Moje królestwo- uczta dla oczu i balsam ...na wszelkie zło .

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Moje królestwo- uczta dla oczu i balsam ...na wszelkie zło .

Post »

Magnolia oblepiona kwiatami jest wspaniała. Cudo!
Pierwiosnki i inna 'drobnica' też ślicznie kwitną. Wąska rabatka bardzo ładnie się prezentuje.
Jagódko, robisz przepiękne kartki ;:180
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje królestwo- uczta dla oczu i balsam ...na wszelkie zło .

Post »

JAGÓDKo :wit Ja już jestem po wojażach , pogoda przyspieszyła powrót :;230 Co prawda w Zakopanem byłiśmy w środę to było słonecznie i nic nie zwiastowało takiego załamania pogody ;:oj W Niedzicy jest blisko do tych zbiorników w Czorsztynie to tu pogoda częściej kapryśna ;:oj Samopoczucie też nie domagało ;:174 więc szybko do domu i pod kocyk z gorąca herbatką :) U Ciebie też pewno krucho z pogodą na grilowanie czy biwakowanie na łonie natury ;:185 Jak tam piękne magnolie się miewają . :?:
Pozdrawiam Ewula
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje królestwo- uczta dla oczu i balsam ...na wszelkie zło .

Post »

Gosiu..ten mój , to Dawn Ansel i pięknie zimuje , szybko przyrasta .
Zrobiłam listę do sprzedaży i ...poleciała w kosmos ... ;:145
Wiesz , ja za bardzo się nie pcham na afisz ...więc nikomu osobiście zaproszenia nie wysłałam ...jedynie w moim wątku ;:oj . Ale , ale ...przyjechały Ewy - evluk i EwkaEs ...szkoda , że magnolia zrzuciła większość kwiatów ...pod nią za to usłany biało różowy dywan .

Ewuniu...dziękuję za wizytę i miłe słowa ...placek - to końcówka ...ale miło mi , że Ci smakował ;:196 . Nie mów , że szczodrze obdarowałam Was roślinami , bo nie chciałaś wszak innych ...np. pokrzyw ;:306 ...o liliowcach , wielosiłach , lobeliach nie wspomnę ...

Jadzieńko...no , w rzeczy samej zaszczyciły mnie swoją obecnością obie Ewy ...było miło , ale potem zaczął padać deszcz i spacerowanie się skończyło . Zdążyłam co nieco im wykopać ...ale EwkaEs - to skromna osoba ...na siłę chciałam jej dać liliowce , wielosiły i coś tam jeszcze - ale nie chciała ...nawet pokrzywy jej proponowałam na płukankę do włosów - nic z tego ;:185 ...też nie chciała ;:306 .

Gosiu...dziękuję ;:196 ...miło mi , że podoba Ci się kartka i rabatka różana ...żeby już cieplutko było , to i listeczki by wypuszczały szybciej . Uwielbiam te moje maleństwa ...lada moment zakwitną kolejne rarytaski ...np. cypripedium calceolus .

Ewuś...witaj ...szkoda , że pogoda się zepsuła , bo zupełnie przyjemniej jest w słoneczną majówkę . Wczoraj grilowaliśmy , bo zjechali się goście ...niestety ...lunęło - więc - grill był w piekarnikowym grillu z termoobiegiem ;:306 . Ważne , że wszystkim smakowało .
Magnolia przekwita ...jeszcze kwiaty co niektóre się dopiero rozwijają , ale te , które były całe rozłożone , to opadły , lub sukcesywnie opadają . Zwłaszcza przy wietrze , deszczu ...mam za to dywan usłany z kwiatów ...
Buziaki ;:196 ....grzej się pod kocykiem ...bo i u mnie chłodno - na dodatek coś mnie drapie w gardle...jakąś gorycz czuję ...

Przegląd ...co nowego ?

Primula " Dawn Ansell " & róża Rosarium sztamowa ...już kwitnie
Obrazek Obrazek

Primula Modesta Plena
Obrazek Obrazek

Primula Guinerve lada moment otworzy swe podwoje & primula pubescens
Obrazek Obrazek

Primula pubescens & primula auricula
Obrazek Obrazek

Aubrieta plena Dr Mules Variegata & Anemone nemorosa "Alba Plena "
Obrazek Obrazek

Anemone nemorosa x lipsiensis & Aubrieta Drayton
Obrazek Obrazek

Saxifraga Arendsii & Aubrieta Plena Dr Mules Variegata
Obrazek Obrazek

Narcyz poeticus " Actaea " & Naradka rojnikowa
Obrazek Obrazek

Dywan kwiatowy z płatków magnolii & Floks kanadyjski
Obrazek Obrazek

Gęsiówka kaukaska & Viola
Obrazek Obrazek

Jeszcze raz Primula Dawn Ansell & Gęsiówka kaukaska
Obrazek Obrazek

Rzut okiem na rabatę wieczorową porą .
Obrazek

Anemon nemorosa Robinsoniana & Anemon nemorosa Tinny's Plena
Obrazek Obrazek

Anemone nemorosa Alenii
Obrazek Obrazek

Wkrótce kolejne :wit ......
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje królestwo- uczta dla oczu i balsam ...na wszelkie zło .

Post »

Iguś śliczne widoki jak zwykle ;:108
Piękne masz anemny :uszy
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje królestwo- uczta dla oczu i balsam ...na wszelkie zło .

