Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rys11
200p
200p
Posty: 316
Od: 11 wrz 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

takasobie pisze:Ja mam Barbarossę od Krysi! Przy dobrych warunkach mają kwiaty ponad 20 cm. I Kwiat jest większy i gęściejszy jak jest dużo podlewany. Przy suszy oszczędza na kwiatach.

Miłko
!
Z moich skromnych doświadczeń wynika że, dana dalia wsadzona w następnym roku w inne miejsce potrafi być wyższa o kilkadziesiąt cm. I tak samo jest z kwiatostanem , jest większy lub mniejszy!
Serdecznie pozdrawiam.Ryszard:)
Awatar użytkownika
rys11
200p
200p
Posty: 316
Od: 11 wrz 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Tytuł: Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, id

Post »

Ponieważ ja na tym forum dopiero raczkuję, mam pytanie do tych osób koleżanek i kolegów które wstawiły swoje dalie do katalogu odmian naszych dalii.Skąd wzięły się u nich te nazwy(odmiany) dalii? Czy to na podstawie zakupionych dalii z kapersami? Czy koleżanka przekazała mi te nazwę razem z karpą? Czy sama ,sam wyszukałem na zasadzie prób i błędów z jakieś strony np: http://www.dahlie.net/dyn/index.php?lang=de .
I jak już wstawiamy nazwę dalii to nich ona będzie poprawnie napisana np. dalia 'Parc Princes' wstawiona przez koleżankę KaRo, to dalia o nazwie 'PARK PRINCESS' i we wszystkich katalogach ją pod tą odmianą odnajdziemy!
Serdecznie pozdrawiam.Ryszard:)
Awatar użytkownika
man211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1656
Od: 16 paź 2007, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czyżowice (Górny Śląsk) k.Wodzisławia Śląskiego

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Zgadzam się z Tobą kolego Ryszardzie o pisanie nazw w oryginalnej pisowni w naszym katalogu dalii. Mam na myśli
odm. 'Park Princess ' bo tak brzmi prawidłowa pisownia.Zwróciłem się z prośbą do KaRo - Administrator Forum kilka godzin temu o poprawienie - niestety bez echa mimo że wiadomość została odczytana.
Awatar użytkownika
rys11
200p
200p
Posty: 316
Od: 11 wrz 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Miły kolego Grzegorzu znawco tematu o odmianach dalii.Myślę że "nowego Krakowa" nie zbudujemy!Niech Administrator i moderator zagląda do postów i poprawia nieprawidłowości!Może nie zauważyłem, lecz przy danym temacie powinien być zaznaczony moderator do którego można zwracać się o pomoc!
Serdecznie pozdrawiam.Ryszard:)
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Już poprawiam nazwę 'Park Princess '.
Każdy z moderatorów do którego się zwrócicie, skoryguje co tylko uznacie za stosowne.
Każdy, który będzie w aktualnej chwili dostępny na Forum, na pewno bardzo chętnie Wam pomoże.
Nasza Adminka też zapewne miała to na uwadze, lecz nie zapominajmy proszę, że Administratorzy, mają tutaj na Forum pełne ręce roboty i nierzadko po prostu brak im czasu lub zwyczajnie możliwości natychmiastowej reakcji.
Aktualnie więc, koryguję zgłoszoną nazwę i już z góry na przyszłość proszę o zwracanie się z tego typu prośbami bezpośrednio do któregokolwiek z moderatorów.
Nie jesteśmy w stanie wychwytywać na bieżąco wszystkich problemów, które są opisane tylko w wątkach.
Jednak w wypadku zgłoszonych nam, postaramy się zadziałać sprawnie i szybko. :uszy
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13449
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Opiekuję się bazą dalii więc jeśli jestem to czytam i ewentualnie koryguję.
Ale nie jestem na forum całą dobę, choć prawie. :wink:
Awatar użytkownika
rys11
200p
200p
Posty: 316
Od: 11 wrz 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

babuchna pisze:Już poprawiam nazwę 'Park Princess '.
Każdy z moderatorów do którego się zwrócicie, skoryguje co tylko uznacie za stosowne.
Każdy, który będzie w aktualnej chwili dostępny na Forum, na pewno bardzo chętnie Wam pomoże.
Nasza Adminka też zapewne miała to na uwadze, lecz nie zapominajmy proszę, że Administratorzy, mają tutaj na Forum pełne ręce roboty i nierzadko po prostu brak im czasu lub zwyczajnie możliwości natychmiastowej reakcji.
Aktualnie więc, koryguję zgłoszoną nazwę i już z góry na przyszłość proszę o zwracanie się z tego typu prośbami bezpośrednio do któregokolwiek z moderatorów.
Nie jesteśmy w stanie wychwytywać na bieżąco wszystkich problemów, które są opisane tylko w wątkach.
Jednak w wypadku zgłoszonych nam, postaramy się zadziałać sprawnie i szybko. :uszy
Witam serdecznie moderatora (opiekunkę) od tematu dalie!
Myślę że ta odpowiedź wyjaśnia wszystkie niedomówienia!Wiem że Adminka i pomocnicy mają przecież swoje obowiązki codzienne i nie siedzą tu 24 godziny na dobę!Dziękujemy za poprawienie nazwy dalii.Życzę miłego dnia :D
Serdecznie pozdrawiam.Ryszard:)
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9815
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Jeszzce parę słów nt wątpliwości Rysia:

Musimy wstawiać zdjęcia, które jednoznacznie wskazują na odmianę.

Kolor podstawowy - to ten wychodzący ze środka. No chyba, że jest go tak mało, że jest ledwie dostrzegalny.
Ta wiedzę mam z neta, bo trafiłam na anglojęzyczną stronę, gdzie to było opisane. Nie mogę jednak przytoczyć linku, bo straciłam ten skrót wraz ze starym komputerem. To był chyba brytyjski katalog wraz ze sklepem internetowym.

Tak jak już wczesniej wspomniałam - nie jesteśmy ekspertami i nimi już nie będziemy.Dzielimy się na forum doświadczeniem i nabyta wiedzą.

Określanie kolorów w katalogu służy jedynie do szukania we wątku interesującej nas dalii do identyfikacji. Np mamy żółta dalię anemonową i wpisujemy najpierw w okienko "żółta", a poprzefiltrowaniu "anemonowa" i wyjdą te, które nas interesują.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
karolina121m
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 wrz 2012, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Katalog odmian naszych dalii

Post »

CARIBBEAN FANTASY - posiadam, rewelacja, wg mnie najpiękniejsze na świecie :)) kocham je!
Sprawdz ilu masz klientów!liczniki klientów
Awatar użytkownika
man211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1656
Od: 16 paź 2007, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czyżowice (Górny Śląsk) k.Wodzisławia Śląskiego

Re: Katalog odmian naszych dalii

Post »

W naszym katalogu jest już ta odmiana 'CARIBBEAN FANTASY' dodana przez Miłkę ale masz prawo dodać swoją fotkę do katalogu .Warunek- fotka dobrej jakości musi być 640x480 px
Awatar użytkownika
rys11
200p
200p
Posty: 316
Od: 11 wrz 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Ponieważ tu dopiero raczkuję na tym forumogrodniczym uważam że:
- powinien być wątek "przechowalnia" lub "do rozpoznania" lub inna nazwa
- "moderator" lub ktoś "upoważniony" znający dobrze temat dalii, korygował by tą nazwę na podstawie większej ilości postów, do danego zdjęcia jednej dalii!
- i dopiero na tej podstawie wstawiamy zdjęcie do "Katalog odmian naszych dalii"
- proszę to wziąć pod uwagę (lupę)
Serdecznie pozdrawiam.Ryszard:)
Awatar użytkownika
man211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1656
Od: 16 paź 2007, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czyżowice (Górny Śląsk) k.Wodzisławia Śląskiego

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Każdy z nas ma odmiany jako NN czyli nierozpoznane lub chce się upewnić czy to jest to co dostał .Jako że jest to też wątek do rozpoznawania odmian proponuje przy każdej fotce dać nr kolejny .Gdy ktoś rozpozna podaje numer fotki i nazwę - będziemy dyskutować na tą odmianą .
NN nr. 5
Opis
wysokośc ok 135 cm śr.kwiatostanu ok 18 cm
dostałem ją z opisem jako 'Chery'Prawdopodobnie pochodzi od p.Lipienia;

Obrazek
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

To w takim razie ja pierwsza dodałam swoje cztery dalie NN na drugiej stronie tego wątku,
twoja będzie miała nr 5. :wink:
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”