Ogród Andzi cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Ania....2 pytanka
1-czym pryskasz te orliki???(u mnie też zeżarło)
2-co to jest ?? http://x.garnek.pl/ga8283/637738f89ffe8 ... 964673.jpg

Ogródeczek sliczny ;:138 ;:138
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Aniu , ja mam więcej pytanek :;230 :;230
Skąd masz żarówiasty łubin :?:
Jakim cudem zakwitła Ci lilia :?:
...chyba tyle :wink:
Orliki prysnąłem Ka ra te , bo ja wszystko pryskam Karate i rosną . Było trochę za póżno ;:202 ;:202
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Aga łubin miałam już w tamtym roku ale słabo kwitł...kwiatostan szybko obrywałam, bo nie chciałam żeby nasiona się rozsiały...później sadzonki wyskakują w różnych nie chcianych miejscach.

Grażynko pryskałam preparatem Karate Zeon...jest uniwersalny można opryskać od przędziorka, mszyc i na gąsienice też działa. W tym roku nawet wiciokrzewy nie maja mszyc.
Kupiłam 1 litrowy opryskiwacz jak coś zauważę to na bieżąco pryskam, sposób jest o wiele wygodniejszy jak latać po ogrodzie z 5 l opryskiwaczem.
Roślina o którą pytasz to prawdopodobnie Dziewanna fioletowa...nazwy dokładnie nie znam, wysiałam ją z nasion mieszanki bylin średnio wysokich...Tadziu łubiny też są z tej mieszanki, jeszcze jeden maruder nie zakwitł ale jaki będzie kolor to nie wiem.
Hi, hi lilie to nie żaden cud...kupiłam wczesną wiosną cebulki z kilku cm pędami kwiatowymi...posadziłam od razu do doniczek i sadzonki rosły w garażu...po przymrozkach posadziłam w ogrodzie w ażurowe koszyczki, były podpędzone...sadzonki są bardzo słabe, nornice zaczęły grasować, pod roślinami są porządne tunele. Lilie oczywiście na tym cierpią, jak posadzę bezpośrednio do ziemi to cebule szybko znikają. Jeszcze mam jakieś posadzone bezpośrednio w ziemi ale czy doczekam się kwiatów to nie mam pojęcia. Jeszcze kilka dni temu myślałam że gryzonie się wyniosły wszystko było ok, ale się myliłam.
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

No to masz szczęście z łubinem ;:224 ;:224 Moje futrzane sąsiadki do tej pory rzadko przejawiły aktywność , od jakiegoś czasu coraz częściej wchodzą na mój teren ;:134 ;:134 ;:124 ;:124
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Aniu, jak patrzę na te zdjęcia, to widzę lato w pełni. :shock: Słońce robi swoje... U mnie liliowce nawet nie dają po sobie poznać, że jakieś kwiaty wypuszczą w tym roku (lubią budować napięcie :wink: ), a na łubin to nie potrafię patrzeć inaczej niż sceptycznie... Śliczne kępki orlików.
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Aniu poczytałam i już wiem że planujesz być 10.Mam nadzieję że się spotkamy.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Tadziu myszate mają u mnie pole do popisu...na całym przyległym terenie jest pełno pędraków, myszy i krety za pożywieniem wszystko przekopują. Najbardziej cierpią na tym rośliny, codziennie jest kilka kopców z ziemi :(
Dyshio łubinu unikałam jak ognia przez kilka lat.. w mieszane roślin średnio wysokich było kilka nasionek...na rabatach jest wolne miejsce, więc posadziłam. Zaręczam że długo u mnie te krzaczki nie posiedzą, szybko znikną :;230
Ostatnio stare rośliny z babcinych ogrodów wracają do łask, pozytywna strona jest taka że są niezawodne kwitną i nie przemarzają.
Jolka obiecywać nie będę ale postaram się wyrwać na chwilkę ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Łubinu mam 2 szt nie wiem, czy i kiedy zakwitnie, chociaż podejrzewam, że tak, tylko nieco później. Spotkałam się z opinią, że to roślina popularna w czasach młodości mojej babci, ale postanowiłam sama wysiać i zdecydować, czy pasuje. :wink: Co to jest to czerwone na trzecim zdjęciu?
Awatar użytkownika
nirali
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 930
Od: 16 lis 2011, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z forum ogrodniczego.info

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Aniu fajnie wkomponowane kamyki i drewno! Fajnie wyszło.
Skalniaczki tez mam zielone choć szukam czerwonych różanek :wink:
Zmienił się Twój ogród niesamowicie!
Czy hakuro nie przypala Ci się od słońca?
Aniu musisz się zmobilizować i stawić u Joli, na takich spotkaniach jest rewelacyjna atmosfera :)
Pozdrawiam Kasia.

niralowy ogród
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Dyshio ta czerwona rażąca kulka to Berberys thun. 'Admiration' dorasta do 50-50cm...odmiana miniaturka. Zastanawiam się czy nie przesadzić krzaczka, za bardzo razi w tym miejscu :?:
Obrazek

Kasiu wierzby słonko nie przypala, listki atakowane są przez mszyce...dzisiaj przeglądałam rośliny, wszędzie pełno zielnej i czarnej mszycy...deszcz cały czas pada nie mogę interweniować. Jeszcze kilka dni temu wszystkie rośliny nie miały żadnych owadów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Tak myślałam, że to jakiś berberys. Śliczna, intensywna czerwień. Kupiłam w zeszłym tygodniu odmianę golden ring, ale gdybym miała większy wybór, to wzięłabym taki, jak Twój. ;:108 Moim zdaniem możesz go tam zostawić, wyróżnia się i nie jest to wada. :) Pięknie wygląda rabata przy oczku, żurawki, hosty, trawki, wszystko współgra. ;:63
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Dosadzę jeszcze przy oczku, pomiędzy hostami tawułki...dwie przytaskałam do domu, tylko deszcz przeszkadza w posadzeniu...jedna ma wściekle bordowy kolor. Jakoś tak agresywnie się w ogrodzie robi :;230...ale co tam lubię takie kolorki, które rzucają się w oczy. Zobaczę na grafice berberys o którym piszesz ;:108
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Aniu............nic nie powiem!!!!!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”