u mnie, podobnie jak u ciebie

mam chyba wszystkie choroby, jakie istnieją na ogórasach




tu nowe liście urosły, a też je coś dopadło

a to moje Śremskie








Wiele jest odmian ogórka ,odpornego na mączniaka.Ja bym się wstrzymała.witam
kiedy i czym pryskac na maczniaka rzekomego, jestem z sochaczewa i mam troche ogorkow gruntowych, slyszalem ze sa jakies komunikaty, pierwszy raz sieje ogorka, wogole warzywa wiec nie jestem w temacie...
U Ciebie nie widzę mączniaka, to i dobrze. Opryskaj te uszkodzone rośliny na robaczka, moze jeszcze nie rozniósł się.przybysz508 pisze:a te inne przebarwiania u mnie to jest mączniak tak...?
Ja mam wbite 1,5 metrowe paliki do pomidorów i wystarczają.diament79 pisze:Comcia! A jak przyczepiasz ogórasy do tych sznurków? Już myślałam, żeby dać dwa druciki jeden wysoko a drugi nisko i od nich dopiero sznurki.
Jak wysoko pną się ogórki po sznurkach? Żeby mi sznurków nie zabrakło :P Małż chciał max 1 metr, ale od razu wiem, że raczej za nisko.
Szkodniki: Największym problemem w uprawie ogórka są mszyce i zmienniki. Swoim żerowaniem przyczyniają się one do deformacji liści i młodych pędów, zamierania stożków wzrostu, zrzucania pąków kwiatowych i zawiązków oraz do ich deformacji a w konsekwencji do krzywienia się owoców. Dodatkowo w lata suche i gorące mogą pojawić się wciornastki i przędziorki, powodując zasychanie liści i obniżkę plonu. W walce z tymi szkodnikami stosuje się środki zalecane przez Program Ochrony Warzyw. Należy jednak mieć na uwadze, że preparatami o długiej karencji dla ludzi i prewencji dla pszczół można pryskać przed kwitnieniem, natomiast o krótkiej podczas kwitnienia i później. Zalecamy w tym celu Talstar 100 EC w dawce 0,2 l /ha, który ma tylko 2 dni karencji i szerokie spektrum działania.