Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 81  
Autor Wiadomość
Adriano931
 Tytuł: Re: Stare, dobre jabłonie
PostNapisane: 15 lip 2010, o 21:24 
ZBANOWANY

0 szt.
Ja posiadam starą papierówkę, i inne odmiany których nazw nie znam heh;p ale moim zdaniem stare jabłonie wracają do łask są coraz droższe w szkółkach i coraz bardziej poszukiwane ;)

Fallenangelv
PostNapisane: 15 lip 2010, o 21:50 
---

0 szt.
Tylko to już nie to samo.
Ja osobiście nie wierzę w dzisiejsze,,stare odmiany;; na których robią niektórzy przebitkę200-400% wartości.
Z chwilą wycięcia jabłonki/wiśni etc. coś ulatuje bezpowrotnie.Samki dzieciństwa,wspomnienia i dlatego też trzeba chronić do końca to co jest.Ja trzymam starą jabłoń dla kilku jabłek.Wolę te kilka nieraz jak stos ,,cudów'' :wink: .

anka_
PostNapisane: 15 lip 2010, o 22:09 
ZBANOWANY

0 szt.
Moja papierówka niestety poddała się w tamtym roku wichurze i zostały wspomnienia. :cry:
Mam jeszcze antonówkę i renetę, ale nawet już nie wiem jaką, bo rośnie blisko starych wierzb sąsiada i już czwarty rok z rzędu na wiosnę jest przez nie łamana (ale po ciężkich bojach wierzby przycięte w te lato) Zakupiłam 3 nowe odmiany na podkładkach karłowych i płakać się chce jak się na to patrzy. Ale jak się pytałam o A2 lub na antonówce to patrzyli się niemalże jak na wariata. A szczepić niestety nie umiem.

Nalewka
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: 16 lip 2010, o 10:12 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
anka_ napisał(a):
A gdzie jeszcze można znaleźć te na A2 czy antonówce, bo ja z chęcią nabędę.

Podawałam już adresy szkółek produkujących i sprzedających prawdziwe stare odmiany szczepione na antonówce, przypadkiem kilka z nich jest niedaleko W-wy, poszukaj, a na pewno znajdziesz te posty.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

anka_
PostNapisane: 16 lip 2010, o 11:29 
ZBANOWANY

0 szt.
Nalewko dziękuję, idąc za radą poszperałam głębiej i znalazłam. :heja Wprawdzie kawał drogi , ale wiem że watro :D

loeb
PostNapisane: 23 sie 2010, o 22:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Czy ktoś z was kojarzy może co to może być za jabłoń, która owocuje w lipcu? Nie popisałam się, w tym roku wypadł rok owocowania jabłoni co w zeszłym roku odpoczywały, i miałam sobie "rejestrować" co rośnie gdzie. No i na 2 jabłoniach wisiało mnóstwo zielonych małych jabłuszek.. Niedojrzałe myslę sobie.. później przyszła susza a po niej ulewy, a jabłuszka zaczęły opadać, wydzielając silny jabłkowy zapach. A ja sobie myślałam, kurczę, jaka szkoda że opadają zawiązki, a tak miały gęsto owocować. Aż mnie coś natchnęło i pozbierałam trochę "zawiązków" które okazały się być już zdrowo przejrzałe:}
Zielone, pachnące jabłuszko średnica ok 5cm [aczkolwiek to moze być efekt zdrobnienia od zapuszczonej, wieki nie odmładzanej jabłoni]. Owocowanie od połowy lipca do początków sierpnia [pierwszy-drugi tydzień sierpnia to juz dałam radę tylko zebrać kilogram niedobitków z ziemii]. Co to może być?
Swoją droga człowiek który sadził jabłonie miał najwyraźniej wstręt do czerwonych, mam papierówke , te 2 "lipcówki" i ananasa berżenickiego. Plus jeszcze jakąś która póki dojrzewa.

ERNRUD
PostNapisane: 25 sie 2010, o 22:40 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Jabłuszko dojrzewające w lipcu... Na myśl przychodzi mi tylko Oliwka Żółta, Close i Geneva Early. Z zielonych tylko ta pierwsza. A może to takie zdrobniałe Papierówki? :wink:

MalaRybka
PostNapisane: 26 sie 2010, o 06:41 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Czy posiada ktoś jabłoń kronselka/kronselska? Kiedy ona owocuje? Jak smakuje?

pomolog
PostNapisane: 26 sie 2010, o 06:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
ERNRUD napisał(a):
...A może to takie zdrobniałe Papierówki? :wink:

Też tak mi się wydaje... Do opisu pasowałaby stara odmiana 'Early Victoria' - ale jej owoce zbieramy dopiero teraz.
Pozdrawiam serdecznie :wink:

loeb
PostNapisane: 27 sie 2010, o 10:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
To na pewno nie sa papierowki, mam papierowke w tym zestawie, wszystkie drzewa sa równie stare, papierówki owszem są nieco zdrobiałe, ale te zielone jabłuszka mocno się od nich różnią, zapachem, kolorem skórki [wyrażnie zielona u papierówek jest biaława] i także smakiem. No i wychodziłoby, że były trochę wcześniejsze niż papierówka, z tydzien-dwa. Musze odgrzebać zdjęcia z wiosny zdaje mi się, że równiez na inny kolor kwitły.

pomolog
PostNapisane: 27 sie 2010, o 16:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
loeb napisał(a):
... No i wychodziłoby, że były trochę wcześniejsze niż papierówka, z tydzien-dwa. Musze odgrzebać zdjęcia z wiosny zdaje mi się, że równiez na inny kolor kwitły.

Zdjęcia bez wątpienia bardzo by się przydały. Wcześniejsza niż papierówka - i z całą pewnością żadnego rumieńca?
Pozdrawiam :wink:

loeb
PostNapisane: 1 gru 2010, o 19:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Odkopałam obiecane zdjęcie. 3 "lipcówki" i obok z lewej papierówka dla porównania. Lipcówki na tym zdjęciu są juz konkretnie przejrzałe, zebrane ze spadów z ziemii. Papierówka jest taka "akurat".

Obrazek

andrew54
PostNapisane: 13 gru 2010, o 22:07 
500p
500p

1 szt.
Witam!!!Czy ma ktoś namiar na szkółkę która sprzedaje stare odmiany jabłoni wysyłkowo?.Chciałbym kupić na wiosnę kilka takich odmian np. Grafsztynka Prawdziwego,Kosztelę,Boikena , Malinową Oberlandzką i nie udało mi się znaleźć w internecie żadnego sprzedawcy któryby oferował taką formę sprzedaży.Przeszukałem już sklepy ogrodnicze i targowiska w swojej okolicy w poszukiwaniu tych odmian,niestety bezskutecznie.Sprzedają tylko najbardziej chodliwe stare odmiany jak Papierówki czy Renety.Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Pozdrawiam Andrzej!!!

romekp
PostNapisane: 13 gru 2010, o 23:06 
200p
200p

0 szt.
Witam!
Stare odmiany sprzedają państwo Jasińscy; http://www.szkolkajasinscy.pl/oferta.html
Do mnie nawet wysłali paczką, fakt że trochę tych drzewek zamówiłem. Mają ciekawy wybór, również te o które pytasz.
Pozdrawiam. romekp

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1133 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 81  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości