Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.II (2018-2020)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
Petrikov
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 26 mar 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: -0,3m n.p.m.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Forest, jaki to u Was poziom spadku, jeśli to nie tajemnica?
Będę wiedział w jakich widełkach cenowych mniej więcej należy się poruszać.

U mnie 100k właśnie pięknie dochodzi i zastanawiam się, czy to jeszcze zasilać i skarlać. :(
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

forestit pisze:U nas to samo. Sam Zapraszałem na kontrole bo mam wolny czas to odmówili. Co do sprzedaży bratka to powiem szczerze że nawet jakieś ruchy są w domu myślałem że pies z kulawa noga nie bd zaglądał. Hurtownik się trafi a detalu też sporo. Tylko u nas ceny już tak spadły że to jest śmiech na sali. Ale dobre i to.
Wczoraj i u mnie się delikatnie ruszyło, ludzie chyba dochodzą do siebie po pierwszym szoku z kwarantanną. Jakie masz te ceny? U mnie cena jak na razie jest bez zmian w stosunku do poprzedniego sezonu.
Monia33
50p
50p
Posty: 56
Od: 30 sty 2020, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Tarcza antykryzysowa?

Plan antykryzysowy przedstawiony przez rząd zawiera pięć filarów. Jego wartość to 212 mld zł. Najważniejsze z nich to:

1) Filar obrony przed utratą pracy:
Pokrycie przez państwo 40 proc. wynagrodzenia pracowników do wysokości średniego wynagrodzenia w gospodarce. 40 proc. ma pokryć pracodawca, jeżeli nie będzie prowadził zwolnień pracowników.
Samozatrudnieni, osoby na umowach zleceniach i o dzieło w sytuacji spadku dochodów otrzymają jednorazowe świadczenie ok. 2 tys. zł.
Dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą możliwość wypłaty środków do wysokości 80 proc. minimalnego wynagrodzenia.
Jeśli będzie decyzja o przedłużeniu zamknięcia szkół, przedszkoli, żłobków - zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do lat 8 będzie przedłużany o kolejne dwa tygodnie.
Pracownicy mogą skorzystać z wakacji kredytowych w bankach.
Pracownicy z Ukrainy otrzymają automatyczne wydłużenie wiz i pozwoleń na prace.

2) Pakiet osłonowy dla przedsiębiorców:

Odsunięcie płatności ZUS.
Rozłożenie składek na ZUS na raty.
Rozwiązania antylichwiarskie, walka z podwyższonymi cenami.
Gwarancje kredytowe.
Mikropożyczki dla przedsiębiorców do wysokości 5 tysięcy zł.
Leasing operacyjny dla sektora transportowego.
Pracownicy z Ukrainy otrzymają automatyczne wydłużenie wiz i pozwoleń na prace.
Częściowe przywrócenie handlu w niedziele.
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Dzięki Monia! Właśnie mam czterech Ukrainców, papier mają do końca kwietnia, czyli mogę im przedłużyć pozwolenia na pracę. Wiadomo, że nowi nie przyjadą, a wolę mieć wyuczoną załogę. Z drugiej strony możemy wszyscy mieć ręce w nocniku jak sytuacja się pogorszy i będziemy przerabiać scenariusze krajów Europy Zachodniej. Wtedy i oni pojadą.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

hurt i detal jedna cena 1,1-1,2
gallus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 lut 2020, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

qdiq pisze:Problem paszportów na ten moment rozwiązał się sam. Inspekcja w moich okolicach przestała naciskać, a nawet jest za przeniesieniem egzaminu na dalszy termin. Przestało ich obchodzić zdrowie roślin? A może okazało się że to nikomu nie potrzebne? Z tego co się orientuję Unia też milczy :D
Dla mnie się nie rozwiązał. Nie mogę zdać egzaminu, bo odwołane. Sprzedawałam swoje sadzonki tylko w internecie i dziś otrzymałam wiadomość, że od 2 kwietnia przy wystawianiu sadzonek na Allegro, trzeba będzie się wylegitymować paszportem roślin. Piorin twierdzi, że było dużo czasu, żeby się przygotować i przeprowadzili dużą akcję informacyjną, a więc, mam rozumieć, sama jestem sobie winna.
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

macie odpowiedzi do testów nr 1 i 5? Teraz jest trochę czasu to bym trochę się podszkolil :)
Ogrodniczek555
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 sty 2018, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

W Łodzi egzaminy zawieszone do 27.03. Jeszcze w lutym byłem na spotkaniu w łódzkim WIORIN , prowadzący kasłał kilka razy, potem dodał "spokojnie proszę Państwa nie byłem w Chinach". Wtedy to był żart.
A jak u Was ? Paszporty suwerenowi odpuścili ?
gallus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 lut 2020, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Ogrodniczek555 pisze: A jak u Was ? Paszporty suwerenowi odpuścili ?
Nie odpuścili, ale i nie egzaminują i nie jeżdżą na kontrole, dlatego nie wystawią paszportu w moim imieniu. Jako nowej, pretendującej do ich rejestru, mam się też wylegitymować, czy mój matecznik jest na pewno sprowadzony od licencjonowanych hodowców, bo "przecież jak się zakłada nową szkółkę, to musi być świadectwo pochodzenia". Mój matecznik ma kilkanaście lat, a ostatnie rośliny kupione zostały 4 lata temu. Ja nie mam zakładanej nowej szkółki, tylko jestem amatorem, sprzedającym przez internet.
Monia33
50p
50p
Posty: 56
Od: 30 sty 2020, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Ogrodniczek555 pisze:W Łodzi egzaminy zawieszone do 27.03.
Podejrzewam, że to się przedłuży. Oni też się boją zachorować. A tera mają czas sobie kontrolowac przez internet... majadużo czasu.

Regulamin All: sprzedaż sadzonek, drzew, krzewów, cebulek roślin i nasion - zgodnie z najwyższymi standardami ochrony przed szkodnikami, będzie wymagany paszport rośliny wydany przez upoważniony podmiot. W ten sposób realizujemy wytyczne Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin.
Nieźle.
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 238
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Jak zwykle :) Kowalski w opresyjnym państwie zostanie sam ze swoimi problemami. Urzędy się barykadują wcześniej zrzucając na głowę wiadro absurdów i problemów. Ciekawe kiedy ci z allegro bez rejestracji w piorin zostaną wykoszeni. :) Modlić się tylko by unia marksistowska się rozpadła, bo ratować tego gnijącego trupa się nie da. :heja Gallus jak to jest z matecznikami? Ja też mam rośliny kilka lat - rosną sobie zdrowo - piorin czegoś wymaga przy mateczniku? Niejednokrotnie malutcy producenci mają na start rośliny ze swojego ogrodu etc - często nie wiedząc nawet jakie mają odmiany.
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Ogrodniczek555 pisze:W Łodzi egzaminy zawieszone do 27.03. Jeszcze w lutym byłem na spotkaniu w łódzkim WIORIN , prowadzący kasłał kilka razy, potem dodał "spokojnie proszę Państwa nie byłem w Chinach". Wtedy to był żart.
A jak u Was ? Paszporty suwerenowi odpuścili ?
Udało mi się zrobić wszystko przed tym bałaganem, od pocz. marca naklejam, wieczorem ewidencja. odbiorcy pomału też się przyzwyczajają, zresztą na całym materiale z importu - Holandia, Belgia, Niemcy wszystko też oklejone. Czyli do ogarnięcia. Z drugiej strony to wszystko zżera nasz czas.
gallus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 lut 2020, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Syriusz pisze:Jak zwykle :) Kowalski w opresyjnym państwie zostanie sam ze swoimi problemami. Urzędy się barykadują wcześniej zrzucając na głowę wiadro absurdów i problemów. Ciekawe kiedy ci z allegro bez rejestracji w piorin zostaną wykoszeni. :) Modlić się tylko by unia marksistowska się rozpadła, bo ratować tego gnijącego trupa się nie da. :heja Gallus jak to jest z matecznikami? Ja też mam rośliny kilka lat - rosną sobie zdrowo - piorin czegoś wymaga przy mateczniku? Niejednokrotnie malutcy producenci mają na start rośliny ze swojego ogrodu etc - często nie wiedząc nawet jakie mają odmiany.
Myślę, że wszystko zależy od urzędniczego podejścia. Mój WIORiN chce okazania faktur zakupu roślin, żeby sprawdzić, czy sprzedawca jest na ich liście. Ja, jak wspomniałam, mam je długo, kupowane na zagranicznych portalach aukcyjnych. Sieję też nasiona z moich kwiatów z nadzieją, że wyhoduję jakiś niespotykany egzemplarz i też je sprzedaję. Przeważnie podaję nazwę odmiany, ale też mam takie, gdzie podaję tylko rodzaj, jak np. wyhodowane z nasion.
Usłyszałam też w urzędzie, że do tej pory producenci byli rejestrowani i musieli spełnić wymogi, a my, amatorzy, nie i to było niesprawiedliwe.
Nie zamierzam czekać na tę sprawiedliwość w wykonaniu urzędu i dam sobie spokój z rejestracją. Być może takie nastawienie jest tylko w moim urzędzie, czego wszystkim życzę.
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”