Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 133 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 8  
Autor Wiadomość
Tomek-Warszawa
 Tytuł: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.1
PostNapisane: 6 lut 2013, o 09:14 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Diane-35 jest sprzedawany w milionach opakowań i zarejestrowany w 135 krajach. W ciągu ostatnich kilku lat na reklamę tego preparatu wydano miliony. Pojawiały się piękne folderki z bajeczką dla nastolatek, rozkładane książeczki na kredowanym papierze z uśmiechniętymi, szczęśliwymi twarzami pięknych, młodych dziewcząt oraz porady specjalistów w pismach dla kobiet i na forach internetowych.Pracując w poradni rodzinnej, prowadziłam na ten temat rozmowy z młodymi. Nie były one łatwe, ponieważ wmówiono im, że zażywanie środków antykoncepcyjnych jest bezpieczne. A opublikowanie w mediach masowych jakiejkolwiek rzeczowej opinii podającej realne fakty medyczne na ten temat było prawie niemożliwe i zazwyczaj interpretowane jako „ideologiczny, zacofany, katolicki atak na wolność seksualną młodego człowieka”.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/sm ... a-pigulka/

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Waleria
 Tytuł: Re: Śmiercionośna pigułka
PostNapisane: 6 lut 2013, o 18:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Już w telewizji pojawiła się informacja o szkodliwości tych tabletek, teraz powinno być łatwiej dotrzeć do młodych, wierzących w reklamy.

robertP2
PostNapisane: 6 lut 2013, o 19:22 
1000p
1000p

0 szt.
Młodzi ludzie wierzą w naszą kasie :lol: fejsbuka i w i-pady

ganio4
PostNapisane: 8 lut 2013, o 09:17 
1000p
1000p

1 szt.
Zmoderowano
NIkt ,,zdrowo" myślący nie rozreguluje sobie własnej gospodarki hormonalnej łykając ,,śmiercionośną piłgułkę". Ja używam lateksu ;:3

Agulka11
PostNapisane: 8 lut 2013, o 10:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Tabletki hormonalne są na receptę - to lekarz decyduje jakie tabletki przepisać - kobita jedynie podejmuje decyzje czy brać. W Polce Diane służy do leczenia trądziku i zmian łojotokowych. Żadna kobieta przy zdrowych zmysłach nie weźmie 1-fazowej tabletki hormonalnej, która ma służyć jako środek antykoncepcyjny.

Co do cytatu z pierwszego postu - Żadne hormony nie są bezpieczne, muszą być zażywane w porozumieniu z lekarzem i częstymi badaniami lekarskimi... I każda kobieta która decyduje się na nie powinna być poinformowana o zwiększonym ryzyku wystąpienia zakrzepicy.

ganio4
PostNapisane: 8 lut 2013, o 10:26 
1000p
1000p

1 szt.
Lekarze przepisują je również, zwłaszcza młodym dziewczynom, które zaczęły menstruację do wyregulowania cyklu, co miało miejsce w moim przypadku. Na szczęście miałam mądrą matkę, która szybko mnie uświadomiła i Diane-35 nie łykałam. Znam kobiety, które łykaja ,,hormony" przez całe ,,menstruacyjne" życie z niewielkimi przerwami. Zaczynają od regulacji cyklu, później przechodzą w fazę antykoncepcji by zakończyć na menopauzie.

Agulka11
PostNapisane: 8 lut 2013, o 10:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
I właśnie Kasiu zastanawiam się gdzie w tym przypadku jest lekarz - skoro ten typ substancji aktywnej można brać maksymalnie 2 lata.
A z drugiej strony - też ludzka świadomość - ludzie nie szukają informacji i ślepo wierzą w to co 20 lat temu powiedział im lekarz...

ganio4
PostNapisane: 8 lut 2013, o 12:48 
1000p
1000p

1 szt.
Nie tylko pigułki ,,niosą śmierć", do tej grupy można zaliczyć również do niedawna bardzo modne plasterki, które można kupić bez problemu, bez recepty przez internet.

