Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 17

Post »

Tyle napisałam, a zapomniałam o najważniejszej rzeczy napisać, która mnie nurtuje. Otóż mam pytanie do Ciebie Aga i innych forumek o trawnik z pleśnią śniegową. Ja myślę, że w tym sezonie będzie jej dużo u mnie, bo moja trawa równy miesiąc pod grubą warstwą śniegu jest i myślę, że problem będzie. Zresztą przez krótki moment jak tego śniegu nie było na przełomie lutego i marca już były takie białe kółka na trawie. Czy na tę pleśń na trawniku robi się jakieś opryski? Miałaś kiedyś coś takiego na trawie?
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 17

Post »

Agus nie-nie - zrobimy jak w zeszlym roku :wink: Ja wykopie, wsadze do doniczek i przyjada do Ciebie z nami ;:108 chyba ze M. albo brachol beda mieli cos w planach na ten czas, to wykopie i wysle ale to obgadam z nimi nie dlugo - bo jeszcze nic o tej operacji nie wiedza :;230
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 17

Post »

Bogusiu, najpierw odniosę się do trawnika i problemu pleśni sniegowej. Oczywiście, że miałam już do czynienia z tym paskudztwem. Trzeba szybko zadziałać i spokojnie pozbędziemy się brzydkich plam biało- różowych. Mianowicie, należy przede wszystkim porządnie wygrabić trawnik, następnie wykonać areację (np. ponakłuwać widłami), po tym zabiegu zasypać piaskiem chore miejsca. Nawozimy i wertykulujemy trawnik dopiero gdy porządnie przeschnie po zimie i się wzmocni. Jeśli murawa jest mocno zainfekowana pleśnią, warto po areacji opryskać chore miejsca fungicydem, np. Amistarem.
W Mszczonowie robiłaś jakieś ogrodnicze zakupy?
Dobrze, że bezpiecznie dojechałaś ;:196
PS. DJ całkowicie unika namolnej Sary! ;-))
Julek, ok! :) Dostosuję się i przyjmę wszystkie opcje :) Bardzo mi dużo radości sprawisz ;:196
Ewa, ja jestem znana z małomówności - jak PanM przyjdzie, to potwierdzi, że jestem milczkiem :D
O ogrodach to tylko między sobą możemy!
Marzko, zapraszam serdecznie! Wiem o Twoich planach szpaleru z czerwonych róż... takie ogniste łany będą się pięknie prezentować!
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 17

Post »

Agus,piszesz juz za chwileczkę,juz za momencik,a ja dodam ,ze bedziemy jeszcze bardziej wnerwione jak teraz.Straciłam juz zupełnie nadzieję na przyjście tej obrażalskiej pani.
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 17

Post »

Małgosiu, o złym się szybko zapomina... przyjdą ciepłe dni, rzucimy się w wir prac ogrodowych i nastanie ogólnoforumowe poczucie szczęśliwości - zobaczysz :) Nie smutaj już!
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 17

Post »

Aguś jak chcesz szarość zobaczyc to zajrzyj do mnie, ale zaczyna to przejaśniać się.
Z polecanych przez Ciebie róż wtedy nic nie znalazłam, ale kupiłam Piano i będe jej mieć na 5mb 5szt. Myślę, że się zmieszczą. Chcę im czerwone jednoroczne zafundowac do towarzystwa: drakiew i krwawnik. Potem lawendę, nawet mi wschodzi i będę jej jeszcze dosiewać
Awatar użytkownika
Grazka226
1000p
1000p
Posty: 1356
Od: 12 mar 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 17

Post »

Na odmianę u mnie pada deszcz ;:219
Aktualny wątek http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 40&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Trzy­maj się z da­la od ludzi, którzy próbują pom­niej­szać Two­je am­bicje. Ma­li ludzie zaw­sze tak ro­bią, a nap­rawdę wiel­cy spra­wiają, że czu­jesz, że i Ty możesz być wielki. Mark Twain
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 17

Post »

Grażko, czyżby deszcz zwiastował wiosnę?
Marzko, szpaler Piano - już to widzę! ;:215
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 17

Post »

Kupiłam w dwóch miejscach piano, będę mieć porównanie. Ty u mnie, ja u Ciebie, ale dziś się odwiedzamy :tan
Awatar użytkownika
Grazka226
1000p
1000p
Posty: 1356
Od: 12 mar 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 17

Post »

Aguś deszcz być może zwiastuje wiosnę ale ja normalnie chyba nie dojadę do domu dzisiaj bo ugrzęznę w tym błocie ;:219
Aktualny wątek http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 40&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Trzy­maj się z da­la od ludzi, którzy próbują pom­niej­szać Two­je am­bicje. Ma­li ludzie zaw­sze tak ro­bią, a nap­rawdę wiel­cy spra­wiają, że czu­jesz, że i Ty możesz być wielki. Mark Twain
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5045
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 17

Post »

No widzisz, Agu, przywykłaś nadawać ton, a nie snuć się po cudzych watkach, jak smętny gwizdek ;:306. Ja się tak snułam przez 10 dni i gdzie nie zajrzałam, tam wiało smętkiem ;:222.
Stanowczo lepiej coś robić, coś mówić, z kimś rozmawiać i wywiązywać się z obowiązków towarzyskich ;:215.

Avanti - Jagoda
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 17

Post »

Aguniu ;:167 ;:167 dziękuję że otworzyłaś nowy wątek , bo juz szczere łzy wylewałam u Romci ;:cm ;:cm Ela
pozdrawiam Ela
x-S-l
---
Posty: 2085
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 17

Post »

oooooo Aguś - nowy wątek otworzyłaś - super!!! ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”