Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 12  
Autor Wiadomość
RGR
 Tytuł: Kompostownik jaki?Z czego?Jak zbudować?
PostNapisane: 21 maja 2008, o 12:48 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Stanąłem przed zakupem kompostownika, analiza cen niestety nie napawa otuchą, z drugiej strony przypomniałem sobie iż posiadam po budowie całkiem słuszną ilość bali sosnowych które stemplowały stropy przy budowie. Myślę, że jednym popołudniem złożył bym z nich całkiem fajny kompostownik. Niestety mój zapał studzi jedna sprawa mianowicie czy taki kompostownik nie rozleci się po roku ze względu na próchnicę drewna.

Pytanie zatem do praktyków czy kompost nie spowoduje błyskawicznego rozkładu belek drewnianych ?

Waleria
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, o 12:59 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Z kompostem czy bez, drewno na powietrzu i tak próchnieję, jeśli nie jest zabezpieczone.
Mam kompostownik zbudowany z desek, które przez 20 lat tworzyły szopkę, stoi już ok. 7 lat i nie widzę,żeby im kompost szkodził. Aha, kiedyś były te deski malowane jakąś byle jaką farbą, śladów raczej już po niej nie ma.
Przy budowaniu nie zapomnij o tym,że kompostownik to nie twierdza,że musi być przewiewny.

RGR
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, o 14:12 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Waleria napisał(a):
...Przy budowaniu nie zapomnij o tym,że kompostownik to nie twierdza,że musi być przewiewny.

Dzięki za odpowiedź, oczywiście nie chcę zbudować bunkra :) te belki pociągają mnie m.inn. dla tego, że układając je na przemian osiągnę konstrukcję całkowicie przewiewną.

Wisienka
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, o 14:27 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Ostatnio mąż się zdeklarował, że zrobi mi kompostownik z desek, które mamy po rozbiórce,
jak mu narysuję, jak to ma wyglądać.
Czy możecie wstawić jakieś zdjęcia swoich drewnianych kompostowników.
Uwagi na co zwrocic uwage rowniez mile widziane.

przepraszam ale klawiatura mi zastrajkowala ... :?

Raku
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, o 14:45 
100p
100p
Cześć,
masz tu kilka linków na allegro, imho całkiem przyzwoite.

Ceny są bardzo ok. Jeżeli ktoś nie ma jeszcze materiałów na kompostownik, a dodatkowo nie lubi majsterkować - naprawdę warto się zastanowić nad kupnem takiego gotowca.
Wszelkie DIY wcale nie muszą być tańsze.

Od siebie: myślę, że warto, aby kompostownik był przykrywany, tym bardziej, jeżeli Twój ogród nie należy do gigantów.
Poprawia to estetykę i dodatkowo pozwala utrzymać właściwą temperaturę oraz wilgotność. Pokrywa może być bardziej ażurowa i nie taka masywna. Możesz ją zamontować na zawiasach dostępnych np. w Castoramie (mojej ulubionej) 8)
Drewno winno być porządnie zaimpregnowane, chyba, że masz dostęp do innych materiałów (np. PCV), ale to na przykład kłóci się już z moim naturalistycznym podejściem do ogródka.
Pozdr.
R.

Nie podajemy linków do allegro. Regulamin. Obrazek

RGR
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, o 15:39 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Heh patrząc na te ogłoszenia zupełnie nie przejmuję się drewnem ;-) Moje belki wyglądają przy tych deseczkach jak armaty. poskładam belki jak na zdjęciach i gotowe :)

choć przyznam, że najbardziej podoba mi się ten: http://www.allegro

Nie podajemy linków do allegro. Regulamin. Obrazek

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2008, o 21:33 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Żeby pooglądać świetne i sprawdzone kompostowniki naszych forumków, a także poczytać na temat wielkości, budowy, późniejszego używania itd - wystarczy wpisać w Wyszukiwarcehasło "Kompost".

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Jolanka
 Tytuł: Kompostownik made of hand ;)
PostNapisane: 23 maja 2008, o 08:35 
50p
50p

1 szt.
Witam serdecznie,

zajrzyj proszę na temat: Nadeszła wiosna - zapraszam do zakupu kompostowników,

polecam moje kompostowniki, dlatego, że wbrew pozorom nie sa wcale takie drogie, na pewno trwałe, ponad 15 lat, gwarancja 3-letnia, a forumowicze, którzy je ode mnie kupili,sa bardzo zadowoleni. Ponadto termo-kompostownik jednak zapewnia najlepsze warunki dla kompostowania, jest ekologiczny i estetyczny. Oczywiście decyzja należy do Ciebie. Przypominam o rabacie 5% dla forumowiczów. Dotrzymuję słowa. Z przesyłką tez nie ma kłopotów, ponieważ mam podpisaną umowę z firmą kurierską UPS. Dziś np. odbiera w Kamiennej Górze kompostownik forumowiczka miwia.

Pozdrawiam serdecznie

Jolanka :D

JOLANKA

Malgorzata_S
 Tytuł: Kompostownik - jaka pojemnosc i jak to zrobić ?
PostNapisane: 17 lip 2008, o 10:06 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
witam,jestem na kupnie kompostownika plastikowego i mam straszny problem z wyborem pojemnosci.Zastanawiam sie czy 400l wystarczy na nasze gospodarstwo miejskie cztero-osobowe,troszke ogrodka i trawki?Wogole moze ktos doradzi jak sie do tego zabrac??dziekuje i zycze milego dnia

Raku
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lip 2008, o 14:55 
100p
100p
400 l to mało, bardzo mało. Kup większy.

gemciu83
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lip 2008, o 16:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Kup troszkę większy i zakup odrazu środek do przyspieszenia kompostowania.

Albo sam zbuduj taki kompostownik, przyjrzyj się jak wygląda ten plastikowy i spróbuj na spokojnie go skopiować plus wpisz w google kompostownik i poszukaj jak inni to zrobili.

Pozdrawiam

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lip 2008, o 18:20 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Nie w googla, tylko w naszej wyszukiwarce :lol:
Wpisz hasło "kompostownik" i zobaczysz kilka ciekawych wątków.

Te cztery osoby to sporo, ale ważniejszy jest areał ogródka i ilość trawy i innych resztek ogrodowych.
Z reguły na działkach 350 metrowych ludzie stawiają kompostownik 1,5 / 1,5 / 1,5 m albo większy i po sezonie budują następny, dwa razy większy :lol:

Malgorzata_S
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lip 2008, o 21:48 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
ojej!!to 600l???Chce zainstalowac taki kompostownik przy domu mieszkalnym nie na dzialce ogrodniczej.Toche trawki przed domkiem,toche trawki za domkiem...i odpadki z domowej kuchni...

gemciu83
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2008, o 11:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
jeśli tylko to będzie trawa to nie musi być aż tak wielki kompostownik tylko mniejszy, a i kup preparat do przyspieszenia kompostowania np ten http://www.agrecol.pl/?n=products&t=1&hc=10&pr=96

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 160 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 12  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Zibi_41 i 18 gości