Problem

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Patafix
50p
50p
Posty: 76
Od: 11 lip 2009, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem

Post »

Witam wszystkich ogrodników. Mam pewien problem, nie mam bladego pojęcia czym jest on spowodowany. Dwa lata temu posadziłem w ogródku 30 sztuk narcyzów Actaea. W tamtym roku wszystkie ładnie wzeszły i zakwitły. W tym roku ani jednego liścia nie wypuściły. To nie jest jedyny problem bowiem taki sam problem spotkał tulipany. Musiałem wszystko wyrzucić i sadzić na nowo. Co roku kasa leci, a efektu na dłuższy czas nie ma. Nie chcę poruszać nowego tematu, więc od razu się zapytam. Moja magnolia, w tamtym roku posadzona na wiosnę ładnie zakwitła(19 kwiatów). Do tej pory nie ma ani jednego liścia. Wczoraj zauważyłem że powoli zaczyna schnąć. Czy da coś się z nią jeszcze zrobić? Czy tylko nadaje się do kosza? Bardzo proszę o odpowiedź na te tematy.


Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Problem

Post »

Cebule są tylko zgniły czy też dziury po nich zostały bo zjadły je myszory? Pogrzebać w ziemi trzeba i sprawdzić. A magnolia jak rozumiem to w tamtym roku kwitła zaraz po posadzeniu czy jednak w tym? Jeśli kwitła w tym roku a teraz usycha to może z korzeniami coś jest nie tak. A jeśli nie kwitła a tylko tak szczątkowo wypuściła liście które teraz zasychają to mróz.
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13449
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem

Post »

Tej zimy wielu osobom niestety pomarzły cebule kwiatów.
Nawet krokusy poprzemarzały.
Styczeń był ciepły i cebule zaczęły rosnąć i wypuszczać kiełki, potem przymroził w lutym i pomarzły.
U mnie było to ładnie widać, takie zmrożone, szkliste małe kikutki liści tulipanów.
To pierwsze takie straty w cebulach u mnie.
Patafix
50p
50p
Posty: 76
Od: 11 lip 2009, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem

Post »

Magnolia kwitła zarówno w tym jak i w tamtym roku. Wypuściła listki wielkości paznokcia, które podsychają.


Jutro rozkopie i zobaczę jak te cebule wyglądają.

Wątpie żeby to była wina mrozów. Ten problem mam od 2009 roku. Wtedy posadziłem cebulowe na jesień. W 2010 ładnie zakwitły. Ale na 2011 te same cebule były fatalne. U tulipanów po kilka liści, u narcyzów na 15 sztuk w kępie tylko 5 kwiatów.

Czy to dobrze że łamię dla tulipanów i narcyzów po przekwitnięciu słupek?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”