Storczyki Katarzynki

Zablokowany
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Co kolejnego pokazujesz to ładniejszy ;)
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Kasiu to niestety niezbyt dobrze, gdy ze stożka wzrostu wyrasta pęd, z czasem roślina powinna wypuścić keiki, które gdy się usamodzielni będzie można oddzielić od rośliny matecznej, a ta z czasem skończy swój żywot, ponieważ bez stożka wzrostu już rosnąć nie będzie mogła. Ale przy dobrych wiatrach Ty będziesz mogła cieszyć się jej potomkiem :uszy
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Kasiu trochę mnie zmartwiłaś :( no cóż będę na niego chuchała i dmuchała i może doczekamy się potomstwa :D Jak go kupowałam to miałam innego(z takich różowych) w ręku ale jakoś tak ten mnie zauroczył że odłożyłam tamtego i wzięłam tego i jak już pisałam dopiero w domu zauważyłam co jest.Przecież go nie oddam a tym bardziej że z przeceny widocznie mam doświadczyć chowu storczykowego :D poczekamy może się uda. W tamtym tygodniu byłam z wizytą w Nomi bo tam kupuję moje przecenione (tygryska i jaśminka) można trafić ładne okazy za fajną cenę.Było mi przykro jak zobaczyłam te różowe już wykończone a mój w świetnej formie no prócz tych dwóch kwiatków które opadły a jest u mnie dwa tygodnie. Jutro też się tam wybieram bo bardzo bym chciała zakupić do kolekcji łaciatka widziałam u was i bardzo mi się podoba.W tym czasie jak kupowałam tygryska to był ale byłam z mężusiem i nie wiem czy by wytrzymał taki zakup DUBELTOWY więc wybrałam tygryska i się teraz nim cieszę. Obrazek ObrazekW całej okazałości trzy kwiatki .Na tej łodyżce gdzie jest uszkodzony kwiat widać pączki i jest przedłużenie.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Piękne! bardzo mi się podoba ten pomarańczowy Phal. Rózowy i dendrobium też piękne.
fragolotta
100p
100p
Posty: 155
Od: 17 cze 2010, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Londyn/Łódź

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Tygrysek jest super, ale jednak najbardziej mnie urzekł Twój jaśminek! jest taki subtelny i elegancki ;:108
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Dziewczyny ponieważ leci mecz przedstawię wam moje sabotki i ich historię Obrazek ObrazekJakiś czas temu tak się naoglądałam i naczytałam o sabotkach że chciałam jakiegoś kupić.Jakoś niedługo później dostałam dwa a właściwie trzy w dwóch doniczkach(od zaprzyjaźnionej pani) już po kwitnieniu ale i tak sprawiła mi wielką radochę. Po chyba trzech tygodniach zauważyłam że coś się dzieje,jednemu z sabotków zaczyna żółknąć listek .Postanowiłam go przesadzić .Niektóre forumowiczki znają tą historię bo radziłam się u nich co robić.Po wyjęciu z podłoża zauważyłam jakiegoś robala ,długie ,cienkie,przezroczyste prawie łłłłłłeeee okropieństwo.Wypłukałam go porządnie no tak mi się przynajmniej wydaje ,pełno takich maluchów się wypłukało .Jedyna pociecha w całej tej sytuacji to to że pod zżółkniętym listkiem zauważyłam odnóżkę :tan . Z drugim zrobiłam to samo tu trochę lepiej, bo nie było prawie tego paskudztwa i widziałam że wypuszcza nowe korzonki a czytałam że u sabotków z tym ciężko.Zmieniłam podłoże na nowe dodałam trochę węgla drzewnego (podobno lubią) robię kąpiele w przegotowanej wodzie a odżywiam co dwa tygodnie.I wiecie mam już drugą odnóżkę :tan Obrazek Zdjęcie z dzisiaj ,starszy już się troszkę rozwija a młodszy jeszcze przytula do mamy :D
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Fajnie. :D A zwierzaki już się nie pojawiły?
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

No :!: Kasiu gratuluję ślicznych rozetek ;:63 Twoja praca i zaangażowanie przynosi świetne rezultaty, które zawsze bardzo cieszą :P Moje nie kwitnące już sabotki wystawione są na balkon, podobno to im pomaga w przyszłym kwitnieniu ;:65 ;:108
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Uni no na razie wszystko wskazuje na to że jest OK.i mam nadzieję że zabiłam je na śmierć ;:14 ale co tam w podłożu nie wiem, na razie nie chcę ich wyciągać no chyba że znowu coś będzie się dzieło
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Kasiu ja swoich nie wystawiam bo na balkonie mam patelnię więc na pewno by się ugotowały a czytałam też że słońce owszem bardzo wskazane ale latem to niestety trzeba storczyki osłaniać żeby listków nie poparzyć i to mój patent na zacieniacze .Mężuś ;:167 w trybie natychmiastowym wykonał, świetnie się sprawdzają Obrazek Obrazek Dzisiaj u mnie na balkonie w słońcu było 42 st szyby gorące od nagrzania więc w mieszkaniu przy oknie pewnie jeszcze więcej ale storczyki mają się dobrze :D
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Duże okna i parapety... moje marzenie... Ładnie u Ciebie to wygląda :D
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Uni czy ja wiem czy one są duże ? jak się kolekcję powiększa to mogły by być i dłuższe i szersze :;230 w mojej maleńkiej sypialence (parawan niebieski )na razie tym czasowo płyta i czekam na wydłużenie parapetu ,ze dwa storczyki jeszcze się dodatkowo wtedy zmieszczą :;230
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Sam parapet to mały pikuś, można poszerzyć itp., grunt to mieć duże okna... ehh... a moje są dość wąskie, niestety. Sypialni i komputerni nie liczę, bo to są poddasza z małymi okieneczkami, które do hodowli się nie nadają... Światło wpada również przez całkowicie przeszklone drzwi balkonowe, ale przecież na podłodze kwiatków nie ustawię. I tak sporo roślin eksmitowałam poza okna, żeby tylko storczyki miały jak najwidniej.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”