Malachitowe sukulenty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dumbledore
500p
500p
Posty: 535
Od: 2 wrz 2013, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Dumbledore - wrzuciłam zdjęcie Epipremnum do drugiego wątku - tego bardziej "liściastego" :wink:[/quote]

No, ale mnie ganiasz Dorotko ;:306

Ale przy okazji mam pytanie dot. sukulenta - chodzi mi o tego, o potocznej nazwie "drzewko szczęścia" - jak ukorzenić sadzonkę?
Czytałam gdzieś, że trzeba uszczypać z wierzchołka, pozostawić na jeden dzień, żeby końcówka łodyżki obeschła i wsadzić do ziemi przykrywając folią. Czy to dobry sposób? Nie wstawia się ich do wody, żeby puściły korzonki? :roll:
Awatar użytkownika
Spy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1860
Od: 25 lip 2009, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Tak, Aloe polyphyla to wyjątkowo atrakcyjny okaz. Nasiona sam bym chętnie wziął, trzeba będzie zrobić jakieś zamówienie na przyszły rok. Najważniejsze by nasiona były świeże.
Pozdrawiam. Krzysztof.
/Pustynni Strażnicy/
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Gosiu z tego co wiem to grubosze (czyli m.in. drzewko szczęścia) można też ukorzenić nawet z jednego listka :wink:
Ale generalnie można zrobić tak, jak napisałaś - albo dla pewności zastosować jeszcze do tego ukorzeniacz (ja akurat mam płynny, moczę w nim roślinkę i do ziemi). Sukulentów nie ukorzenia się w wodzie bo dla nich to... za mokro ;:306 od nadmiaru wody gniją. A, no i ziemię warto pomieszać z piaskiem, żeby podłoże było bardziej przepuszczalne.
Ale przyznaję się bez bicia, że na gruboszach jakoś bardzo się nie znam ;:131
Krzysztofie właśnie ta świeżość to kolejny argument, który powstrzymuje mnie przed zakupem nasion - tym bardziej, że nigdy nic zza granicy nie zamawiałam...
Awatar użytkownika
Dumbledore
500p
500p
Posty: 535
Od: 2 wrz 2013, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Dzięki :) No to sobię posadzę grubosza :) Ukorzeniacza nigdy nie stosowałam, ale może trzeba o tej porze roku :)
Awatar użytkownika
olgierdyna
200p
200p
Posty: 286
Od: 26 sie 2013, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Bardzo ładny wilczomlecz trójżebrowy. Ostatnio stał się moim chciejstwem - będę szukała na wiosnę :D
Aloesy też super ;:333 - ja mam tylko jednego, ale coś marnie rośnie :(
Pozdrawiam
Kinga

Zielono mi- Zapraszam
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Kingo w takim razie odezwij się do mnie na wiosnę, ja go bardzo chętnie rozdaję ;:333
U mnie też nie wszystkie ładnie rosną, jeden jest taki dziwny i nie wiem o co mu chodzi...
Awatar użytkownika
olgierdyna
200p
200p
Posty: 286
Od: 26 sie 2013, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Dorotko bardzo się cieszę :tan będę się przypominać :D . Mam nadzieję, że będę mogła się czymś odwdzięczyć :D
Pozdrawiam
Kinga

Zielono mi- Zapraszam
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Hm ciąć tego wilczomlecza? przyznam ze pierwsze słyszę aby takiej wielkości (w zasadzie to on jest mały) przycinać. One naturalnie powinny tworzyć taką kolumnę zasłaniającą główny pęd... Ten wydaje się być dosyć żywy bo zachował liście. Nie doświadcza więc ostrego słońca.

Widzę że aloesy w sporej liczbie.... u mnie siostra ma na wydanie takiego jednego może akurat pasował by do kolekcji.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Phacops pisze:Hm ciąć tego wilczomlecza? przyznam ze pierwsze słyszę aby takiej wielkości (w zasadzie to on jest mały) przycinać. One naturalnie powinny tworzyć taką kolumnę zasłaniającą główny pęd...
A dlaczego nie :D Ja swojego przycięłam nawet, jak był mniejszy tylko po to, by rozkrzewiał się. Jest to kwestia (moim zdaniem oczywiście) estetyki, gdyż dolne pędy, takie "gołe", nie są zbyt estetyczne zwłaszcza, gdy zaczynają korkowacieć. A że rośnie to olbrzymie, warto dbać o to, by miał odpowiedni wygląd, nie tylko warunki. Ale to oczywiście moje zdanie :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Haworthia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 1 cze 2013, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Ciekawy wątek, a te wasze roślinki - cudne ;:oj
Magda
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Dokładnie tak - ja nie mam warunków na to, żeby rośliny stały na podłodze, dlatego nie pozwalam wilczomleczowi rosnąć zbyt wysoko - ten drugi, który stoi w kuchni jest wyższy, ale według mnie brzydszy :wink: nie mam po prostu miejsca na dwumetrowe rośliny, dlatego co jakiś czas zaczynam z nim "od nowa".
Tym bardziej, że w tej doniczce wsadzone są cztery główne trzony - a mi podoba się bardziej, jak jest rozkrzewiony a nie po prostu wyrośnięty w górę :D
Obrazek
Taki pokrój mi odpowiada :)
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

No to w kwestii estetyki tej E. trigona jesteśmy zgodne :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Dumbledore
500p
500p
Posty: 535
Od: 2 wrz 2013, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Też bym takiego chciała, ale mam małe dziecko ;:86
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”