Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4  
Autor Wiadomość
szkapina
 Tytuł: Kupno storczyka - co i jak wybrać.....
PostNapisane: 3 sie 2007, o 15:45 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Mam ochotę kupić storczyka, ale jak poczytałam sobie to forum to nie jestem pewna czy mieszkając w bloku będę wstanie zapewnić im odpowiednie warunki?Dysponuje tylko oknem na zachód i wschód, a do tego co zrobić żeby zapewnić im odpowiednią temperaturę?

Jovanka
 Tytuł:
PostNapisane: 30 paź 2007, o 22:07 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

0 szt.
Witaj Paulino :P

Cieszę się,ze pokazałaś nam swojego wybranego storczyka!!
Gratuluję- to jest bardzo ładna hybryda Phalaenopsis.
Należy do tej nowszej linii storczyków mniejszych w formie,
tak pod względem wielkości liści jak i wysokości pędu.A kwiaty ma jak - :P cukiereczki.

W naszych tematach znajdziesz Paulino wiele wskazówek.
Co ważne-
podlewanie bardzo oszczędne zabezpieczy potrzeby storczyka, w dobrą
przewiewność podłoża-
dla zwiększenia wilgotności można postawić doniczkę na tacy z kamykami i wodą.
Nie może doniczka stykać sie z wodą!!!
Nie ucinać pędu po kwitnieniu,często te hybrydy robią po krótkiej przerwie wydłużenie.
Nawożenie ,o którym piszemy w wątkach można wprowadzić dopiero za ok.1 miesiąc.
Do podlewania używamy dobrej wody w tej kolejności :deszczówka-filtrowana - destylowana

Co robić?, aby długo cieszył oczy -----
Noooo- w obecnej fazie pięknego kwitnienia- podziwiać razem z mężem!!!!

w wolnej chwili poczytać ;:37 o uprawie i najważniejszych zasadach.
Kondycja nie budzi zastrzeżeń .Korzenie powietrzne sa urodą i taką naturą.

poizdrawiam J ;:76 VANKA

szkapina
 Tytuł:
PostNapisane: 30 paź 2007, o 22:48 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Dziękuję bardzo za odpowiedz :) ja już sie stresowałam że chory bo ma plamki na liściach w sklepie pomyślałam że od wody i w domu szybko wyschną a one nie wyschły od wczoraj. Jeszcze jedno pytanko :) przez otworki w doniczce wystają mu korzenie, trochę przyniszczone czy powinnam go przesadzić, czy zostawić tak jak są?

Jovanka
 Tytuł:
PostNapisane: 30 paź 2007, o 23:25 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

0 szt.
Paulino :P

Taki piekny rysunek mozaikowy na liściach jest właściwy dla tej hybrydy.
Nie często zdarzaja się falenopsisy w takim wydaniu ,częściej mamy liście jednolite,zielone.

To jest atrakcją!!!

A jaka jest doniczka,bo zauważam dość szybki przyrost korzeni i wypychanie podłoża
i tego co w środku ? --->u mnie tak było ,przesadzałam do troszkę większej, dodawałam kory
i upychałam całość do nowego.Upychanie jest umowne,bo siłą nie można ,aby nie połamać :P
ale lubią ciasno!!! Najlepiej posadzić też w przezroczystą doniczkę.
Przesadzałam po kwitnieniu!!!
Przy przesadzaniu , po namoczeniu korzeni nie powinnaś mieć
kłopotów z wypchnięciem przez otwory z powrotem korzeni w dnie.Jak się ułamie :roll: to nie tragedia, zdezynfekować zasypać węglem, cynamonem.

pozdrawiam J;:76 VANKA

dorela
 Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2007, o 20:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Z moich doświadczen wynika, że storczyka trudno zamordować :wink: Mam ich 18 szt. wiekszość kupiłam na wyprzedaży jako rośliny przekwitnięte (niektóre były w nieciekawej formie), przesadziłam ,starałam nie przelewać i odpukać ;:164 nie zamordowałam żadnego ,nie martw się.

Jovanka
 Tytuł: Kupujemy storczyki -niezbędnik
PostNapisane: 19 lis 2007, o 21:28 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

0 szt.
Witam :P

Tak myślę ;:24 ,ze tutuł niewiele mówiący, może nam przydać się do dyskusji
o tym ! ------>gdzie kupujemy storczyki ----->jak kupujemy i ------>gdzie warto zajrzeć.

Jutro dam swój projekt nawigacji :P ,dzisiaj na szybko dla Tych co maja blisko
powiem ogólnie,informacyjnie :
są okazje w handlu !

ATRAKCJĄ są ceny takich okazji
wszystkie po 15 zł, a nawet mniej .nigdy nie wiadomo dokąd taka promocja będzie trwała;pewnie do wyprzedaży .
- na pewno są to okresowe akcje w sklepach
- niskie ceny często spotykane są w końcowym okresie przed dostawami nowego towaru
- najmniej ciekawa przecena to...niska jakość towaru,zły stan roślin.

To ogólne info o tanich storczykach /duża sieć sklepów prowadzi sprzedaż storczyków/.
Gdy blisko do takich punktów sprzadaży ,to uważam, ze warto zobaczyć!

pozdrawiam J ;:76 VANKA

Jovanka
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2007, o 23:16 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

0 szt.
GDZIE KUPUJEMY STORCZYKI ?

nawigacja w żródłach zaopatrzenia

w tym oficjalny import przez firmy

Popularne serie handlowe
1/głównie hybrydy Phalaenopsis,Cymbidium,Paphiopedilum,Miltonia,Cambrie
dostępne są w dużych sieciach handlowych--->to bezpośredni import
2/giełdy kwiatowe --->kwiaciarnie
3/okazyjnie na wystawach,targach

Seria storczyków botanicznych i innych ciekawszych hybryd
Gdy się już myśli o kolekcji *coś więcej* trzeba poszukiwać
zaopatrzenia wsród osób organizujących import tych roślin.
Import jest oficjalny, podlega wszelkim rygorom prawa, szczególnie
dla storczyków objętych ochroną na danym terenie.
Wszelkie dokumenty CITES, inne pozostają w gesti importerów.

Nasi importerzy:

http://www.orchidarium.pl/warunki.htm

http://www.orchidsklepik.pl/gatunki.php

http://www.orchideasalon.pl/

http://orchidgarden.pl

W każdym przypadku określone są warunki zamawiania, realizacji, czasu oczekiwania.
Mozna zawsze sugerować storczyki na życzenie zakupu innych , spoza oferty aktualnej.
System zaopatrzenia jest wystarczający , aby praktycznie sprostać naszym oczekiwaniom.
Akcje importowe prowadzą osoby, które posiadaja znane własne kolekcje
Import, e-sklepy to normalna oficjalna działalność w tym zakresie.
Ramy współpracy z importerami ,nie są wyłącznie wyznaczone dla kręgu osób z klubów czy kół storczykowych.

w przypadku Orchidarium --->Jest to miejsce, w którym dowolna osoba lub grupa może dołączyć się do przeprowadzanych regularnie zbiorowych importów storczyków
w przypadku pozostałych importerów- można indywidualnie uzgadnić własne potrzeby

Źródłem storczyków jest import od różnych producenci z wielu krajów z całego świata, którzy są w stanie dostarczyć zdrowe, atrakcyjne rośliny w przystępnych cenach. Do tej grupy należą niemieckie firmy Orchids & More, Orchideen-Garten Joachim Karge i Blumen H. Popow, firma Ecuagenera z Ekwadoru, Kultana z Tajlandii i Simanis Orchids z Indonezji. Okazyjnie sprowadzane są też (bezpośrednio i we współpracy z firmami niemieckimi) mniejsze ilości roślin z Indii, Brazylii, Meksyku, Peru, Tajwanu i innych krajów

Na stronach importerów są wykazy kierunków importu , terminów akcji importowej oraz tego, co jest możliwe do zakupu prawie *od ręki* z listy bieżącej.
Oferty zawierają fotografie storczyków.

Importerzy, uczestniczą we wszystkich imprezach związanych z wystawami storczyków, zazwyczaj z bogatą ofertą i świeżym importem, na zamówienia również. Rośliny posiadają stosowną dokumentację wymaganą przy imporcie egzotyków.

