Ogród warzywny na balkonie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Bidi
50p
50p
Posty: 51
Od: 27 maja 2011, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląska/Francja

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

W tym roku postanowiłam jeszcze bardziej zaszaleć na balkonie... Oprócz chili i pomidorków koktajlowych zdecydowałam się na klasycznego pomidora malinowego, fasolkę szparagową, szpinak, liście buraka, sałatę lisciową, rzodkiewkę oraz klasyka - zioła i szczypiorek z cebulki siedmiolatki.

Nasiona chili i pomidorów już wysiane i wykiełkowane :)

Teraz tylko czekać na wiosneee ;:138
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Ja tylko 8 dużych donic na balkonie tj:2 papryki ,6 pomidorów no i szukam 2 wiszących niedrogich pojemników do uprawy pomidorów "do góry nogami"Jakby ktoś znalazł coś do proszę o namiary.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

DamianC pisze:Ja tylko 8 dużych donic na balkonie tj:2 papryki ,6 pomidorów no i szukam 2 wiszących niedrogich pojemników do uprawy pomidorów "do góry nogami"Jakby ktoś znalazł coś do proszę o namiary.
Weż zwykłe małe skrzynki. na gorze zrób otwory 4 szt.
Przesuń sznurek przez górny otwór poprowadż pod skrzynką i przesuń przez drugi otwór po przeciwnej stronie skrzynki (tej krótszek).
Lepiej do tego wykorzystać pasek parciany będzie solidniejsze.

Aby wzmocnić konstrukcje można wokół skrzynki owinąć sznurek zaplatając go z obenym już sznurkiem(paskim) aby zapobiec ewentualnemu rozejściu się sznurków wiszących.

Ale zawile to napisałem - mam nadzieję że po 10 czytaniach da się odczytać moje mysli ... :shock:
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Weż zwykłe małe skrzynki. na gorze zrób otwory 4 szt.
Przesuń sznurek przez górny otwór poprowadż pod skrzynką i przesuń przez drugi otwór po przeciwnej stronie skrzynki (tej krótszek).
Lepiej do tego wykorzystać pasek parciany będzie solidniejsze.

Aby wzmocnić konstrukcje można wokół skrzynki owinąć sznurek zaplatając go z obenym już sznurkiem(paskim) aby zapobiec ewentualnemu rozejściu się sznurków wiszących.

Ale zawile to napisałem - mam nadzieję że po 10 czytaniach da się odczytać moje mysli ... :shock:[/quote]
Myslałem o takich kombinacjach ....Chyba przejadę się na giełdę kwiatowa w tychach i zobaczę czy jest coś "fabrycznego"
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

DamianC pisze:Ja tylko 8 dużych donic na balkonie
Polecam mniej więcej obliczyć ciężar takiej donicy pełnej ziemi i podlanej na ful. Nie każdy balkon ,,udźwignie" taki ciężar stojący przez kilka miesięcy ;:3
Kasia
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Też się nad tym zacząłem zastanawiać, zaplanowałem sobie 10 skrzynek po 35 litrów pojemności, m.in.arbuzy. Ich ciężar także zwiększy obciążenie (o ile cokolwiek urośnie).
Mam balkon ok. 20m2 powierzchni, ale na szczęście podparty ścianami nośnymi z 3 stron.
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Też się nad tym zacząłem zastanawiać, zaplanowałem sobie 10 skrzynek po 35 litrów pojemności, m.in.arbuzy. Ich ciężar także zwiększy obciążenie (o ile cokolwiek urośnie).
Mam balkon ok. 20m2 powierzchni, ale na szczęście podparty ścianami nośnymi z 3 stron.[/quote]
Wytrzymie.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Generalnie dobra ziemia (np. z perlitem) nie jest cieżka. Głównie to obfite podlewanie może być problemem. Przy takiej ilości skrzynek warto pomyśleć na półautomatem, który odciąży poszczególne skrzynki i wspomoże roślinę.

Można też uprawy hydroponiczne prowadzić.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Arkady
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Mam pytanie :wit ! Mam dosyć trudną decyzję bo kończę gimnazjum no i wyniki w nauce nawet dobre ale z matmy to tragedia Pani od matmy nawet mi powiedziała że nie mam talentu do matematyki i żebym sobie wybrał szkołę z małą ilością lekcji matematyki zresztą i tak przepuszcza mnie zawsze z litości :wink: No i myślałem o Technikum Ogrodniczym i chciałem spytać czy to dobry pomysł :D
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4048
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Arkady, jest taki wątek: Młodociani ogrodnicy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=882
Tam popytaj ;:204 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Arkady
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Nawet nie wiedziałem że jest taki wątek :shock: Dzięki za pomoc ;:180
Awatar użytkownika
Nira
100p
100p
Posty: 132
Od: 7 paź 2012, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice - Wesoła

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Piękne warzywa! Super pomysł na zagospodarowanie balkonu!
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Arkady - trzymam kciuki za Twoje plany edukacyjne :D
Czytam, że na balkonie może pojawić sie połysnica marchwianka... Zmartwiłam się, bo mam zamiar w tym roku uhodowac sobie na balkonie marchewki. Jak to to wygląda i co to to potrafi zrobic z marchewką? czy zagraża innym roślinom?
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”