Miejsce pod kranem z wodą w ogrodzie - jak zrobić?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Prostą metodą można obmurować wystającą rurę z doprowadzoną wodą jakąś "kostką/cegłą" lub oszalować i wylać beton. Odpływ, to może być nawet wkopana beczka 30 litrowa z kratką na wierzchu, albo uformowane betonowe koryto z otworami na odpływ wody w grunt.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Jeśli Kasia chce mieć łatwy dostęp do kranu, nie radze iść za rada kilku poprzedników proponujących żeliwne "niby umywalki". Nie dość, że konewki tam nie włożysz to i za wygodne to nie jest. Najlepiej pokombinować. Jeśli chcesz żwir i cegły w ziemi ok, ale dodałbym do tego jeszcze pewien akcent. Kupiłbym kilka kafelek w kolorze cegły, potłukłbym je na mniejsze kawałki(bez przesady oczywiście) i przykleiłbym je do ściany robiąc z nich elipsę wokół kranu. Taka sama powstałaby z cegieł na ziemi. Efekt byłby wg mnie niezły, bo ostatnio taki tłuczenie stało się dosyć modne...
Awatar użytkownika
kasia176
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 sie 2007, o 10:19
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Dziękuję bardzo wszystkim za rady i pomysły :-)
Rzeczywiście, pomysły z żeliwnymi "umywalkami" są fajne jeśli chce sie wykorzystać taka umywalkę własnie do umycia rąk :-)
Ja potrzebuję mieć swobodny dostęp do wody (z wiadrem, konewką, wężem ogrodowym). A Twój pomysł Bigaczzz z ozdobieniem ściany wokół kranu jest bardzo fajny, dziękuję :-)
Pozdrawiam wiosennie
Kasia
Zapraszam do mojego ogródka
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”