Podział storczyków jest jasny- na gatunki i na hybrydy.
Te ostatnie ,czasami bardzo atrakcyjne i prawie jednostkowe , są niedostępne w ogólnym obrocie detalicznym wśród masowych towarów na rynku.

cdn.
w drugiej części przybliżę aspekty eksportu prywatnego,wymiany i zakupów aukcyjnych.

opr.JOVANKA

lawenda
 Tytuł: Które storczyki są najłatwiejsze w uprawie
PostNapisane: 24 lis 2007, o 22:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Co kupić na początek,które są najłatwiejsze w uprawie,chciałabym żeby zakwitł mi również w przyszłym roku

TOMECZQ
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lis 2007, o 11:02 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Witam zdecydowanie najłatwiejsze w chodowli są phalaenopsisy , dendrobium , cybidium ja z takimi na razie mam doswiadczenie .

Jovanka
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lis 2007, o 23:45 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

0 szt.
Witaj Tomku :P

Nie wiem jakie masz doświadczenie pisząc o łatwości w hodowli ? - o ile podzielać
mogę zdanie o falenopsisach, to o pozostałych już nie :P .

Stopień trudności jest różnisty ,dla kazdego inny.I paradoksem jest ,ze najpopularniejszy
w tej grupie Phalaenopsis jest najbardziej odpytywany i problemowy ,biorąc pod uwagę ilość
wątpliwości ma forach świata.Z drugiej strony zaliczany do najłatwiejszych :P .

A cymbidium--->to jest z pogranicza bajki opowiadanie o łatwości.Mam 4 weteranki
i wiem ile ;:134 trzeba ,aby było powodzenie w swoim kwitnieniu - a ,nowicjuszem nie jestem w tej pasji.Chyba ,ze mam czasami pecha :P
Opinia o łatwości :P nigdzie nie jest upowszechniana .Mają swój reżim i trzeba go respektować..

Z ciekawości pytam jakie masz doświadczenie w storczykach - pokaż swoje okazy.

Moja lista Phalaenopsis i *Cambrie* /w dużym rozrzucie kolorów ikwiatów./dalej Oncidium
Dendrobium ,Paphiopedilum ,... itp.....

pozdrawiam J ;:76 VANKA

zuzulec
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lis 2007, o 10:37 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Popieram Jovankę,

w sumie moja historia ze storczykami rozpoczęła się ponad rok temu i już co nieco na ich temat wiem, jednak nie odważyłabym się polecić Cymbidium i Dendrobium. Mimo moich starań - są pewne niepowodzenia, które oczywiście nie muszą spotkać każdego.
Zdecydowanie Falenopsis, kwitną wtórnie, mimo, że często bywają kapryśne - a kto z nas nie jest - są wdzięcznym storczykiem o czym nie jedna osoba tutaj pisała. I zdecydowanie Cambrie - piękne i łatwe w obsłudze.
Wybór Lawendo zależy od Ciebie

A Ty Tomku pokaż nam swoje okazy - miło będzie zobaczyć zdjęcia kolejnego pasjonaty - i poczytać kilka cennych porad :)

nemo56
 Tytuł: Storczyki z marketów
PostNapisane: 29 lut 2008, o 21:16 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Moja M. chce posiadać w domu (zakochała się) storczyki.To jest wpływ fotek z tego forum dot. tych kwiatów.
Dzisiaj w TESCO były dwa rodzaje storczyków po ok. 40 zł.
Nie wiem czy warto kupować z marketów takie kwiaty. Odradziłem co prawda małżonce kupno ale teraz gryzę się, czy słusznie.
Zaznaczam, że informacje o roślince była podstawowa i brak informacji z jakiej "stajni".
Dla mnie kupienie czegoś bez pełnej (podstawowej) wiedzy o "produkcie" eliminuje wydanie kasy.

ps. Niemcy w domu...
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Zobacz profil Wyślij e-mail      

zuzulec
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lut 2008, o 21:28 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Hmmmmmmmmmmmmmm .. Jakubie - powiem tak. Raz widziałam stan storczyków w Tesco i raczej bym ich nie wzięła. Natomiast zakupy dokonane w minione wakacje w Netto uważam za udane. Do dziś bez problemu, bez dodatkowych, bonusowych brzydactw typu wełnowiec itp. Czytając wątki innych posiadaczy storczyków widzę, że i te storczyki z supermarketów są ok. Czasem dobrze jest trafić na świeżą dostawę, czasem kupic na przecenie - wówczas mniejszy żal w razie niepowodzenia - gdyż i cena była zdecydowanie niższa.
Jeżeli chodzi o świeżą dostawę, to ja ostatnio sie nacięłam - i to bardzo. Opiszę to szerzej w swoim wątku .. cóż, nawet jak się wie, co powinno być, po czasie wychodzi szydło z worka i mamy zupełnie co innego :(
Po tych wszystkich "przebojach" utrwaliłam się w przekonaniu, że lepiej kupić jeden egzemplarz w kwiaciarni, niz kilka w supermarkecie. System korzeniowy jest w zdecydowanie lepszym stanie, większa ilość kwiatów, pędów ... jak dla mnie same plusy. Może inni sie nie zgodzą z tą opinią, ale ja już się do niej przekonałam .. nawet jeżeli cena jest wyższa. ;)

