Drugi rok storczykowej przygody

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

:lol: :lol: :lol: Oj tak Kamilko, Limona ma 100% racji.
Odpoczęły one od mojego ciągłego podglądania.
Ale tak trzęsłam się przez pierwszy tydzień, że kazałam się przywieźć na 3 godziny do domu - było kąpanko w przywiezionej źródlanej wodzie, mały przeglądzik i następny tydzień już byłam całkiem spokojna. :wink:
A one z urlopu (ode mnie) też były zadowolone. :lol:
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Moje niestety się trochę podsuszyły. A nie było mnie tylko tydzień. Przed wyjazdem dłużej się moczyły w kąpieli, każdy miał zalane podstawki na maksa, byle nie stały w wodzie, na stoliku, gdzie wszystkie były razem, poustawiałam naczynia z wodą, by parowała. Zwykle, gdy je zostawiam na dłużej nic się nie dzieje. Tylko teraz wszystkie miały jakby wklęsłe korzonki, kwitnące straciły po kilka pąków czy kwiatów. Przedszkolaki, mimo że zadbałam o większą wilgoć wokół nich, przyschły, aż żal. Po długim moczeniu jest już ok. Muszę nauczyć się lepiej je zabezpieczać przed szybkim wysuszaniem, bo to co zrobiłam teraz nie wystarczyło.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja przed wyjazdem postawiłam niemal wszystkie na parapecie okna, który jest osłonięty przed bezpośrednim słońcem, bo piętro wyżej jest balkon sąsiadów, który daje cień. Było ciasno jak cholera, a między nimi kubeczki plastikowe z wodą. No i oczywiście dobrze, że przyjechałam do nich po tygodniu, bo stan korzeni był w sam raz na kąpiel.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Wprawdzie własne kwitnienie oko cieszy najbardziej, ale dokupiłam im dzisiaj trochę towarzystwa:
W sklepie nigdy nie mogę się zdecydować, który będzie mój i przeważnie to niezdecydowanie kończy się trzema:
nr 30
Obrazek Obrazek
nr 31
Obrazek Obrazek
nr 32
Obrazek Obrazek

Ten nr 30 kupiłam do kolekcji prawie takiego samego mini (nr 21), który kwitnie od wiosny, bo ten drugi wówczas kupiony mini (nr 20) ma też swojego podobnego odpowiednika w dużym rozmiarze i fajnie wyglądają tak obok siebie piętrowo. :lol:

Wszystkie trzy doniczki mają w środku takie czarne plastikowe koszyczki - pierwszy raz się z tym spotkałam i pewnie powycinam je niebawem, bo korzenie nie tylko przerosły przez te koszyczki, ale i w dnie doniczek też.
Zakupione wiosną przedłużają pędy, więc trochę kolorowo na moim parapecie:
Obrazek
a własne kwitnienia i u pięciu już dość spore pędy dają nadzieję, że będzie jeszcze bardziej kolorowo:
Obrazek
Na nowych Cambriach rosną nowe psb, ale na zeszłorocznych przyrastają bardzo powoli. No cóż w cierpliwości już chyba mnie te cuda chyba wyćwiczyły. Cambrie stoją na zewnętrznym parapecie, choć i Phalaenopsisy właściwie w takich samych warunkach, tylko wewnątrz, ale okna nie zamykam wcale, więc są tuż obok siebie. Na jednej Cambrii (nr 10) psb zaczyna grubieć i nie wiem, czy mam się tym jakoś inaczej zajmować?
Obrazek Obrazek

Tylko Portos ma coraz mniej miejsca do spania na świeżym powietrzu.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

te nowe są cudne, ale te, co już miałaś w kolekcji, też.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Post »

Oba nowe zółciutkie mi się podobają...3 też fajna, taka radosna z tą różową warżką :D
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Wszystkim dziś zakupionym rosną nowe pędy (różowy przedłuża na starym, a żółte mają nowe maluchy), więc mam nadzieję, że dłużej pocieszą oczy kwitnieniem.
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

32 jest prze,prze,prześliczny!!! Oby długo kwitł
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

:cry: Pomocy.
Na ściance jednego z moich starszych storczyków zauważyłam coś białego, wydobyłam fragment kokosowego chipsa, na którym to to siedziało. Nie wiem czy to może jakaś grzybnia, pleśń, czy jakaś ---- ;:214 coś uprzędła? I co z tym robić? :cry:
Obrazek
Podłoże pachnie grzybem i to chyba by było najprzyjemniejsze z możliwych odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Mi to wygląda na pleśń :? Ale pewna w stu procentach nie jestm... :roll:
Na Twoim miejscu wymieniłabym całe podłoże u tego storczyka, na świeże,
ale to tylko moje odczucia :roll:
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Zwykła grzybnia mikoryzowa. Tylko może pomóc roślinie. na pewno nie zaszkodzi. Chyba, że podłoże jest na tyle rozłożone, że grzybnia pochłonie szybko podłoże.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Nie, podłoże było wymienione na nowe 3 miesiące temu i wolałabym dać mu spokój i nie gmerać w nim za często.
Dzięki, już będę spokojniejsza. Boję się robali jak ognia i wolałam na zimne dmuchać.
Ewentualny rozrost grzybni będę obserwować.
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Piękne, poluje na takie słoneczko z bordowym środkiem ;:2 ;:2


Pozdrawiam :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”