Pieczarki - uprawa amatorska

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
martadela200
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 2 sty 2012, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: szczecin

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

U mnie jest białe,nie ma zielonego,ale wydaje mi się,że jest za sucha,u Śledzika z brzegu widać tą żółtą wodę,nie wiem,czy też mam tak podlać sporo??
:):);)
Sniko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 18 sty 2012, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Glubczyce

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

To trzeba spryskać, szczególnie jeżeli masz tą słomę jasną , czyli wyschniętą. Dać wody z 10-15deko


Tak trzeba zrobić. Spryskać jak wyżej, przykryć jeszcze gazetą na parę dni , niech grzybnia zregeneruje się, i przykryć wilgotna okrywą
Pozdrawiam . Sniko.
Awatar użytkownika
grosik
200p
200p
Posty: 320
Od: 30 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: powiat cieszyński

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Witam wszystkich serdecznie, grzybki ( a dokładnie pieczarki i boczniaki) hoduję od maja tego roku. Nie miałam z nimi dotychczas żadnych problemów - wręcz przeciwnie - przeogromny wysyp za każdym razem przy minimalnym moim udziale - trzymałam się rad mojego starszego kolegi bo do kostek nawet instrukcji nie miałam i było dobrze. Aż do teraz....buuuu.... Boczniaki po 5-tym wysypie sobie odpuściłam na zimę a pieczarki jak zakupiłam w listopadzie tak do teraz nic się nie dzieje - oprócz paru maleńkich pieczareczek. W międzyczasie ich troszeczkę "przeziębiłam" i podsuszyłam ale teraz zabrałam się za ich reanimację. Nie wiem czy to jeszcze coś da bo faktycznie je zaniedbałam ale zauważyłam, ze bardzo chcą wreszcie wyjść na światło dzienne - próbują się przebić przez torf ale praktycznie wcale nie rosną - wcześniej pieczarki rosły w oczach a te już ze dwa tygodnie stoja w miejscu. Przeniosłam je wczoraj do cieplejszej piwnicy - około 12 stopni i mocno podlałam bo zauwazyłam że mają dość sucho w środku. A i jeszcze wczoraj delikatnie przeczesałam torf bo zrobiły się z niego dość twarde grudy i dosypałam go wiecej ponownie podlewając. Czekam czy mi coś z tego wyjdzie...
Pozdrawiam ciepło, Gosia ;)
Nasze rodzinne eskapady i nie tylko
Awatar użytkownika
martadela200
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 2 sty 2012, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: szczecin

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Witam! Po reanimacji zalanego torfu,po mału wychodzą mi pieczarki,teraz pytanie-czy dużo zwiększyc podlewanie,czy znowu je zaleje??Czy spryskiwać ,jak do tej pory??Wysyłam zdj,ale są bardzo kiepskiej jakosci,bo to stary telefon:p



Obrazek Obrazek
:):);)
Awatar użytkownika
martadela200
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 2 sty 2012, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: szczecin

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Już moje pieczarki podrosły:) Obrazek

Pozdrowionka:)
:):);)
Kasencja

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Fajnie, że udało się.... moimi ostatnio się podzieliłam ze ślimakiem :wink:. Znowu wyczaił rarytasy :) .
Czerkas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 lut 2012, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Jeżeli mam bale to jak kupie kostki z pieczarkami i wsadze je w bala i będe podlewał to będzie coś z tego? Czy lepiej kupić grzybnie do siania?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5107
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Nie jest to takie proste, słoma musi być odpowiednio przygotowana i poddana pasteryzacji, wzbogacona azot ,gips, kredę itd.
Awatar użytkownika
grosik
200p
200p
Posty: 320
Od: 30 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: powiat cieszyński

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

no i tak moi drodzy pieczarki wzięły mi się na całego. wczoraj już wykręciłam kilkanaście do obiadku. Mniam mniam, nie ma to jak własna pieczareczka. Cały czas je delikatnie podlewam, nie wiem jednak czy dobrze? Torf jest wilgotny ale nie da się wycisnąć z niego kropelki wody - tak jak ktoś wcześniej pisał
Pozdrawiam ciepło, Gosia ;)
Nasze rodzinne eskapady i nie tylko
Awatar użytkownika
martadela200
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 2 sty 2012, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: szczecin

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Ja tylko spryskuję,tak jak wracam z pracy po ok 9-10h już ziemia jest gdzie nie gdzie sucha,to znowu spryskuję,nie wietrzę,mam w sumie ciepło teraz w pokoju(szczurka w ciąży) i teraz moje pieczarki wyglądają tak(pewnie byłoby ich więcej,ale połowę musiałam kostki wyrzucić,bo poprzednim razem przelałam i ledwo udało mi się odratować)

Obrazek



Jak długo jedna pieczarka może rosnąć??Moja już jest wielkości pięści,na razie nie chcę jej zrywać,może będzie z niej olbrzym??
:):);)
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5107
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Wielkość pieczarki duży wpływ ma jakiej jest rasy ( odmiana), są wielkoowocowe, oraz i drobniejsze.
Awatar użytkownika
czarnek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 16 lut 2012, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Witam.
Jestem początkującym w uprawie domowej pieczarek, niewiele jeszcze wiem, ale do rzeczy. Niby wszystko było dobrze, do chwili, gdy moje pieczarki zaczęły rosnąć. Z początku zaczęły lekko brązowieć. Ok. Kolor by mnie jeszcze nie niepokoił bardzo, ale po jakiś czasie pojawiło się to:
Obrazek
Tak wygląda pozostała część:
Obrazek

Trzy pieczarki, które wyrosły z boku kostki, pod folią, są zdrowe, białe, bez jakichkolwiek uszkodzeń. Czy mogło im zaszkodzić zbyt częste zraszanie? Czasem dwa, trzy razy dziennie, ale nie za dużo. Może za mało torfu dałem (około 3cm). Kostkę umieściłem w łazience, na skrzynce. Nie jest za ciepło (18-19st), ale ustawiłem w rogu, więc może nie taka cyrkulacja powietrza jak być powinna? Cały zestaw kupiłem u sprawdzonego sprzedawcy (opinia kuzynki pozytywna). Co mam z tym fantem zrobić? Czy takie grzybki można spożyć? ;:88 Czekam niecierpliwie na sensowne podpowiedzi. Z góry dzięki ;:136
Pozdrawiam - Leszek
Awatar użytkownika
martadela200
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 2 sty 2012, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: szczecin

Re: Pieczarki - uprawa amatorska

Post »

Hejka! Może i ciepło??Moje niektóre też tak wyglądają,a naprawdę mam ciepło w pokoju


Obrazek
Obrazek
:):);)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”