Ketmia i jej zielony zakątek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Trzymam kciuki za Twoje wysiewy! Według kalendarza księżycowego dopiero od jutra zaczynają się dobre dni do siewu. U mnie już co nieco posiane i nawet wschodzi :roll: Czy doczeka wiosny i przeprowadzki na działkę? Pożyjemy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witaj, Izo! Ja oczywiście robię wszystko na opak. Najpierw posiałam, ale zaraz potem się upewniłam, że termin nie ten. Ale mam nadzieję, że to nie zaszkodzi. :)
Zwłaszcza, że jeszcze nie podlałam tego co wysiałam, więc może roślinki nie wiedzą, że wegetację czas zacząć?
Jutro je zroszę, może dadzą się oszukać? :)
Zostało mi jeszcze parę rzeczy do wysiania. Mam zamiar zrobić to tym razem w odpowiednim czasie.

A, i kupiłam dalie. Kolejne, ale nie mogłam się opanować, takie były ładne bulwy.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
aleksanderk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7028
Od: 13 lip 2009, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Mnóstwo ;:3 ;:3 wielu :D :D
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Och, Aleksandrze :D Bardzo dziękuję! Słonka, wiosny, pięknej pogody - tego życzę Tobie i wszystkim Forumowiczom.

;:11
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Pochwal się Elu jakie dalie kupiłaś. Bardzo je lubię, chociaż u siebie mam mało ze względu na kłopot z przechowaniem. Niestety nie bardzo mam gdzie :(
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Izo, kupiłam żółtą 'Glorie van Heemstede' oraz dwukolorową o wymownej nazwie 'Fire and ice'.
Mam sporo dalii, większości nazw nie znam, bo podarowane, ale bardzo lubię te kwiatki.

edit.: Dokupiłam jeszcze różową dalię 'Perfection'. :roll:
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Właśnie przejrzałam swój wątek i choć nie jest co prawda bardzo zasobny w ilość postów, to jednak jest mi niezwykle pomocny jako ściąga. Pamięć jest ulotna, a dzięki niemu wiem, jakich roślin powinnam się jeszcze spodziewać. Może Dzięki temu nie wykopię jakiejś wartościowej byliny.
Właśnie jestem w trakcie wiosennych porządków. Przycięłam już większość uschniętych bylin i wygrabiam liście, którymi przykryłam co wrażliwsze okazy.
Z zadowoleniem odkryłam, że przeżyły zimę 4 malutkie wyhodowane przeze mnie hortensje. Zasłoniłam je na noc słoikami, bo ma być jeszcze przymrozek. Mam nadzieję, że to wystarczy.
Niestety, moje dwie azalie japońskie wyglądają nieciekawie. Jednej najzwyczajniej w świecie zapomniałam okryć na zimę ;:223 , drugą częściowo  odkrył wiatr. Reszta roślin na razie w ubrankach. Poczekam jeszcze parę dni.
Wczoraj pryskałam drzewa owocone preparatem z olejem parafinowym. Szkoda, że stara śliwa jest tak duża, że nie sposób jest skropić ją całkowicie. Mam nadzieję, że choć częściowo uda mi się jej pomóc.
Dzisiaj posadziłam kanny w dużych donicach. Dzięki temu będę mogła ustawić je w miejscu naprawdę słonecznym. Mam nadzieję, że będą dobrze rosły.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