Deirde
 Tytuł:
PostNapisane: 1 mar 2008, o 13:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Kupuje storczyki w LM, niekiedy w kwiaciarniach, przeważnie kwiaciarnie kupują tanie kwiaty na giełdzie i podnoszą wtedy ceny o dwa razy, zawsze znajdą na nich klienta, a kwiaty nie są gorsze od tych kupowanych w marketach.

sonia
 Tytuł:
PostNapisane: 1 mar 2008, o 13:36 
1000p
1000p
według mnie to przede wszystkim świeża dostawa, bo nawet te w kwiaciarni nie zagwarantują nam, że były tam dobrze traktowane, a poza tym trzeba przyjrzeć się i kwiatom i zawartości w doniczce, by korzenie były jędrne i czy czasami nie mieszka w nich jakieś cudactwo ;:214
i z doświadczenia polecam pędy kwiatowe z kilkoma już kwiatami rozwiniętymi, bo ostatnio kupiłam na giełdzie z dwoma niby rozwijającymi się kwiatami i reszta to były pąki, roślina zdrowa, ale chyba miała zbyt zimno lub zbyt ciemno, bo pąków co prawda nie straciła u mnie w domu, ale te, które się rozwijają nie rozwijają się do końca ;:192
osobiście mam phalaenopsis z OBI, Auchan i kwiaciarni i jeden z giełdy, a paphiopedilum z kwiaciarni, marketu budowlanego i Auchan ;:225

MariaTeresa
 Tytuł:
PostNapisane: 1 mar 2008, o 20:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
zdarzyło mi się parę razy kupić storczyka w różnych hipermaketach.Zawsze starannie oglądam, czy korzenie nie są zgniłe (u falenopsisa są wtedy brązowe), ogłądam liście od spodu, pod świało czy nie ma przebarwień, wyssań, pajęczynek, 'kłaczków waty", plam itp., wyciągam ostrożnie z folii i nawet jeśli doniczka nie jest przeżroczysta wysuwam trochę system korzeniowy lub jeśli wystaje od spodu to oglądam.Potem w domu przemywam liście falków wacikiem z drinkiem.No i na szczęście nie kupiłam super ukrytych 'bonusów".Oczywiście oględziny nie eliminują niespodzianek schowanych w podłożu lub chorób które dopiero mogą się ujawnić.Stosuję miesięczną kwarantannę :)
Jeśli kupować na wyprzedażach to najlepiej storczyki w dobrej kondycji przecenione tylko dlatego,że przekwitły

Storczykowa
 Tytuł:
PostNapisane: 1 mar 2008, o 20:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
najczęściej kupuje na wystawach lub spotkaniach storczykowych, ale ze sklepów też mam. To zalezy, na jakie się trafi. Ran kupiłam Phal. z całkiem zgnitymi korzeniami, ale obciełam mu te korzenie, wsadziłam do ziemi storczykowej (był w zwykłej) i raczej przeżyje. Trafiło się też kilka łandych okazów, np. cattleya przeceniona z 75 na 20 zł, bo przekwitła. Jest duża, zdrowa, tylko nie kwitnie i nie wiem, jaki ma kolor. Mam też przecenianego, przekwitniętego Phal (kupowanego wtedy co Cattleya), jest bardzo ładny, zdrowy, puścił u mnie łodyżkę kwiatową, ale pąki mu spadły, teraz puścił odgałęzienie z 9 pąkami i nie umiem sie doczekać, aż sie otworzą. Mam też ze sklepu ładnego Phalaenopsisa o ciekawych, nakrapianych liściach. Kupiłam go jakieś 2 lata temu,niedawno zakwitł powtórnie (dawałam jego fotkę w temacie z moimi fotkami storczyków)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 55 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości