Rozmnażanie storczyków na pożywce

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rozmnażanie storczyków

Post »

Macieju tzn. mamy Ci wysłać całą roślinkę czy tylko ten kawałek do rozmnożenia? :oops:
Awatar użytkownika
mandod1
50p
50p
Posty: 59
Od: 11 maja 2007, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie storczyków

Post »

Oczywiście tylko ten kawałek :P
Pożywka do rozmnażania orchidei już dostępna :D
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=31520" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Rozmnażanie storczyków

Post »

A ja bym chetnie rozmnożyła Phalaenopsis tetraspis...
Awatar użytkownika
britvictango
200p
200p
Posty: 451
Od: 3 cze 2010, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Rozmnażanie storczyków

Post »

Wątek jest jak najbardziej interesujący, jednak ja mam pewne zastrzeżenia. Kilka osób pisze o swoich "cudownych" metodach, jednak nikt nie udokumentował swoich eksperymentów zdjęciami, ani tym bardziej efektów. Od czasu "gorącej dyskusji" minęło trochę czasu a zdjęć z efektów ani widu, ani słychu.
Takie traktowanie sprawy dla mnie to lekki żart.
"Głupota też jest pewnym sposobem używania umysłu"
Ja na działce: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42184" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
M@ti
100p
100p
Posty: 187
Od: 10 lut 2009, o 11:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie/Olszanowo/Gdańsk

Re: Rozmnażanie storczyków

Post »

Witam,
W końcu coś o mikro propagacji się pojawiło na naszym forum.
Możesz powiedzieć jakiej pożywki używasz do rozmnażania storczyków, czy jest to podstawowa pożywka MS czy z jakimiś modyfikacjami i jakich hormonów i w jakich stężeniach należy dodać do tej pożywki? A i przy okazji jakie jest wymagane pH takiej pożywki.
Również zagłębiam się w rozmnażanie owadożerów metodami in-vitro stąd mam trochę pożywki i hormonów. Na razie są to początki i w większości nie udane, ale mam nadzieję, że będzie lepiej.

Pozdrawiam
Mateusz
unlimited1991
100p
100p
Posty: 153
Od: 29 paź 2010, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Droga krajowa numer 7

Re: Rozmnażanie storczyków

Post »

Witam wszystkich to tak na wstępie :wit

ktoś ma i sprzedaje lub zna źródło od którego można byłoby nabyć cytokininę ?
Bo sam znalazłem, niestety "MIX" z wilką ilością auksyn więc odpada :D

Pozdrawiam.
drroman
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 paź 2010, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: czech republic
Kontakt:

Re: Rozmnażanie storczyków

Post »

jakie dokumenty chcecie,taka metoda jest znajoma juz dlugo i czesto jest sprawdzona a mozecie popatrzec na www Lotte & Thomas Orchids,ludzie ktorzy hoduja storczyki dlugo mowia o tej metodzie ,ze to zabawa dla dzieci.Lepsze jest rozmnazanie z nasion,ale taka roĺina niebedzie kwitla na pewno jeszcze 5 lat a to jest lepiej kupić dosrosle rośliny
przepraszam za pismo,ale niemam czasu szukać pisania polskich znaków,piszę na czeskiej klawiaturze

szukam jakiekolwiek jewel orchids(podobne do ludisii),które by mi ktoś podarował naprz. http://www.tandcterrariums.com/orchids.html" onclick="window.open(this.href);return false;
unlimited1991
100p
100p
Posty: 153
Od: 29 paź 2010, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Droga krajowa numer 7

Re: Rozmnażanie storczyków

Post »

Witam.

Gdybym np. ja zamowil orchidee z Pana linku, to bym nie dostal roslinki, bo kwarantanna i tutaj w Europie nie jest na jakies liscie zagrozonych gatunkow przypadkiem ? Bo bym mogl zamowil sprobowac rozmnozyc dla siebie kilka, a wtedy bym mogl DAC rosline-matke.
drroman
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 paź 2010, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: czech republic
Kontakt:

Re: Rozmnażanie storczyków

Post »

to nie link dla zamówiania,tylko przyklad co mnie interesuje i czego szukam.Zamawiać mozna w sklapach internetowych ,na allegro,ebay
schwerter orchids,popow orchids,Lukscheiter,Terra Koruna-Ludo Verdyck i dalsze
przepraszam za pismo,ale niemam czasu szukać pisania polskich znaków,piszę na czeskiej klawiaturze

szukam jakiekolwiek jewel orchids(podobne do ludisii),które by mi ktoś podarował naprz. http://www.tandcterrariums.com/orchids.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tom_mix
500p
500p
Posty: 516
Od: 3 sie 2007, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszowa, Wroclaw

Re: Rozmnażanie storczyków

Post »

Witam,
po zapoznaniu się z wieloma stronami dotyczącymi mikrorozmnażania postanowiłem tez spróbować. Po paru nieudanych próbach w końcu się udało uzyskać keiki z żółtej hybrydy phal. Starsze oczka idą w pędy na końcach których tworzy się zawiązek roślinki.Dzięki temu w każdej chwili mogę odciąć oczka i dać na nową pożywkę bez konieczności sterylizacji. Na młodszych od razy przekształca się w keiki
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na zdjęciach ok 2 tygodniowa sadzonka.
Resztę zdjęć dodam jeśli uda mi się usunąć kropelki wody ze ścianek pojemnika i zrobić zdjęcie na którym cokolwiek widać.


Pozdrawiam
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
tom_mix
500p
500p
Posty: 516
Od: 3 sie 2007, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszowa, Wroclaw

Re: Rozmnażanie storczyków

Post »

Obiecane zdjęcia.

Phalki wczoraj pasażowane były na pożywkę ukorzeniającą. Teraz tylko czekam na parę ładnych korzonków i pójdą do zwykłego podłoża dla storczyków.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Rozmnażanie storczyków

Post »

Wow cudne ;:138
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
britvictango
200p
200p
Posty: 451
Od: 3 cze 2010, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Rozmnażanie storczyków

Post »

Wielka i głośna dyskusja ucichła - ci co mieli opracowane metody i wspaniałe efekty przestali się udzielać i ani jednego zdjęcia dla udokumentowania swoich słów - zwykła żenada.
Tom-mix - możesz napisać ja u Ciebie przebiega proces rozmnażania i skąd bierzesz pożywkę?
"Głupota też jest pewnym sposobem używania umysłu"
Ja na działce: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42184" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”