Zmoderowano

Locutus
PostNapisane: 9 lut 2013, o 14:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Niedawno afera ze słynnym Mediatorem, który pozbawił życia lub zdrowia wiele ludzi, potem afera z pigułkami estroprogestatywnymi najnowszej generacji (szczęśliwie jednoskładnikowe okazały się być bezpieczne), teraz Diane...

...tak to się kończy, jak przemysł farmaceutyczny zamiast na pomoc chorym ludziom nastawiony jest tylko i wyłącznie na trzepanie kasy.

Pozdrawiam!
LOKI

Karo
 Tytuł: Re: Zagrożenia, homo i gender
PostNapisane: 15 sty 2015, o 22:46 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Mamy właśnie realną zgodę na pigułkę
Państwo nie bierze pod opiekę kobiet,
państwo nie korzysta nawet z prawa by zadbać o młode kobiety często nastolatki -
państwo oddaje ich zdrowie w ich ręce.

To kolejne tragiczne posunięcie rządu.
http://www.radiomaryja.pl/informacje/fo ... -dzien-po/

Za chwilę poznamy Raport o gender w Polsce,można posłuchać cz.II ,całość możliwa będzie do odsłuchania jutro

❤ KaRolinki

Marzenka79
PostNapisane: 15 sty 2015, o 22:53 
1000p
1000p

1 szt.
KaRo to nie jest zgoda na pigułkę wczesnoporonną tylko na pigułkę wstrzymującą owulację-Annie Popek dostało się za takie samo stwierdzenie jak Twoje.O zachowaniu Terlikowskiego nie wspomnę bo to oszołom ale pani doktor przystępnie wyjaśniła na czym polega działanie owej pigułki-do czego dziennikarka nie była przygotowana - obciach,tym bardziej,że to telewizja śniadaniowa i przygotowanie dziennikarki w tym zakresie powinno być pełne.Jak można potem strzelać takie gafy-pigułka wczesnoporonna??? To wstrzymuje owulację a co za tym idzie nie dopuszcza się do zapłodnienia-z punktu widzenia fizjologii zupełnie inna sprawa więc proszę doczytaj,zanim napiszesz.

damek1718
PostNapisane: 16 sty 2015, o 09:35 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Moja koleżanka podczas współżycia z chłopakiem miała przypadek, że pękła gumka. Wpadła w panikę bo na obecną chwilę nie planowała dziecka. Skończyło sie na strachu, czekaniu do lekarza, aby uzyskać receptę na taką właśnie tabletkę.

Myślę, ze tego typu zabezpieczenie przed niechciana ciążą jest ok, ale w nagłych wypadkach. Żeby nie okazało się, ze ktoś lubi kochać się bez zabezpieczenia , a ta tabletka to ciągły "lek na ciąże".

Myślę również, że ważna jest edukacja, czyli skutki ciągłego zażywania tej tabletki. Mogła by być również ewidencja danych pacjenta, którzy kupują taka tabletkę. A nastolatkom? no cóż sprzedawałbym tylko na dowód :) To tylko moje przemyślenia. Natomiast pewny jestem, ze młodzież powinna być edukowana w szkołach, bo widać , że w domach jakoś rodzicom dobrze to nie wychodzi opowiadanie o seksie i zabezpieczeniu.

Jakby nie patrzeć ta tabletka służy do tego, a by zminimalizować aborcje. Gorzej jest usuwać czujące dziecko, w którymś miesiącu ciąży, niż usunąć zapłodnioną komórkę jajową, która nie czuje.

Marzenka79
PostNapisane: 16 sty 2015, o 09:37 
1000p
1000p

1 szt.
Damek tylko wiesz jak działa taka tabletka? Piszesz ,że najważniejsa jest edukacja... Więc tabletka ella One poprzez wpływ na kobiecy hormon progesteron hamuje owulację,uniemożliwiając zapłodnienie.Tabletka "po" nie środkiem wczesnoporonnym!!! A na zabicie jakby nie było zapłodnionego jaja-czyli dziecka w bardzo wczesnej fazie rozwoju w życiu bym się nie zgodziła.

damek1718
PostNapisane: 16 sty 2015, o 09:41 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Marzenka79 napisał(a):
Damek tylko wiesz jak działa taka tabletka?

