Mój kawałek ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Mój kawałek ziemi

Post »

Przygodę z roślinami ogrodowymi w sumie zaczynam dopiero od tego sezonu . . . dlatego proszę o wyrozumiałość ;) to dopiero początki ;)

dziś zrobiłem ponad 70 sadzonek z bukszpanu aby na jesieni posadzić na żywopłot ;)
Obrazek

A o to bukszpan z którego czerpałem materiał na sadzonki ;) w oddali rozwalający, sąsiadujący dom - jak byłem mały zawsze się go bałem ale w sumie teraz też bym tam nie wszedł ;) planuję na ogrodzeniu posadzić winobluszcz żeby choć trochę go zasłonić bo zbyt piękny to on nie jest :P

Obrazek

A tutaj tulipany - jeszcze nie rozwinięte ale w końcu pojezierze łęczyńsko - włodawskie to daleki wschód polski więc nic dziwnego

Obrazek


Piwonia też już ruszyła ;)

Obrazek

Jakieś kwiatki nawet nie wiem kto je przytargał ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Sitowie już zaczyna się zazieleniać - w tamtym roku z ojcem targaliśmy z wody żeby posadzić na krańcu działki ;)

Obrazek


A to już koniec działki, dalej już tylko zalane torfowiska - ładny widok co nie? Niby te tereny zalane należą wciąć do mojej rodziny, kiedyś była tam łąka i można było suchą stopą chodzić no ale zalała to woda ;) w oddali jest staw, za stawem też tereny błotniste, rosną tam wspaniałe rośliny, gdzieś za miesiąc wybiorę się tam czółnem z aparatem i porobię fotki ;) istna dzicz a ile komarów w lecie . . .

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Ładny początek :)
Ile ma ten Twój kawałek ziemi?

Trzymam kciuki za spełnienie planów ogrodniczych :)

P.S. Jak długo trzeba aby taki bukszpan tak wyrósł jak ten na zdjęciu?
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Piękne naturalne okolice z bogatą roślinnością, w okresie letnim zapewne oaza ciszy i spokoju. Na zdjęciu okazały bukszpan,ciekawe jak długo tu rośnie? ile czasu trwa ukorzenianie
sadzonek?
Pozdrawiam Zenek
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Super te zalane torfowiska , ziemię to ty masz jak marzenie - pewnie sam torf ? Ogród też zapowiada się na ciekawy - startuj już wiosna :wink: Pozdrawiam . :lol:
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Piękne początki, a okolica :lol: cudowna, tylko pozazdrościc można :) Trzymam kciuki żebyś spełnił swoje marzenia :)
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Pooglądałam. Na jednym z pierwszych zdjęć to narcyzy a nie tulipany. Potem bratki i pierwiosnki.
Ładne widoki z tym zalanym terenem.
Martwię się trochę o te Twoje bukszpany. Gdzie stoją? Przydałaby się wysoka wilgotność powietrza.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21741
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Łał ,łał ,łał jak pięknieeeeee :D
Weiner popłyń już tym czółnem...pokaż zdjęcia z tej wyprawy strasznie jestem ciekawska nie tylko roślin...
Dla mnie - to egzotyczne miejsce,ale bardzo interesujące,pociągające....
kojarzy mi się z ogromna ciszą ...tak ogromna,że słychać bzyczenie muchy...juz ją słyszę i śpiew ptaków .
Cudowne miejsce ...czy Twój dom dzieli duża odległość od tej wielkiej wody?
Opowiedz proszę trochę o tej miejscowości ,o tych rozlewiskach i stawie.
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

no więc już odpowiadam ;) bukszpan ma około 8 lat, dom stoi na wsi, w sumie te tereny zalane jak już pisałem były kiedyś zwykłą, suchą łąką ;) zostały jednak zalane gdyż te tereny obfitują w węgiel kamienny ( kopalnia bogdanka jeśli ktoś zna :P) i gdy zaczęli wybierać węgiel z tego rejonu to teren się trochę zapadł i woda z pobliskiego jeziora spłynęła rowami na te tereny tworząc rozlewiska ;) przyjeżdżam tu jedynie na weekendy bo mieszkamy całą rodziną w Łęcznej a domek jest gdzieś 16 km od Łęcznej więc w sumie niedaleko ;) właśnie lubię to miejsce za ta ciszę, można wypłynąć na staw gdzie woda jest już głębsza, w około że wszystkich stron rośnie trzcina, pałki szerokolistne itd ;) ogólnie to te tereny są dosyć popularne w okolicach lublina, łęcznej ze względu na dużą liczbę jezior - w końcu jest to pojezierze łęczyńsko włodawskie ;) a sadzonki bukszpan nie wiem ile się ukorzeniają ale chyba warunki mają dobre bo w piwnicy jest trochę jednak wilgoci a stoją też przy południowym okienku więc i słońca jest sporo ;)

Obrazek

Na czerwono zaznaczyłem mniej więcej gdzie jest dom a na granatowo tereny które rozciągają się za domem gdzie nikt nie mieszka, są tylko łąki, lasy i tereny podmokłe ;) są też trzęsawiska ale to w okolicy już samego jeziora gdzie jak się chodzi to po prostu wszystko się ugina, efekt jak na trampolinie gdyż pod spodem jest kilka metrów mułu a na wierzchu "kożuch" roślin - wszystkie korzenie, pędy itd które utrzymują człowieka, z ciekawości kiedyś tak oparłem się o kij i nacisnąłem, przebił tą warstwę roślin i zapadł się cały ;) ale co ja będę mówił porobię fotki to będzie wiadomo o co chodzi i jak to wszystko wygląda ;)
Awatar użytkownika
darob66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1471
Od: 25 sie 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mokra/Lubsko woj.lubuskie
Kontakt:

Post »

Witam ;
ładny początek,życzę wytrwałości i cierpliwości :D powodzenia.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
gagawi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2446
Od: 20 gru 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ojej, czytając twój opis rozmarzyłam się- płynęłam tym czółnem, zamknęłam oczy i nasłuchiwałam: plusk, szelest sitowia, bzyczenie, ciepły promyk słońca, kłótnie dzikich kaczek... na prawdę piękna okolica i już nie mogę się doczekać nowych fotek.

A kwiatków to masz już całkiem, całkiem- więcej ode mnie.

Pozdrawiam,
Grażyna W
Mój ogródek
regulamin
Awatar użytkownika
Cynamon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2400
Od: 24 mar 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze zach.

Post »

Witaj weiner :), piękne masz tereny wokół, a bukszpan - to świetny pomysł z tymi sadzonkami - zaraz zrobię to samo :) Życzę spełnienia marzeń o pięknym ogrodzie!
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

ognisko było duże ;) od jesieni się sporo gałązek nazbierało ;)

Obrazek Obrazek

A to łabądek - Wojtek :P przypływa na chleb zawsze jak ktoś tylko idzie za dom :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Bez niego by było smutno na działce ;) Obrazek

Niezawodny znak na to że wiosna już przyszła ;)

Obrazek

Dwa jałowce które niedawno kupiliśmy w OBI - jeszcze nie posadzone z braku czasu :/
Pierwszy to jałowiec płożący - juniperus squamta "Blue Carpet', a drugi też płożący - juniperus horizontalis "Andorra"
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

jagoda (podobno kamczacka?)

Obrazek

morela już kwitnie

Obrazek Obrazek


żonkile, jeszcze rok temu było trochę białych a teraz wszystko żółte :(

Obrazek Obrazek

bez ;)

Obrazek

reszta kwiatków


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

wie ktoś może co to za chwasty i badyle?

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”