Post »

JAGÓDKO :wit Fajnie ,że grilowanie smakowało -mimo,że z piekarnika :;230 Cudownie ,że odwiedziły Cię Forumki - to takie miłe znać się z FO a zobaczyć w realu ;:333 . Pokazujesz następny koncert kwiatowy z mniejszych kwiatuszków ;:333 Buziaki-miłej niedzieli :)
Pozdrawiam Ewula
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje królestwo- uczta dla oczu i balsam ...na wszelkie zło .

Post »

Jagódko, ale masz piękny dywan magnoliowy :wink: Moja maleńka też już zmienia szatę na liściastą... Mam wrażenie, że w tym roku jakoś tak wszystko szybciej przekwita. Pierwiosnki śliczne, ale najbardziej urzekła mnie biała primulka " Dawn Ansell ", muszę zapisać w kajecie nazwę, bo mam ostatnio bzika na biel. Floksy już zaczynają kwitnać :shock: ? U mnie chyba w tym tygodniu ruszą, bo widzę zaróżowienia na końcach pędów.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje królestwo- uczta dla oczu i balsam ...na wszelkie zło .

Post »

Już wiem :tan razem z złocieniem arktycznym dostałam od Ciebie prezencik w postaci anemona nemorosa Alenii
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje królestwo- uczta dla oczu i balsam ...na wszelkie zło .

Post »

A prymule? masz jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę ?
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Moje królestwo- uczta dla oczu i balsam ...na wszelkie zło .

Post »

Iguś, nie płakaj ;:168
Spektakl magnoliowy dla tej części kraju , z której pochodzę, jeszcze niedostępny ;:145
Podziwiałam na Lubelszczyźnie ;:oj
Śliczne maluchy ;:215
Pozdrawiam słonecznie :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje królestwo- uczta dla oczu i balsam ...na wszelkie zło .

Post »

Śliczne te maluszki a mnie oprócz prymulek i anemonów urzekła Naradka rojnikowa ..Ten magnoliowy dywan ;:oj wygląda cudnie. W pierwszy momencie pomyślałam ,ze to kwitnące floksy ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje królestwo- uczta dla oczu i balsam ...na wszelkie zło .

Post »

A ja przyszłam popaczeć :wink: co tam kwitnie ciekawego u Ciebie i jestem w szoku bo u mnie nie ma aż takiej różnorodności!
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje królestwo- uczta dla oczu i balsam ...na wszelkie zło .

Post »

Hej ...dziewczyny ...zrobiłam kolejną porcję fotek i lecę wrzucić część moich roślinek do sprzedaży ...

Justysiu ...już przestałam ...nie płaczę ;:185 ...Wiem , wiem ,że byłaś w stronach wschodniej Polski ...podczas , gdy ja zwiedzałam ...Twój ogród ....
Dziękuję ...wiesz , tak się zastanawiam , czy u Was w ogóle wiosna wolniejsza , czy chłodniejsza ?
Buziaki ;:196 ....serdecznie pozdrawiam ;:167 .

Dorotko ...będą w moim wątku sprzedażowym ...większość z górnej półki ...z Austrii ...z Sarastro - Stauden ...

Dorotko / korzo_m ...wiedziałam , że wystaje gałązka z anemone nemorosa ...niech Ci zdrowo rośnie ;:196 .

Bożenko- też mam takie wrażenie , że jakoś długo oczekiwania na kwiaty wiosny...a szybko przekwitają ...Primula ' Dawn Ansell " jest śliczna w swej niewinności ...Ten floks kanadyjski to jeden z pierwszych , który rozkwita ...potem za nim szydlaste ...Już mam dywan z floksa o kolorze wrzosowym .

Ewuniu/Ewiczka52...smaczne i bez problemu , że chłód na dworze ...a z dziewczynami z FO spotykam się raz , na jakiś czas - to bardzo miłe . Niedziela minęła w ...grzebaniu w ziemi za nornicą ...poszedł w ruch denaturat ...ogień , dym i granulki Kreta z gorącą wodą ... Myślałam , że będę ryczeć ...bo u mnie do tej pory nornic nie było ;:oj ....dodatkowo tam ryje , gdzie dopiero zasadziłam lobelie i róże ...Buziaczki ;:196 .

Ewuś / evluk ...jestem załamana ...czyt .powyżej ... ;:145 . Dziękuję za miłe słowa ;:196 ...anemony nemorosa ...to po primulach moja druga miłość ... ;:167 tak bliskie sercu memu .

Jadzieńko ...mam jeszcze naradkę odroślową ...dopiero zbiera się do kwitnienia ...też uwielbiam te maleństwa ...dziękuję za miłe słowa ;:196

Agnieszko...za to Ty masz wspaniałą kolekcję żurawek i piękne primule pełne ;:196 ...nie sposób mieć wszystkiego ...ale ja wszystko , co kocham przygarnęła bym pod swój dach ...

Trochę tego i owego ...coś mi te fotki nie wychodzą ostatnio ...zbyt późna pora też nie sprzyja ostrości ... ;:224

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

ObrazekObrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miłego dnia i do następnego wernisażu ... :wit
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Moje królestwo- uczta dla oczu i balsam ...na wszelkie zło .

Post »

Igo-dopiero dziś rano miałam internet jaki taki i wrzuciłam u siebie fotki z wizyty.Dary posadzone,podlane,bo mimo ostatnich deszczów ziemia dość sucha w głębi.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”