To już popracowałaś wiosennie Elu! Ja czekam z porządkami aż będzie ciut cieplej. No wiesz...Niestety mieszkam w innej strefie klimatycznej. A może te azalie wystarczy tylko podlać? Czytałam właśnie na Forum, że rośliny zimozielone potrzebują sporo wody w okresie bez mrozów i wczesną wiosną. Moje azalki też nie wyglądają zbyt rewelacyjnie, ale dostały "szkołę życia" i zimowały bez przykrycia chociaż to ich pierwsza zima u mnie. Mam nadzieję, że nie był to z mojej strony niewybaczalny błąd :oops:
Gratuluję ukorzenionych hortensji! To bukietówki czy ogrodowe? Ja mam na koncie kilka ukorzenionych badylków różanych. Jak zakwitły to pękałam wręcz z dumy.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Izo, u mnie już wiosennie, choć przymrozek był w nocy i to solidny, bo szyby trzeba było skrobać z każdej strony auta.
Z przyjętych hortensji mam jedną bukietową limelight, piłkowaną różową a także chyba dwie jasnoróżowe ogrodowe. Badylki pobrałam od mojej przyjaciółki, która mieszka na wsi i ma jakąś starą odmianę. Widocznie jest lepsza niż te współczesne. Już od kilku lat borykam się z jedną hortensją ogrodową, która mi notorycznie wymarza w zimie i przez to nie kwitnie. Dam jej chyba jeszcze jedną szansę i przesadzę ją bliżej domu.

Pozdrawiam słonecznie i życzę pięknej pogody! ;:3
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Ja niestety nie mam zbyt dużego doświadczenia z hortensjami. W zeszłym roku kupiłam 2 bukietówki i 2 ogrodowe dostałam. U mnie klimat jest dość chłodny i pewnie będą problemy z kwitnięciem. Chociaż w ogródkach przydomowych na moim osiedlu niektórzy mają wielkie , kwitnące hortensje ogrodowe. Przy domach jednak jest trochę cieplej niż na działkach. Moje ogrodowe wciąż "ubrane".
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Miałam teraz 4 dni wolnego - zaległy urlop :wink: Przeszłam jak burza przez większość ogrodu, no już jakoś to wygląda. Niestety, wykopałam moją ulubioną japońską azalię, ale była po zimie całą brązowa. Przy okazji przesadziłam hortensję wiechowatą Kyushu. Biedactwo rosło w trzecim rzędzie i wcale nie było jej widać. Mam nadzieję, że teraz wreszcie odżyje.
No i szarpnęłam się na kolejne bulwy ;:170
Kupiłam jeszcze dalię kaktusową Mingus Randy, a będąc w Biedronce, niewysoką czerwoną dalię Red Pigmy.
Na dokładkę rabarbar Red Champagne :)
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witaj Elu.
Przespacerowalam sie po twoim ogrodzie. Masz wiele pięknych różności. Uwielbiam ogrody w którym są i krzewy i kwiaty wszelkiej maści :wit .
Mam do ciebie małe pytanko w sprawie obrzeży z kamieni, czy układałaś je same w ziemi, czy może z jakąś zaprawą betonową??
A co do podagrycznika, to radziłabym przy siatce wcisnąć takie plastikowe obrzeże głęboko do ziemi, bo się zarobisz z tym chwastem. Ja tak musiałam zrobić. Oddzielić rabatę od trawnika, bo zagościł i u mnie :evil: .
Pozdrawiam cieplutko i trzymam kciuki za wysiane roślinki :D . Może i moje w końcu doczekaja się, aż je wysieję :wit
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witaj, Agnieszko w moim małym ogródku! ;:138
Z tym podagrycznikiem to jest taka sprawa, że w kluczowych miejscach mam wetknięte takie plastikowe obrzeże, a w najbardziej narażonym na inwazję podagrycznika, znajduje się mata. Ostatnio jednak pojawił się w innym miejscu, pewnie się wysiał :evil: . Sąsiadka ma busz, co ma dobre i złe strony. Na szczęście pozytywy przeważają ;)

Murek z kamieni jest na wylewce betonowej. Wykorzystuję piasek z piaskownicy dziecka i mieszam go z dość dużą ilością cementu, dolewam wody i takim ciastem wypełniam rowek, po czym uzupełniam kamieniami. Zostało mi jeszcze sporo do zrobienia, maj przede mną :). Ale potem jaka przyjemność koszenia!
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”