Sól tabletkowana do instalacji uzdatniania wody - która?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Sól tabletkowana do instalacji uzdatniania wody - która?

Post »

Czy mógłby mi ktoś doradzić, którą sól powinnam kupić do naszego systemu uzdatniania wody w domku na działce? Różnice w składzie są dla mnie niejasne. Czy ma to na coś wpływ? Czy zmniejsza, albo zwiększa skuteczność działania tabletek albo sprzętu? Jeśli tak, to w jaki sposób?


SÓL TABLETKOWANA DO REGENERACJI ZMIĘKCZACZY ORAZ FILTRÓW MULTIFUNKCYJNYCH

Chlorek sodu w postaci tabletek o kształcie podłużnym, jednostronnie soczewkowy, barwy białej, wolny od zapachów bez oznak szlamowania podczas rozpuszczania w wodzie, smak słony bez obcego posmaku.

1. SKŁAD CHEMICZNY:
NaCl : min 99,90 %
Ca : max 0,09 %
Fe : max 0,007 %
Mg : max 0,03 %
Antyzbrylacz : max 3,0 mg/kg

albo

2. SKŁAD CHEMICZNY:
NaCl : 99.10% - 99.90%
Substancje nierozpuszczalne w wodzie : 0,002%
Zawartosć wapnia : 0,002%
Zawartosć żelaza : 0,003 %
Zawartosć magnezu : 0,001 %
Zawartosć siarczanów : 0,12%
Wilgotnosć : 0,03%
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Hej tam, czy żaden chemik / technik / fachowiec nie pojawia się na forum? Pomocy!!!
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”