Mój ogródek - cilla77

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Śliczny ogródek Kasiu :D Pozwolisz, że będę często zaglądać do Ciebie :)
Poczekam aż przyjdzie do Ciebie wiosenka i rozwiną się wszystkie kwiaty, no i pokażesz zeszłoroczne zakupy :)
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Sliczne zdjęcia! A to pierwsze podobno wróży, ze teraz już będzie naprawdę ciepło :D
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Kasia robi rosarium w angielskim stylu, a nie pokazuje nam nabytków :?
jestem niepocieszona na zimno (+1C :lol:
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

I na mokro, bo leje !
Awatar użytkownika
żaża
200p
200p
Posty: 460
Od: 28 lut 2008, o 18:45
Lokalizacja: w podkarpackiem

Post »

Kasiu, jakiś czas temu, kiedy zaczęłam oglądać forum, to twój ogród i hortensje zrobiły na mnie ogromne wrażenie, potem próbowałam odszukać ten wątek, ale jakoś trudno mi było do niego trafić i teraz z wątku różanego ;:48 się udało. Hura :D. Bardzo się cieszę, bo pięknie tu u ciebie.
Edyta
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Haniu, Edytko dziękuje za odwiedziny. Ostatnio rzadko kto u mnie bywa bo faktycznie nie mam co pokazywać....wiosna u mnie jakas opóźniona, wsszystko jakoś nierówno z ziemi wyłazi, nie buchnęło kwiecień - jakoś tak nie z moim planem :wink: :?
Haniu a co do "rosarium" są plany są :D , nasadzenia również ale powolutku - na razie nie ma się czym chwalić :D W każdym razie dziękuje Tobie za nowe odkrycia - zaraziłas mnie....
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Kasiu, jak to nie masz czego pokazywać?!

Moje Kochanie, zachwyciło się tym zdjęciem i sugeruje..... :oops: :lol:
Obrazek

wiosnę ?
;:87
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

No i doczekałam się............... :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oto moje "pole siewne" :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
iwo-1
100p
100p
Posty: 138
Od: 22 sty 2008, o 20:07
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Ślicznie u Ciebie :D
A co tam jest jeszcze pod przykryciem? :shock:
Ja już wszystko poodkrywałam.

Pozdrawiam iwona
Grzegorz B

Post »

Kasiu ale u Ciebie barwnie i kolorowo, wiosna w pełni :D Tulipany i narcyzy ogrom barw i form :shock: , jejciu jak ich dużoooo. Rewelacyjnie się prezentują i odnalazłem wśród nich takie które ja mam, więc od razu pytam :wink: Czy znasz nazwę narcyza pokazanego na m.in na pierwszej fotce, ten z kilkoma pąkami na jednej łodydze oraz nazwę tulipana lilokształtnego żółtego na ostatnim zdjęciu :?:

Pole siewne masz bardzo profesjonalne, wszystko oznaczone o pomyłce nie może być mowy.

A znasz odmianę iglaka chyba na 23 zdjęciu, takiego niebieskawego, chyba cyprysika :?:

Kasiu ogród na nowo się obudził, teraz z każdym tygodniem będzie coraz piękniej, barwniej i przytulniej :wink:

Życzę udanej majówki :wit
Awatar użytkownika
żaża
200p
200p
Posty: 460
Od: 28 lut 2008, o 18:45
Lokalizacja: w podkarpackiem

Post »

No i doczekałam, się wiosennych zdjęć z twojego ogrodu. Ślicznie!!
Też mnie ciekawi, co trzymasz pod przykryciem? Hortensje??
Pytałaś na wątku różanym o angielki do obsadzenia altanki, nie wiem czy u nas można je kupić. Owszem w opisach na stronie Austina jest podane, że dorastają do wysokości 3 m, ale chyba nie u nas (za zimno). W tym roku posadziłam właśnie taką i jesienią będę mogła powiedzieć coś konkretnego. Na forum tej strony była swego czasu dyskusja o najładniejszych różach do takich nasadzeń. Jak będę miała wolną chwilę to poszukam tam nazw odmian.
A może zrobić tak, że jakąś ładną pnącą często kwitnąca na górną część, a pod nogi podsadzić jej austinkę w zbliżonym kolorze?

A zobacz
Gloire de Dijon
Edyta
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Iwonko, Żaża co trzymam pod przykryciem - oczywiście hortensje ogrodwe :D Gdy jestem na działce odkrywam je, dotleniam, podlewam ale potem ubieram z powrotem. Nie chcę żeby moja całoroczna praca poszła jednej nocy na marne. Powiedziałam sobie po 15 maja dopiero je rozbiore :D
Grzesiu nie mam pojęcia jakie to odmiany tulipnków, narcyzówi itd - wszystkie kupione w ciemno z przeceny w grudniu :D O iglaczku też nic nie wiem - własnego chowu :D A tak w ogóle to mam dla Ciebie zrobione sadzoneczki Anabelle - nie są zbyt duże bo nie było ładnych pędów - wkrótce wyslę :D
Żaża cieszę się że podoba Ci się u mnie i zapraszam częsciej! Przede wszystkim dziękuje za zainteresowanie moim wątkiem altankowym. Nie chciałabym niczego kupować w ciemno bo już dość zakupiłam niespodzianek :oops: W podanych przez Hanie linkach wszystkiego mnóstwo ale ja wolę coś sprawdzonego, polecanego i możliwego do kupienia jak pisałaś.
Żaża ale masz genialny pomysł z tym obsadzeniem! Pnąca jako ściana a angielka w nogi - genialne! :D Ta pnąca Gloire de Dijon - piękna tylko gdzie kupic i co pod nogi? Myslałam też o wersji New Dawn (tyko czy powarza kwitienie) i do tego jakąs angielke?
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Też bym postawiała Kasiu na New Dawna i może Winchester Cathedral pod "nogi"?
Obie są nie do zdarcia, a New Dawn radzi sobię pięknie nawet w górach :shock: , więc...obsadziłam nim pergolowe przejście do ogródka sąsiadów :-)
W słońcu jest biały z leciutkim odcieniem różwej perły, tu zaś w zimnie i małej ilości słońca -bardziej różowy.
Kasiu - masz piękne zielone tło szmaragdów, więc osobiście postawiłabym na biel lub baaardzo jasne pastele.
Dziewiczy, jasny zakątek... :P jak brama do raju.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”