kilka tygodni wcześniej wichura złamała mi 6 metrową brzozę:-(, ale tym razem wszystkie brzózki są na swoim miejscu.
Dobrze, że u Ciebie nie ma żadnych strat.
Pozdrawiam weekendowo, Ewa.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
KDanuta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 24 kwie 2008, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: BRZESKO

Post »

Cieszę się Jacku że burza i grad ominęły Twój ogród
u mnie tez spokojnie, ale jak sie patrzy na zniszczenia
jakie dokonała u innych to aż serce ściska .

_________________________
pozdrawiam serdecznie Danuta
acidantera
100p
100p
Posty: 159
Od: 14 kwie 2008, o 21:14
Lokalizacja: swiat

Post »

Nam stary wielki kasztanowiec złamało a równie olbrzymi dąb na pół pionowo rozerwany, jarzębina leży 100m dalej niż rosła.. oj oj
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Jacek P.... pisze: Rącznik trochę chudy, ale nie miałem czasu się nim zająć
Obrazek
Jacku a jak zajmuje się rącznikiem?
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witam!
Z zadowoleniem przeczytałam,że u Ciebie wszystko OK i strat nie poniosłeś. Teraz ja czekam z niepokojem na rozwój wydarzeń,bo ponoć te koszmarne burze i wichury idą na północ.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

acidantera pisze:straszne szkody .. domy powalone dachy mają i okropnie połamane drzewa... sstraszne .. stojęi patrze przez okno.. straszne
Bardzo Ci współczuję tych zniszczeń. Trzymaj się ciepło i nie upadaj na duchu! jesteśmy z Tobą!
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Dziękuję Wam Danusiu i Izo za troskę. Mam nadzieję, że i u Was nie ma poważnych zniszczeń, tak jak czytam - u Acidantery. To okropne. Każdy z nas kocha ten swój kawałek ziemi, więc nikomu nie życzę czegoś podobnego. Mi połamało w ub. tygodniu kilka gałęzi, ale to nic w porównaniu ze stratami, jakich doświadczył niejeden Forumowicz tego lata. Wszystkim bardzo współczuję i przesyłam słowa otuchy.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”