Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 960 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 69  
Autor Wiadomość
leo
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2007, o 21:58 
---
Szkoda, że nieliczne okazy "decydują" się po latach kwitnąć.
KaRo i ANIANETA tylko pozazdrościć. Aniu ile lat liczy sobie Twój grubosz? Pozdro. Leo ;:63

pszubart
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2007, o 08:39 
100p
100p

0 szt.
Z pewnością zauważyliście, że popularne Drzewko szczęścia czyli Grubosz owalny (Crassula ovata), nie posiada jednolitej formy i poszczególne jego okazy różnią się między sobą, np. wielkością i wybarwieniem liści. Niektóre Drzewka szczęścia mają przewisające gałązki, a u innych wszystkie są wzniesione, wreszcie część odmian tego gatunku wytwarza na łodyżkach korzonki powietrzne, a część wcale. Podobnie z kwitnięciem, niektóre Grubosze owalne, zakwitają po wielu latach, a niektóre kwitną już jako całkiem młode okazy. Formy spotykane w uprawie, to raczej hybrydy, a nie czysty gatunek.
:)

KaRo
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2007, o 08:46 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Czyż nie możemy cieszyć się z kwitnących hybryd?
Czy mamy możliwość zakupu czystego gatunku?Wiesz coś o tym? :D

❤ KaRolinki

pszubart
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2007, o 08:53 
100p
100p

0 szt.
Hybrydy mają to do siebie, że zwykle są mniej kłopotliwe w uprawie i chętniej kwitną.

iwona13
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2007, o 08:55 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
KaRo ile lat ma twój grubosz ?? zazdroszczę takiego okazu

ostatnio chodząc po internecie znalazłam zdjęcia drzew .... bo miały spokojnie z 2.5 metra wysokości i zrobiłamtak przed komputerem :shock: a mój mąż :shock: :shock: :shock:

Nigdy wcześniej nie widziałam tych kwiatków w takich rozmiarach tylko u znajomych góra 30 cm

A parę dni temu byłam z mężem w sklepie budowlanym i na parapecie stały grubosze ok 1 metra wysokości , myślałam że ukradnę je całe z donicą :lol: :lol: :lol:

KaRo
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2007, o 08:58 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Chętnie jednak poznam odpowiedź na swoje pytania.
Pszubart -wiesz coś o tym?

Iwono - mój grubosz ma ok.8 lat - jest niekłopotliwy a nawet powiedziałabym ,że zaniedbuję go.

A to mój grubosz szablasty (Crassula falcata)
Śliczny jest

Obrazek

❤ KaRolinki

iwona13
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2007, o 09:04 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
No tak ... Ty "zaniedbujesz' kwiatki a ja je przelewam :cry: ale mam nadzieję że mi to minie .Nadmiar miłości widzę że też nie dobry

Piękny .... ech

ANIANETA
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2007, o 14:20 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Bo nie jest leciwy....ma dopiero 3 latka :D Właśnie zaszczepiłam odnóżki, będę hodowac następnego :) Pozdrawiam.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

pszubart
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lip 2007, o 07:53 
100p
100p

0 szt.
W handlu oferowane są, tzw. mix-y Gruboszy o wiekszych, bądź mniejszych liściach. A jeśli chodzi o czysty gatunek, to wątpię czy występuje w sprzedaży. Nawet botanicy są podzieleni co do systematyki rośliny, którą nazywamy Drzewkiem szczęścia. Sukulent ten występuje najczęściej pod nazwą Crassula ovata (Grubosz owalny), ale nieraz określany jest jako C. arborescens (G. drzewiasty), chociaż różnią się tym, że G. owalny ma owalne, błyszczące listki z metalicznym połyskiem i z tąd jego inna nazwa: Grubosz srebrzysty (Crassula argentea), a G. drzewiasty, ma listki zaokrąglone, matowe, pokryte woskowym nalotem.

Ekspresja
 Tytuł: Re: Czy grubosze kwitną?
PostNapisane: 30 kwi 2014, o 16:46 
200p
200p

1 szt.
A ja chciałam zapytać, po ilu latach zakwita Grubosz szablasty - Crassula falcata :?: Ja mam małą sadzonkę od jesieni (odnóżka od rośliny matecznej) i nie wiem ile lat będę musiała czekać na kwitnienie. ;:224

Priam
 Tytuł: Re: Czy grubosze kwitną?
PostNapisane: 26 cze 2014, o 17:18 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
W naszych warunkach jest to mało prawdopodobne.

jaguska1972
 Tytuł: Re: Grubosz kwitnący
PostNapisane: 31 lip 2014, o 09:28 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Ja też się bałam pierwszy raz przycinając mojego grubosza. Pozbawiłam go wszystkich liści. Dosyć długo stał łysy. A potem liście które wypuścił były jędrne i soczyście zielone. Stoi na południowym oknie, podlewam i przede wszystkim zraszam. I trzy lata z rzędu mi kwitł. Spróbuj Konfliktowa. Zostaw mu tylko zdrewniałe części, resztę usuń. Możesz te usunięte odnóżki zasadzić i zawsze będziesz miała nowe kwiatki, na wszelki wypadek. :-)

-- 31 lip 2014, o 10:31 --

I jeszcze mi się przypomniało, w lato 2013 wystawiłam go na podwórko i już w zimę mi nie zakwitł. Dlatego teraz nigdzie go nie wynoszę.

---31 lip 2014, o 11:39 ----

Tak własnie proponuję, poobrywać wszystkie liście i miękkie łodygi, zostaw tylko te zdreweniałe. U mnie dłuższy czas sterczały tylko 4 kikuty.
Odmłodzisz sobie drzewko a zalążki liści, widok, który( u mnie przynajmniej) wywołał uśmiech na twarzy.

gapapl
 Tytuł: Re: Grubosz kwitnący
PostNapisane: 2 sie 2014, o 09:30 
1000p
1000p

1 szt.
Rośliny najlepiej przesadzać wiosną,ale jeśli jest to konieczne wcześniej to oczywiście można.
Twojemu gruboszowi nic się nie stanie :wink:
Co do rozmnożenia roślinki także możesz teraz ,ale od wiosny więcej słoneczka będzie i roślinka z pewnością będzie lepiej rosła.
Szkoda,że boisz się przyciąć roślinkę to by jej nie zaszkodziło,a lepiej by się prezentowała.

honorata0
 Tytuł: Grubosz - Crassula cz.4
PostNapisane: 29 lip 2015, o 18:18 
100p
100p

0 szt.
Witam! Od początku czerwca moje grubosze stoją na oknie z wystawą zachodnią. Słoneczko mają od ok 15 do wieczora. Jeden większy okaz, po przycięciu nadal ma silnie czerwone dolne partie liści. Dziś odpadło mu kilka liści(pierwszy raz od przestawienia),wydaje mi się,że z powodu poparzenia słonecznego. Przy drugiej roślinie nawet nowe liście są czerwone. I tu pojawia się moje pytanie,czy to stanowisko jest dla nich zbyt słoneczne. To już blisko dwa miesiące myślałam,że rośliny już do tego czasu się przyzwyczają. Tym bardziej,że pogoda raczej średnia. Nie ma upałów ani palącego słońca. Powinnam je przestawić na wschodnią wystawę??? Czy po prostu zignorować to i zostawić tam gdzie są. Będę bardzo wdzięczna za wskazówki. Pozdrawiam bardzo

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 960 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 69  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości