Tunel foliowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
zoomie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 paź 2009, o 09:44

Tunel foliowy

Post »

Witam.
Jestem nowym forumowiczem i także działkowcem. Poprzedni właściciel mojej działki posiadał tunel z foli pod uprawę niektórych warzyw chciałbym również z tego korzystać więc mam pytanie: czy na zimę musze go rozebrać z foli, nie ukrywam że folia jest solidnie okopana i porośnieta trawą. Czy też może on swobodnie przezimować w pierwotnym stanie. Wszystkim zyczliwym z góry dziekuje za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Tunel foliowy

Post »

Witaj :wit
Nie jestem ekspertem w tym temacie. Piszę, ponieważ Mój teść ma folię na działce i nigdy nie chował jej na zimę. Jedynie, co kilka lat przestawiał w inne miejsce. Na lepszą glebę.
Jeśli jest porośnięta, to poprzedni właściciel też tego nie robił. :D
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Tunel foliowy

Post »

Nie musisz zdejmować folii, ale pilnuj, aby zgarniać z niej śnieg, który może ją bardzo obciążyć.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
zoomie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 paź 2009, o 09:44

Re: Tunel foliowy

Post »

Wielkie dzięki. Będę doglądał regularnie podczas opadu śniegu.
Olek11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 cze 2009, o 15:24
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tunel foliowy

Post »

to też zależy od tego skąd jesteś tzn. ile u Ciebie zalega śniegu i czy ten tunel nie jest narażony na wiatry, bo właśnie wiatr potrafi dużo śniegu nawiać na folię;
no i najważniejsze , jakie ma pałąki tzn. czy mocne czy nie
wesoly
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 785
Od: 20 sie 2008, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Tunel foliowy

Post »

To nie tak! Wszystko zależy co sadzimy w tunelu foliowym.
Jeśli tunel foliowy jest potrzebny do uprawy pomidorów sałaty itp. a sadzenie ma miejsce bezpośrednio do gruntu to zdejmowanie folii jest bardzo praktyczne choćby z tego powodu, że zimą nie mają gdzie się schować wszystkie szkodniki które zimują pod osłonami. Krótko mówiąc je wymrozi. Dodatkowo naturalnie padający śnieg to nie to samo co podlewanie z węża. Na pewno zdejmowaniem folii nie zawracają sobie głowy producenci warzyw bo jest to zabieg dość pracochłonny. Jednak amatorzy np. działkowcy często zdejmują folie pod warunkiem, że tunel jest metalowy a folia nie została przybita do drewnianych belek.

jarek
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Tunel foliowy

Post »

Moi rodzice wiele lat uprawiali pomidory i chryzantemy w tunelach foliowych .Były to duże foliaki , bo 9 x 30 mb. Co rok na zimę zrzucali folię , układali po długości szkieletu i zasypywali warstwą ziemi.
Gdy folia w zimie zalega na foliaku marznie i twardnieje a co za tym idzie szybsze zużycie i pękania w trakcie sezonu. Tak postępowali moi rodzice .Uprawiali przez hmmm ponad 10 lat.Folię wymieniali na nową jak dobrze pamiętam po 4-5 latach . Były u nas 4 szt takich foliaków więc pracy ogrom .W tym roku ostatecznie zakończyli uprawy :)
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
wesoly
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 785
Od: 20 sie 2008, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Tunel foliowy

Post »

Zachęcam do uprawy roslin.

jarek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”