Ogród Kryski - cz. 3, r.2009

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Pięknie witam wszystkich w moim ogrodzie.
Miiriam Bardzo się cieszę, że podoba Ci się u mnie.
Geniu To nieprawdopodobne a wręcz niemożliwe, że wysłałam Ci takiego samego marcinka jak Ty mnie. Moje są takiego koloru jak na zdjęciu i wysokie a od Ciebie nie mam żadnego tak wysokiego. Po zatem ja miałam tylko dwa kolory ten czerwony i niebieski. Może ten ode mnie Ci jeszcze nie zakwitł? ale dlaczego?
Jeżeli jednak nie dostałaś tego czerwonego to będzie jeszcze okazja bo znowu się rozrosły. :lol:
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Kochana zakwitł i jest tak jak mój co jest ciemno różowy ,to może ja Ci akurat tego nie wysłałam . Ja mam zaznaczony ten Twój więc na pewno to on . U mnie nie jest bardzo wysoki bo ja na początku czerwca je łamie żeby nie rosły takie wysokie ,ale moje zdjęcia nie wychodzą tak jak w rzeczywistości.
Obrazek

W rzeczywistości są troszkę ciemniejsze
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Geniu jak mówisz, że w rzeczywistości jest ciemniejszy to mój. Na szczęście Ty mi takiego nie przysłałaś bo dopiero byłby śmiech. :lol:
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

e-genia pisze:(...) U mnie nie jest bardzo wysoki bo ja na początku czerwca je łamie żeby nie rosły takie wysokie (...)[/img]
Geniu, wytłumacz proszę, co dokładnie robisz?
Mam astry, które osiągaja ok. 1,5 m i zawsze się pokładają. Moze udałoby mi się je trochę zmniejszyć Twoim sposobem?
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

chatte pisze:
e-genia pisze:(...) U mnie nie jest bardzo wysoki bo ja na początku czerwca je łamie żeby nie rosły takie wysokie (...)[/img]
Geniu, wytłumacz proszę, co dokładnie robisz?
Mam astry, które osiągaja ok. 1,5 m i zawsze się pokładają. Moze udałoby mi się je trochę zmniejszyć Twoim sposobem?
Izo to bardzo proste ja na początku czerwca te wysokie obrywam prawie do ziemi odrosną i kwitną o czasie ale są o połowę niższe i tworzą piękna kępę nie przewracające się .
Ale moje może nie są aż takie wysokie .Jutro zrobię zdjęcie takiej kępy i wkleję u Ciebie
Genia
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Nie wiem jak Gienia to robi, ale ja w tym roku 2 razy skracałam swoje astry. Co roku rosną takie wysokie i w tym roku postanowiłam coś z nimi zrobić :). Wiosną, jak wyrosły na ok 40 cm, obcięłam je o połowę. Potem wypuściły nowe, boczne gałązki. Podrosły i znowu je ciachnęłam. W tej chwili są wysokie, ale nie tak jak rok temu, mają bardziej kopulasty pokrój. Martwi mnie tylko, że one łysieją z liści od dołu i brzydko to wygląda.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

kryska pisze: Geniu jak mówisz, że w rzeczywistości jest ciemniejszy to mój. Na szczęście Ty mi takiego nie przysłałaś bo dopiero byłby śmiech. :lol:
Krysiu a zaczynają już kwitnąć te ode mnie ?
Może zrób ich zdjęcia
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Gieniu, dziękuję za odpowiedź :D A dlaczego je obrywasz, a nie obcinasz?

Mała Rybko, dziękuję i za Twoje wyjaśnienie :D
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Geniu moje-Twoje astry zaczynają nieśmiało kwitnąć bo kilka razy je przesadzałam. Kwitnie biały, jasno różowy, biskupi i coś tam jeszcze. Za kilka dni zrobię zdjęcia jak bardziej rozkwitną.
Mała Rybko u mnie od dołu też liście tak obsychają u tych wysokich. Sadzę je za niższymi by te niższe zasłaniały te zeschłe liście,
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

MałaRybka pisze:Nie wiem jak Gienia to robi, ale ja w tym roku 2 razy skracałam swoje astry. Co roku rosną takie wysokie i w tym roku postanowiłam coś z nimi zrobić :). Wiosną, jak wyrosły na ok 40 cm, obcięłam je o połowę. Potem wypuściły nowe, boczne gałązki. Podrosły i znowu je ciachnęłam. W tej chwili są wysokie, ale nie tak jak rok temu, mają bardziej kopulasty pokrój. Martwi mnie tylko, że one łysieją z liści od dołu i brzydko to wygląda.
Mała Rybko jest jeden gatunek marcinka też u mnie taki ciemno fioletowy i on rośnie wyżej ale nie aż tak wysoko jak mówisz może na 1 m a tak by miał ponad 1,70 .

Izo pewnie można obcinać ja obrywam bo pewnie z lenistwa nie chce mi się szukać sekatora ,ale to wszystko jedno

:;230

A tak wygląda taki skracany u mnie
Obrazek
Obrazek

Kępki maja wys 0k 70-80 cm a tak miały by 140-150

Krysiu wybacz że zaśmiecam Twój wątek marnymi zdjęciami [/url]
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Geniu, ten na pierwszym zdjęciu to taki jak mój a na drugim to chyba mam od Ciebie.
Geniu, wstawiaj zdjęcia bez obawy zaśmiecania. Przynajmniej coś się u mnie dzieje.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Krysiu cały czas mówiłam ja mam chyba ze 4 kępy muszę ze 2 wyrzucić .
Ale na Twoim zdjęciu on był taki czerwony ,mam też inny ciemniejszy i niższy jestem ciekawa czy też go masz ,choć jak pamiętam wysyłałam wszystkie kolorki.
Genia
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Geniu dzisiaj pokażę wszystkie marcinki jakie mam w swoim ogrodzie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/66d0ab1a536f6ca0.html]Obrazek Obrazek Obrazek
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”