Książki o roślinach, ogrodach i ...

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dobra książka o zakładaniu trawników

Post »

Jest wiele poradników o tego typu problematyce ale żadna książka nie rozwiązuje tego typu problemu w zupełności musisz przeczytać kilka i jeszcze jedno teoria to tylko 25% sukcesu praktyka i jeszcze raz praktyka.
Awatar użytkownika
felix_79
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 7 lis 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Re: Dobra książka o zakładaniu trawników

Post »

Jakiś czas temu kupiłem książkę "ABC Ogrodnika - Trawnik"; dodatek do Gazety Wyborczej. W tym roku zacząłem od podstaw zakładać trawnik z tym poradnikiem w ręku i efekty są bardzo zadowalające:)
Bardzo obszernie opisane są mieszanki traw, właściwości gatunków i odmian. Krok po kroku autorzy opisali sposoby zakładania trawnika, pielęgnacji oraz choroby, szkodniki i sposoby walki z nimi.
Naprawdę polecam.

Obrazek Obrazek
Nasza wspaniała działeczka rok I
Moje "chciejstwa" domowe (mojej żony ;:128)
"Jeżeli chcesz być szczęśliwym człowiekiem, zostań ogrodnikiem"
Awatar użytkownika
martinez_82
500p
500p
Posty: 664
Od: 1 wrz 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Dobra książka o zakładaniu trawników

Post »

Najlepszym sposobem jest nauka na własnych błędach, zresztą w dzisiejszych czasach jest tyle wiadomosci w internecie, że naprawdę można znaleść tu kopalnie wiedzy.Choć jak mówią dobra książka nie jest Zła.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6330
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Polecam książki:
"Ogród ekologiczny - Porady doświadczonych ogrodników" pod redakcją Mike'a McGratha. Świetne
porady dla zainteresowanych ekologiczną uprawą roślin.
"Lilie 100 odmian" autorstwa Kazimierza Mynetta. Opisy i zdjęcia najczęściej uprawianych i niezawodnych odmian lilii.
Obie książki mam wypożyczone z biblioteki.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
adamtis
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 13 gru 2011, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Jeśli chodzi o użytkowe książki to niezastąpiona jest Dendrologia W.Seneta,J.Dolatowski wydawnictwo PWN
Przed zakładaniem pierwszego ogrodu korzystaliśmy z Jak założyć ogród E. i M. Chojnowscy - bardzo prosto wytłumaczone kolejne kroki urządzania ogrodu
A co do mojej ulubionej książki jest to Zamieszkaj w ogrodzie D.Stevens, wyd.MUZA. Czasami do niej wracam i jest źródłem inspiracji ogrodowych. Piękne ogrody, dużo ilustracji i bardzo swobodny styl autora, polecam!
Jawgarden
Awatar użytkownika
PM68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 275
Od: 12 gru 2009, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik
Kontakt:

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Hugh McAllister "The Genus Sorbus. Mountain Ash and Other Rowans" The Royal Botanic Gardens, Kew 2010 (238 stron)

Bardzo porządnie wydana monografia rodzaju Sorbus.

Peter Valder "The Garden Plants of China" Timber Press 1999 (385 stron)

dla zainteresowanych tym, jakie rośliny spotkać możemy w chińskich ogrodach

pozdrawiam,

Mariusz
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Ja również polecę książeczkę dot. roślin doniczkowych, książka liczy 100 stron i kosztuje niecałe 4 zł.

Jest to mała książeczka jednak zawiera sporą listę omówionych kwiatów, uważam, że za tą cenę naprawdę warto, gdyż nie jeden album co ma np. 200 stron i kosztuje 20 zł, zawiera więcej zdjęć niż informacji. Ta dla mnie jest w sam raz.

Przebojowe Doniczkowe, Agnieszka Sokołowska, Małgorzata Szymczykiewicz. Wyd. Prószyński i S-ka - Warszawa
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Ja z tej serii mam książeczkę Ogród na balkonie, kto jest ciekawy może ją znaleźć poprzez wyszukiwarkę na stronie z poprzednią książką. Była to moja biblia przez pierwsze lata działań balkonowych, zwłaszcza, że o internecie mogłam wtedy tylko pomarzyć.
Fantastyczne były też kwartalniki Przyjaciółki pt Kwiaty w domu, mam do dziś 3 wiekowe numery i często do nich zaglądam. ;:108
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Pulmonarias and the Borage Family M. Bennett - o miodunkach, brunerach, ...
Maples of the World D.M. van Gelderen, P.C. de Jong, H.J. Oterdoom - o klonach
Bleeding Hearts, Corydalis, and their relatives M. Tebbitt, M. Liden, H. Zetterlund - o serduszkach, kokoryczach, ...
The Gardener's Guide to Growing Fritillaries K. Pratt, M. Jefferson-Brown - monografia szachownic
Fobotka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 sty 2012, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dobra książka o zakładaniu trawników

Post »

Poradnik w PDFie mogę podesłać na priv - jakiejś niemieckiej firmy, teraz nie pamiętam ale wiem że było dużo informacji na ten temat.
zanagoria
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 sty 2012, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Dla mnie genialne książki to A.Ożarowski i W.Jaroniewski : Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie, jest po prostu genialna. Moja mama z niej korzystała i teraz ja to robię, bo natura jest naszym najlepszym przyjacielem. Do tego ABC ogrodnictwa z PWRiL inspiruje. Wraz z przyjaciółmi założyliśmy nasz ogród ekologiczny, znalazłam tam świetne rady. Nie ma to jak stara dobra literatura.
mateusz21m
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 5 lut 2012, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dobra książka o zakładaniu trawników

Post »

polecam internet to kopalnia wiedza. na przyszłość tzn wiosnę jak będzie Pan zakładał trawnik to żeby nie szukać sprzętu warto podjechać do jakiejś wypożyczalni i po prostu wypożyczyć sprzęt taki jak glebogryzarka czy walec do trawy... ułatwią. Panu pracę
Awatar użytkownika
PM68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 275
Od: 12 gru 2009, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik
Kontakt:

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Krzysztof Borkowski "Wielkopolskie drzewa" Dalpo, Poznań 2009

Krzysztof Borkowski "Dęby rogalińskie" Dalpo 2011

Zsolt Debreczy, Istvan Racz
'Conifers around the world. Conifers of the temperate zones and adjacent regions'
DendroPress, Budapeszt 2011
ISBN 978-963-219-061-7

Monumentalne bogato ilustrowane dzieło opisujące na ponad 1000 stronach wszystkie jak się wydaje gatunki iglaków występujące w strefach klimatów umiarkowanych. Nie ma tu nic o odmianach ale z pietyzmem opisano ich morfologię, ekologię i występowanie. Mnóstwo kolorowych zdjęć i ilustracji. Najbardziej spodobała mi się galeria kory. Wadą jest jej trudna dostępność i bardzo wygórowana cena (sporo ponad 1000 zł) ale i tak uważam, że warto.

Pozdrawiam

Mariusz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”