No to idziemy dalej...
na początek coś dla kontrasu z tą bielą za oknem 
 All American Plum
 
All American Plum (Morss, 1995) 
W AHS wys.ok.76cm, wielkość kwiatu ok.14cm, tet.,zimozielony, bardzo wczesny, przed sezonem kwitnie, powtarza kwitnienie
U mnie wysokość ok.50cm, średnica kwiatu bliżej 13cm. Kilka lat zimował bez okrywania, bo nie wiedziałam, że jest ev.i  bardzo dobrze znosił zimy.
 
Następna w kolejce , moja ulubiona, szybko rozrastająca się i obficie kwitnąca:
Broadway Gal (STAMILE-G., 1991) 
Wysokośc u mnie ok.45cm, kwiat ok 8cm.dormant, tet. kwitnie w środku sezonu i podobno powtarza, choć w praktyce przekłada się to po prostu na bardzo długie kwitnienie- u mnie nie ma wyraźnej przerwy między kwitnieniami. Urocza roślinka.
 
A teraz inna piękność, choć jest u mnie dopiero rok, już pokazała co potrafi.
Lady Betty Fretz (Petit, 2005) 
na razie nie osiągnęła u mnie opisywanych w AHS parametrów wysokości, ale jest młoda. Kwiat też nie był tak duży jak powinien-15cm, było ok.13cm. Kwitnie w środku sezonu i powtarza, pół zimozielony, tet, pachnący.
