Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 989 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 59  
Autor Wiadomość
jolifleur
 Tytuł: Re: Ogród na śmietniku
PostNapisane: 10 paź 2013, o 07:51 
500p
500p

1 szt.
Dziękuję WSZYSTKIM odwiedzającym za miłe słowa ;:31
Jest mi bardzo miło, bo jak pooglądałam Wasze ogrody na forum, to trochę mnie przygasiło- Wasze takie piękne, że mój wydał się taki skoromny :roll: W każdym razie cieszę się, że nasza praca dała takie efekty i myślę, że mamy z tego duuuużo więcej satysfakcji niż gdyby zrobiła to firma ogrodnicza. Tu na każdym kawałeczku ziemi została kropelka NASZEGO potu ;:159

-- 10 paź 2013, o 08:56 --

Paulinko,
podziw jest obustronny :)
A na tulipanki muszę cierpliwie poczekać do 15-ej ;:65

Zobacz profil Wyślij e-mail      

jolifleur
PostNapisane: 10 paź 2013, o 08:08 
500p
500p

1 szt.
Arnika2 napisał(a):
Ewo jestem pod wrażeniem ;:oj
Szczególnie ta różnica.....przedtem i ......teraz. Powinnaś zmienić tytuł wątku na METAMORFOZA ! :wit

Faktycznie, to chyba lepszy tytuł ale jak pierwszy raz stanęłam na moim przyszłym ogrodzie to pierwsze co pomyślałam było: "O Boże co za wielki śmietnik" i to było też pierwsze co mi przyszło na myśl przy zakładaniu tego wątku.
Zdjęcia nie oddają wszystkiego- na podwórku, tam gdzie teraz jest widoczna kostka rosła nawłoć w wielkich ilościach przemieszana z pokrzywami. Jakże wielkie było nasze zdumienie ;:oj kiedy okazało się , że to rośnie na dywanach i chodnikach (ktoś wyrzucił??) po zerwaniu darni z chodnikami i może z 10cm ziemi pieknej pruchnicznej powstałej pewnie z opadłych liści szpadel zazgrzytał o KOSTKĘ. I zdziwienie moje było tym większe, że dom znajduje się prawie w centrum miasta i jak mało czasu było trzeba, żeby przyroda tak się rozpanoszyła i próbowała odzyskać swój teren.

dorcia7
PostNapisane: 10 paź 2013, o 08:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ewa ,najbardziej cieszy to co własna głowa wymyśliła i własne ręce wykonały ,to jest podwójna radość :wit

x-ag-a
PostNapisane: 10 paź 2013, o 09:09 
---

0 szt.
Ewo - piękny kwiatku - witam Cię serdecznie!
Z dużym podziwem przeczytałam historię Twojej przygody z ogrodem okraszoną zdjęciami - ogrom wykonanej pracy i jej efekty zrobiły na mnie piorunujące wrażenie. Ogród ślicznie się rozwija i z każdym sezonem będzie piękniał... Jak wygląda w tej chwili dom, który w momencie zakupu działki był w mocno 'sfatygowanym' stanie? Ciekawam zmian i na tym polu :)
Pozdrawiam Cię serdecznie,
A

jolifleur
PostNapisane: 10 paź 2013, o 10:27 
500p
500p

1 szt.
Aguniada,
zajrzałam do Twojego bloga i poczytałam trochę o trawach. Też z czasem doceniłam ich piękno :)

Na początku przygody z ogrodem brałam wszystko jak leciało. Co kto podarował, to znalazło swoje miejsce u mnie. Oczywiście o roślinach miałam blade pojęcie więc nie obyło się bez wpadek. Dużym zaskoczeniem okazała się trawa wydmuchrzyca piaskowa. Wsadziłam ją w moją glinę w środek rabaty, rosła pięknie i cieszyła oczy a jak zakwitła !!! Ile było zachwytów, bo kłosy ma piękne ;:138
Nadszedł nowy sezon i teraz zobaczyłam co ta trawa potrafi :?
Rozrosła się w kilkunastu miejscach na tej właśnie rabacie:

Obrazek

a tak na marginesie to jest miejsce, gdzie lądowały wszystkie rośliny, którymi byłam obdarowywana i z którymi nie wiadomo co było zrobić i jak fajnie samo wyszło :wink:
Więc trawa została eksmitowana na inne miejsce- pod płotem, też niezbyt szczęśliwie, bo coraz dalej zagląda do sąsiada. A że sąsiad wyjątkowo miły i wyrozumiały, nie muszę jej usuwać :)

Jakiś czas później to miejsce zaczyna pachnieć na cały ogród, gdy rozwijają się piwonie, wydobyte spod gruzów.
Podczas sprzątania ogrodu znalazłam kłącza z czymś kiełkującym czerwonym, co mnie bardzo zaintrygowało. Przesadziłam w miejsce gdzie lądowały inne "nie wiadomo co" i taką mniej więcej miałam minę jak się ukazały kwiaty ;:oj

[/URL] Obrazek

Teraz mam kilka traw ale mało ich uwieczniłam na zdjęciach. Jednak ta która najbardziej mnie cieszy doczekała się fotki z moim kochanym ;:167 pomocnikiem.

Obrazek

Sosenki4
PostNapisane: 10 paź 2013, o 11:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jak pięknie u Ciebie ;:138 , zmiany niewyobrażalne ;:oj , jak dobrze, że robiłaś zdjęcia. Teraz widzisz ile pracy i wysiłku macie za sobą. Ogród imponujący. A pomocniczka śliczna, też mam pomocnika, ale cłopczyka, 4-latka.

April
PostNapisane: 10 paź 2013, o 11:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Ewo, fajnie że założyłaś wątek bo naprawdę masz się czym pochwalić. Jestem pod wrażeniem zmian. Sąsiedzi pewnie się cieszą że mają z okien bajecznie kolorowe widoki.

Aprilkowy las cz.7

JolantaG
PostNapisane: 10 paź 2013, o 14:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Poprzedniczki już chyba wszystko napisały .Pozostaje mi tylko wielkie WOOOOOOOOOOOOOOOOW . ;:oj ;:138 ;:138 ;:138 ;:138

Będę śledzić dalsze losy Twojego niby śmietnika . Chyba powinnaś zmienić tytuł wątku .

Fraszka_1
PostNapisane: 10 paź 2013, o 17:13 
1000p
1000p

1 szt.
Ale przemiana ;:138 niesamowite, podziwiam Cię ;:167

kuleczka
PostNapisane: 10 paź 2013, o 17:36 
200p
200p

0 szt.
Ewuniu, jestem w szoku :shock: Tyle pracy włożyliście, ale warto było. Trawa gigant, też na nią choruję, ale jeszcze muszę się wstrzymać z zapędami :D Piwonia cudowna, moje 3 rok siedzą w ziemi, ale tylko parę marnych liści wypuszczają, miałam nadzieję :? chyba się z nimi pożegnam. Irysy też świetnie się prezentują, ja mam tylko niskie, ale te wysokie są w planach :D W ogóle same achy i echy, pięknie.

Margo2
PostNapisane: 10 paź 2013, o 21:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jak Feniks z popiołów powstał twój ogród.
Dziewczyny już wszystko napisały przede mną.
A to kupowanie to chyba ma każda we krwi.
Chcociaż sporo już potrafi się opanować.
Ale to lata ćwiczeń :wink:

koziorozec
PostNapisane: 10 paź 2013, o 22:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
zachwycam się twoją piwonią bo to moje najulubieńsze :heja :wit

Paulii
PostNapisane: 10 paź 2013, o 22:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Hej Ewo Nie wiem, co powiedzieć jestem w szoku i pod ogromnym wrażeniem, i pełna podziwu. ;:180 ;:180
Mnóstwo pracy na pewno i wysiłku włożyliście na stworzenie tak pięknego ogrodu, jakim jest teraz, ale warto było ;:215
Szczerze pozwiedzawszy Ja bym tak zrujnowanego gospodarstwa nie kupiła nawet jakby za niewielką cenę sprzedawali.

Skalniak przepiękny :D
Wydmuchrzyca piaskowa przepiękna :)
Iryski tez piękniutkie
A mała pomocnica przeurocza :wink:
Ewo Twój ogród wcale nie jest skromny ;:77

jolifleur napisał(a):
Aniu, Paulo i Jolu dziękuję za wsparcie ;:196 Nie sądziłam, że tak szybko ktokolwiek to co piszę odnajdzie. Jak to zrobiłyście?

Po prostu zauważyłam ze założyłaś swój wątek ogrodowy i wieszałam od razu do Ciebie ;:196

ewamaj66
PostNapisane: 11 paź 2013, o 19:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Link mnie do Ciebie doprowadził :D
Powstaje świetny ogród :D Jakiż to teraz śmietnik? Piękne miejsce :D

piasek pustyni
PostNapisane: 11 paź 2013, o 19:47 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ewo - witaj. Ostatnio z wielu względów przeglądam wątki ogrodowe, bo choć jestem z tych "kaktusowo - sukulentowych", to i ogród nie jest mi obcy. Rzadko jednak zostawiam swój wpis, ale tutaj nie mogłam się powstrzymać. Wspaniała lektura, ogrom pracy włożony, metamorfoza niesamowita. Gratuluję wytrwałości i pomysłu. Z przyjemnością będę do Ciebie wracać i oglądać Twój ogród!

Spis moich wątków

jolifleur
PostNapisane: 11 paź 2013, o 20:22 
500p
500p

1 szt.
Gosiu - mi jeszcze daleko do tej fazy, kiedy będę "twarda" w kupowaniu :)
Marto - ja do piwonii mam dosyć powiedzmy umiarkowany stosunek ale te zasłużyły, żeby pozwolić im pysznić się w moim ogrodzie, bo swoje przeszły w śmieciach i teraz odwdzięczają się co roku przepięknym kwitnieniem :)
April - sąsiedzi szczęsliwi, że zaniedbane miejsce już nie kusi różnych "mętów"
Paulinko- w mojej biedronce upolowałam tulipany i hiacynty - jutro sadzę, póki pogoda sprzyja :)
Żaneto - jeśli lubisz kaktusowate, to pewnie mi doradzisz. Kiedyś jak byłam mała moja ciocia miała pięknego sukulenta. Rósł na oknie w jednej małej doniczce a rozszedł się po całym parapecie. Miał piękne ciemnoróżowe kwiaty jak lilie na takiej dłuższej nóżce a rozety liściowe jak rojnik. Taki był śliczny, że nie poprosiłam cioci o szczepkę, bo myślałam, że mi nie da. A kiedy wreszcie się ośmieliłam ciocia już się go pozbyła, bo zajmował cały parapet. Na początku myślałam, że to był rojnik. Kupowałam różne ale rojniki niezmiennie miały byle jakie mało ciekawe kwiaty. Minęło ponad 20-cia lat i wpadłam na trop ;:1 Usłyszałam o Graptopetalum bellum. czy to może być to czego szukam? Jak już udało mi się sprawdzić rzecz baaardzo trudno dostępna zresztą.

jolifleur
PostNapisane: 11 paź 2013, o 21:26 
500p
500p

1 szt.
aguniada - to specjalnie dla ciebie, :wit chociaż tutaj ma być chyba o gorodach :roll:

Wyobraź sobie dziewczynę z rodziną, która kilka lat błąka się po wynajentych mieszkaniach i wreszcie ma szansę coś mieć własnego. Kasy ma mało, więc albo nie za wielkie mieszkanie w bloku albo ruina do remontu. Co byś wybrała? My wybraliśmy to drugie. I byłam przeszczęśliwa kupując tą riunę. Nie było ważne, że szyby wybite, że śmietnik, że tyle pracy- oczyma wyobraźni widziałam jak tu będzie po remoncie.
W dniu zakupu dom okupowali bezdomni, którzy wyrwali i wynieśli wszystko co dało się sprzedać, podłogi wyrywali do palenia a w domu i wokół robili śmietnik. zresztą sama zobacz jak było:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 989 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 59  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości