Wszystko o pomidorach 4cz. (20.05.09 -31.12.09)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
kontra
200p
200p
Posty: 410
Od: 12 kwie 2009, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post »

Smakują :)
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2129
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Rybka pisze:Dzięki Aniu, szklarenke mam 5m od domu, wiec z kablem nie bedzie problemu. Co znaczy, ze od zniczy pomidorki beda smutne? szkodzi im wyziew od zniczy?
Rośliny podduszają się w nadmiarze spalin tak samo jak ludzie , dlatego po nocy ze zniczami tunel należy dobrze wywietrzyć . Też byłam kiedyś zniczowa , więc wiem jak to wygląda .

Pozdrawiam , kozula .
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Post »

Tak myslalam.....jeszcze raz Dzięki sliczne. Kaloryfer juz dzisiaj zainstalowany :wink: Kurcze, jak mi przyjdzie rachunek za prad, to beda najdrozsze pomidorki w moim zyciu :wink:
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2129
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Beatko nie musisz im tak dogadzać żeby rosły jak w lecie . Jeśli prognozy na dalsze dni są dobre , wystarczy żeby pomidory nie wymarzły. Potem niech sobie radzą , a kiedy będzie prognozowane większe ochłodzenie oberwiesz owoce i już . Przez parę dni podrosną na tyle , żeby dojrzewać w domu .

Pozdrowienia , kozula .
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Post »

Dzisiaj znowu zmienila sie prognoza na najblizsze 10 dni ( tutaj to norma, prognoza zmienia sie z godziny na godzine i nigdy tak naprawde niewiadomo co bedzie) i w przyszlym tygodniu ma byc minus 7 a w dzien w porywach 3 na plusie....wiec nie ma sensu podtrzymywac tej nierownej walki. Wszystkie pomidorki juz zerwane i od jutra startuje z salatka :wink:
Jeszcze jedno pytanko Aniu, czy moge krzaki pomidorow wyrzucic na kompostownik? żadne chorobsko sie ich nie tykalo przez caly sezon i nie byly pryskane zadna chemia, czy tez bezpieczniej bedzie jednak spalic?
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2129
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Jeśli nie było chorób , można pomidory skompostować , ale dla pewności używać pod inne warzywa niż psiankowate .

Pozdrawiam , kozula .
Awatar użytkownika
rosea
200p
200p
Posty: 322
Od: 27 lut 2008, o 20:52
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Mam kilka krzaków pomidorów w gruncie. I oczywiście sporo zielonych. Czy oberwać je , czy jeszcze trochę potrzymać. Temp. u mnie w dzień ok. 10 st. w nocy ok 5. Poradźcie, dobrzy ludzie.
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Rosea...jak są w gruncie to lepiej je zerwać , bo tylko raz nocą przyjdzie przymrozek i po pomidorkach.

pozdrawiam :D
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2020
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Post »

Ja jeszcze trzymam końcówki na gruntowych, w naszym regionie z tego co wiem na razie nie przewidują przymrozków, ale kto wie... Wkrótce jednak zrywam bo większość krzaków już choruje i zaraza wchodzi także na owoce :?
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2810
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

U mnie wiszą na krzakach ;) i ile się da to powiszą pewnie, no chyba, że mi się ich szkoda zrobi :;230
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7616
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Wczoraj był ciąg dalszy pomidorowych porządków, zebrałam dwa 5-cio litrowe wiaderka, oddzielnie różowe, zażółcone, miskę zielonych. Niektóre ogołocone krzaki już wyrwałam, zostało ich jeszcze z 10 w gruncie- Dyno i Bawole- Kosowo od Ani, Black Krim, Monroe i Henryka.
Zaraza zaatakowała, krzaki szybko schną, pojawiło się sporo zarażonych owoców- też zebrałam wiaderko, teraz żałuję, że we wrześniu nie opryskiwałam.
Ale i tak, jak pomyślę jakie mieliśmy paskudne lato, to pomidory spisały się dobrze.
Myślałam, że będzie gorzej, o wiele gorzej.
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Post »

A co zrobić z zielonymi pomidorami gruntowymi, czy jest szansa aby dojrzały po zerwaniu ich z krzaków? ;:96
dafit
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 20 maja 2009, o 21:47
Lokalizacja: olsztyn

Post »

Pewnie, że dojrzeją. A jak nie to na sałatkę szwedzką się nadają :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”