Ostatnio słuchałem wyjaśnienia ginekologa. :) Oczywiście wysłuchałem też argumentów przeciwnika. Napisałem wyraźnie to powinna być pigułka awaryjna, a nie witamina :)

Marzenka79
PostNapisane: 16 sty 2015, o 09:45 
1000p
1000p

1 szt.
Napisałeś również :"Jakby nie patrzeć ta tabletka służy do tego, a by zminimalizować aborcje. Gorzej jest usuwać czujące dziecko, w którymś miesiącu ciąży, niż usunąć zapłodnioną komórkę jajową, która nie czuje.

Większych bzdur nie czytałam dawno...gdzie tu edukacja wspomniana przez Ciebie? Zapłodniona komórka jajowa to też już dziecko tylko bardzo,bardzo maleńkie.
Obejrzyj sobie odcinek programu Agaty Młynarskiej"Swiat się kręci"-tam lekarz wyrażnie podkreśla,że w przypadku gdy tabletka nie zadziała,czyli dojdzie do owulacji a co za tym idzie ciąży-są wtedy 2 wyjścia-albo zaakceptować ciążę albo dokonać aborcji.Sama tabletka z aborcją nie ma nic wspólnego.

damek1718
PostNapisane: 16 sty 2015, o 09:57 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Też oglądałem ten program. I zapewne przytaczasz słowa pani lekarz bioetyka. A ginekolog pan mówił wyraźnie, ze ta tabletka ma zapobiec późniejszym aborcjom wśród nastolatek. To miałem na myśli pisząc zminimalizować. :) Po drugie dziecko to już wykształcony płód, również po części. Zapłodniona komórka to zaczątek płodu czyli zygota :) Zwykle następuje podział komórki na dwie, potem na 4, 8 itd. Według ciebie to jest maleńkie dziecko ok. Ja uważam inaczej :) Mam do tego prawo ,prawda? Zresztą to kobieta decyduje o tym i to jest jej ciało, a ja mogę decydować tylko o zabezpieczeniu ;:173

Aiss
PostNapisane: 16 sty 2015, o 14:33 
200p
200p

1 szt.
Może mi się oberwie, ale wsadzę trzy grosze: po co tabletki, może lepiej dziecko do śmietnika, albo do beczki, zamrażarki, przecież mąż,rodzina i tak "nic"nie zauważy! Znam historię koleżanki, która zaszła w ciążę, gdy jej partner siedział w kiciu, wiedziałam jak jest katowana potem przez jej "lubego" ( chciał spowodować poronienie ),niestety matka i dziecko przeżyło, pewnie na swoje nieszczęście, ojciec nie akceptował, matka prawie też... ile takich historii zna każdy z nas. Dlatego dałabym kobietom szansę na każdą pigułkę i każdą aborcję, bo w rezultacie to te kobiety i te niechciane bękarty cierpią.Słowo bękart użyłam z pełną świadomością , sama jestem bękartem ... Dobrze być przeciw, jak żyło się w kochającej rodzinie, z kochającym mężem, ale życie pisze różna scenariusze i dla tych różnych scenariuszy, gwałconych kobiet, również przez pijanych i nie tylko mężów powinny być tabletki i nie tylko. Facet zapina spodnie i odchodzi, a kobieta zostaje z całym tym problemem sama, dobrze jest krzyczeć nie- ale pamiętajmy, patologia jest wśród nas, czasem za naszą ścianą, to nie kosmici mordują i przypalają swoje dzieci , tylko nasi sąsiedzi, dalsi lub bliżsi... Nie, nie znajduję żadnego argumentu, by uznać takie lub inne tabletki za złe.Ja osobiście ich nie potrzebuję, ale trzeba nie znać życia, by uznawać ich wprowadzenie za niesłuszne.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 133 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 8  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: slawkon13 i 23 gości