Ogródek KaRo cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Krysiu, moja modrzewnica rośnie na skarpie ,gdzie cały czas jest słońce,także podsypuję ją kwaśnym torfem i podlewam,ale zanim zauważyłam,że jej to słońce nie pasuje to parę łodyżek uschło.Mam ją od zeszłego lata.Na zimę okryłam agrowłókniną i przetrwała.Teraz zaczyna nawet dosć obficie kwitnąć.Zostawię ją na tym miejscu i będe ją obserwować,może poczuje się tu dobrze.Pięknie pozuje Ci do zdjęć kotek ,a i roślinki Twoje kwitną pięknie.Pozdrawiam.Halina.
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Krysiu, popatrz jak Andrzej ( paco) zagospodarował korzenie.
Ona aż proszą o skalniak lub..okolice oczka.
Masz co najmniej dwie możliwości - oczyścić je i zaimpregnować lub pozostawić w takim, naturalnym stanie.
W zagłebieniach korzeni, na skalniaku świetnie poczują się sukulenty i inne skalnice, którym wystarczy garstka ziemi.

A częściowo zanurzony w oczku, nasiąknie wodą i mech go polubi baaardzo.
W zagłebieniach korzeni można usadzić np. paprotki lub leśne zawilce :-)
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Jeśli mogę, to chciałabym powiedzieć Halince, że modrzewnica na skarpie zmarnieje.Na razie jest wiosna, są deszcze i nie ma ostrego słońca, ale gdy przyjdzie lato to już będzie tylko gorzej.A wiem to z własnego doświadczenia.Jeśli chcesz ją uratować, to proponuję przesadzenie.
Katka
200p
200p
Posty: 310
Od: 29 cze 2007, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Przecudny „buszowaty” ogród, ach żeby kiedyś mój tak wyglądał :roll: .
Rośliny czarujące :shock: :D . Skrzętnie notuje nazwy co by uzupełnić moje nasadzenia :wink: .

Modrzewnica tylko coś słabiutko kwitnie, moja jest cała w kwiatach. Zgadzam się co do stanowiska, na skarpie nie da sobie rady.
Pozdrawiam
Katka
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Post »

Jak zwykle można nacieszyć oko "przepychem" :lol:
Ja czekam, aż u mnie się zrobi taki przepych, ale chyba jeszcze długo poczekam.
Śliczne roślinki, śliczne fotki, z pewnością jeszcze wiele tu zobaczymy.
Tak na szybciutko, co to za roślinka (chodzi mi o trawę), znasz może nazwę?
Obrazek
Pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Krysiu :D Piękna ta wiosna w najlepszym stadium ... :D

Zauroczył mnie bobrek, pierwszy raz widzę takie cudeńko! Śliczny jest :) Do zobaczenia ;:100
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

ale masz pomysły ,ta donica wygląda super
Awatar użytkownika
iwo-1
100p
100p
Posty: 138
Od: 22 sty 2008, o 20:07
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Miło pospacerować po Twoim ogrodzie :D
Bardzo mi się podoba ogród z tak dużą ilością roślin. :D
Bergenia ładnie u Ciebie kwitnie, ja mam ale kwitnie bardzo słabo.

Pozdrawiam iwona
Grzegorz B

Post »

KaRo pisze: Grzesiu - z rabarbaru robie wyłącznie kompot ,dodając goździki,cynamon,cukier i wodę.
Rozgotowuje go i jak już prawie jest zużyty czysty roztwór - resztę miksuję i wypijamy jako mus.
O to macie Krysiu popitkę i deser jednocześnie. Ja bardzo lubię kompot z rabarbaru, jest on moim ulubionym i latem po obiedzie jest on wręcz wskazany. Ja lubię jego kwaskowy smak, często zrywam sobie łodygę i go podjadam. Poza tym lubię też z niego placek, zwłaszcza jak jest mocno nim "okraszony" ;:92.

O teraz widzę, różnicę między gipsówką i żagwinem, choć dla mnie nie jest ona zbyt wielka, gipsówka to taki wyłysiały żagwin :lol:

Krysiu bobrek pięknie kwitnie, dzięki za jego zdjęcie z bliska, zawsze go widziałem z dala a teraz dopiero zaobserwowałem, że jest on bardz ładny. Miałem go sporo w oczu w zeszłym roku, ale w okresie po kwitnieniu, teraz nie mam oczka i znowu nie zobacze na żywo jego kwitnienia.

Krysiu judaszowiec za chwilę wykwitnie pełną mocą, już ma większe pąki więc trochę słońca i fotki, fotki, fotki na forum, muszę zobaczyć z bliska cóż on ma za kwiaty :) Krysiu u Ciebie zimno, leje a u mnie słoneczko, cieplutko, tylko jeden problem, nie ma czasu na wizytę w ogrodzie :( . Mam chociaż nadzieję, że będę mile zaskoczony przy kolejnej wizycie ogromem roślin :wink:

Donica z skalnicą rewelka, ile ona u Ciebie sezonów już tak leży :?:

Krysiu mebelki pierwsza klasa, nawet nie myśl o kominku :shock: , one są idealne do Twojego ogrodu, bez impregnowania będa podkreślać detale wybranych przez Ciebie zakątków. Na pewno będziesz miała całą masę pomysłów. Wystarczy wejść do ogrodu ogólny rzut okiem po ogrodzie i po sprawie, chyba, że lubisz dokładnie przeanalizować ewentualne zestawienia i to na żywo, wówczas będziesz miała troszkę roboty z targaniem tych mebelków po ogrodzie :lol:

Nocne, ale słoneczne pozdrowienia z nadzieją, że rano obudzi Cię pełne słońce a dzień zakończy się rozkwitniętym judaszowcem :D
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Witajcie moi mili goście ... :D :D :D
Mebelki stoją nadal niezagospodarowane ,niestety nie wydziwiam,nawet nie zastanawiam sie jak i gdzie je przenieść -chwilowo nie mam czasu , zaprzątają mnie w tej chwili rodzinne sprawy .
A z mebelkami nie mogę "tańczyć" po rabatach bo trochę za ciężkie a poza tym mogłabym zniszczyć swoje kwiatki :wink: taszcząc je tu czy tam.
Zastanowię sie jeszcze ,popatrzę ale to w wolniejszej chwilce,mam nadzieję,że to już niedługo będzie.
Chyba wykorzystam wasze sugestie by przytuliły się do nich r\oślinki,wpakuję im w ramiona rojniki i rozchodniki ...pomyśle jeszcze...
Mebelki dostałam w prezencie od pani,której czasem sprezentuję jakiś krzaczek lub bylinę,miała okazję sprowadzić je do siebie -pomyślała również o mnie.Miłe ogrodnicze kontakty. :D

Rabarbar ścięty czeka w lodówce - przydałby sie upał,bo taki kwaskowaty napój jest idealny w upalne dni,ale na razie jest umiarkowanie.Jednak nie zamierzam czekać na ten upał ,nie,nie - dziś chyba ugotuje już ten kompocik :wink: za oknem słońce ,przyda się orzeźwiający napój.

Moja donica z wylewająca się skalnicą ,leży tak sobie już ładnych parę lat ,nie pamiętam dokładnie ile ..
ale myślę,że ok.10 i ciągle z tą samą skalnicą. Dziś zapewne wygląda inaczej bo skalnica rozkwitła zupełnie.
Ta aranżacja bardzo mi przypadła do gustu i jest w idealnym wręcz miejscu,nie ruszam
więc jej tylko podlewam systematycznie i podskubuję skalnicę.Czasem dostawiam drewnianą figurkę czasem dokładam kamień i już jest inaczej i mi się nie nudzi ...
Mała Rybko takich donic tylko na naszym forum jest mnóstwo.. nie wiem gdzie mogłaś widzieć ,może w moim pierwszym wątku ogrodowym z 2006 roku?A może u kogoś innego?Jednak jest to już dość powszechna aranżacja .Teraz "modne "są na naszym forum "beczki" :D
Też mam takie od dawna,jedna nawet przecięłam na pół i uprawiam w nich hortensje ,które usiłuje od 3 lat przebarwić na niebiesko.
Mam również kompozycje ogrodową w aluminiowej okrągłej bali do prania - przywiozłam ją ze wsi któregoś roku aż doczekała sie zagospodarowania... miałam koszyk z pałąkiem pełny koleusów - niestety zjadła go Reda :D
ale mam inne koszyki coś wymyślę tego lata .
Iwo -koniecznie podsyp Twoim bergeniom dobrego kompostu lub torfu i utrzymuj dobra wilgotność- powinny zakwitnąć jeszcze raz wczesną jesienią.Ale moim zdaniem to brak składników odżywczych i kiepska ziemia są przyczyną ich niekwitnienia.Moje zarówno w pełnym słońcu jak i w cieniu pod krzewami kwitną ale dokarmiam je systematycznie.
Maniu - Danusia od której otrzymałam te trawkę nazwała ja "biała Imperata",
a nasz znawca traw Arrhenatherum elatius subsp. bulbosum 'Variegatum' ---- Rajgres wyniosły-bulwkowy

Grzesiu -dziękuje bardzo za życzenia - spełniły sie .
Obudziło mnie mnie cudowne wiosenne słońce.Autentycznie ...okno mojej sypialni wychodzi na wschód...
a słońce zechciało dzisiaj zaświecić u mnie z samego ranka.
Pozdrawiam wszystkich słonecznie... :lol:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Krysiu :lol:
Nie wiem dlaczego dopiero teraz trafiłam do twojego jakże wspaniałego i tajemniczego ogrodu :oops:
Masz tyle pięknych roślin że nie sposób wszystkiego zapamiętać :P . Chodzę , oglądam i podziwiam twoje królestwo a jest na cp popatrzeć :D
Powoli robi ci się busz ale za to bardzo piękny i nader ciekawy.
Cały czas szukam wielosiła , ale chyba go przegapiłam :x a może coś się stało twojemu wielosiłowi z jasnymi listkami :shock: .
No w takim bądż razie na pewno będę tu bardzo często :P

Pozdrawiam cieplutko
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Witaj Jolu!
Miło,że dotarłaś do mnie :D ,jednak rozumiem ...jest tych ogrodów na forum dużo,
jeden piękniejszy od drugiego, chciałoby się być wszędzie ale jest to fizycznie niemożliwe...
Wiem ...bo sama mam takie problemy ,w wielu nigdy jeszcze nie byłam a do innych nie mam czasu powrócić choć tak bardzo bym chciała.
Jolu wielosił błękitny żyje i ma się dobrze , nawet oddzielna sadzonka czeka na transport do
Ciebie.Nastąpi to niebawem.
Roślinę pokaże jutro .
Zapraszam zawsze serdecznie Jolu do zobaczenia zatem :D :D :D :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Krysiu, Twój wątek nie tylko cudownie się ogląda ale też traktuję go jako swoisty poradnik "młodego ogrodnika"- mam tu kilka takich ulubionych "instruktażowych" wątków na forum. Z ciekawością zobaczę co zrobisz z tymi korzeniami bo tez mam takiego jednego i nie wiem jeszcze co z nim zrobić...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”