Balkonowce, parapetowce i ogrodowce - tom_ek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balkonowce, parapetowce i parterowce - tom_ek

Post »

;:138 Wszystko cudne, ale Echinocereus pulchellus to mnie powalił. Jakie to cudo. Mój jeszcze nie kwitł, ale tym bardziej z niecierpliwością będę wyglądać kwiecia u swojego i spojrzę na niego bardziej czułym okiem.
Awatar użytkownika
tom_ek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1495
Od: 16 sie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: Balkonowce, parapetowce i parterowce - tom_ek

Post »

Dzięki za odwiedziny i za wpisy. Tak podejrzewałem Henryku, że Parodia i Echinocereus najbardziej przypadną Ci do gustu :wink:. A kwiatek tego ostatniego rzeczywiście niczego sobie, kwitło to u mnie pierwszy raz i nie spodziewałem się, że będzie tak ozdobne.

I kolejna porcja obrazków:

Neoporteria multicolor
Obrazek


Obrazek



L. ferox
Obrazek



L. haematantha
Obrazek



Od lewej: L. ducis-pauli, L. aurea v. shaferi, L. haematantha z poprzedniego zdjęcia
Obrazek



L. haematantha v. densispina
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Balkonowce, parapetowce i parterowce - tom_ek

Post »

Faktycznie, nie wydaje się abyś miał swoją ulubioną grupę roślin. Czyli... wszystko jeszcze przed Tobą. :)

Tu pokazane bardzo ładne, szczególne wrażenie robi na mnie zaś (jak zwykle) Neoporteria multicolor ze względu na kwiat oraz śliczne ciernie. ;:333
Awatar użytkownika
tom_ek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1495
Od: 16 sie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: Balkonowce, parapetowce i parterowce - tom_ek

Post »

Henryku, różnorodność musi być, jakże by inaczej, bez różnorodności jest monotonia :wink:. Ale to nie tak, że zbieram wszystko, co mi w ręce wpadnie. Na początku, owszem, tak właśnie było, ale chyba większość z nas tak zaczynała. Zresztą i dziś jak mi się co szczególnie spodoba, to staram się to zdobyć, bez względu na "profil" zbioru. Dlatego nawet nieliczne gymokalicia w niewielkiej liczbie u mnie goszczą (wiem, że wielu, również Tobie podpadnę :wink:, ale zupełnie nie pojmuję popularności tego rodzaju i zachwytu nad nim :roll:). Obecnie skupiam się na długo- i grubociernistych lobiwiach i akantokalicjach, miniaturkach meksykańskich, fraileach, chilijczykach a przede wszystkim na rodzaju Copiapoa. A w przyszłości chciałbym się wziąć za trudniejsze rodzaje: echinomastus, pediokaktus, sklerokaktus, austrokaktus.

PS. Mam dwie N. multicolor - jedna nie kwitnie w ogóle, druga jak szalona. Startuje jako pierwsza (choć czasem wyprzedza ją T. valdezianus) i kwitnie kilkakrotnie w ciągu sezonu. Ostatni pąk wypuściła na zimowisku, ale coś mi się widzi, że zasechł i nic z niego nie będzie (a może się tylko skurczył?):


Obrazek


Obrazek



Pąk wypuścił też wspomniany valdezianus


Obrazek
Awatar użytkownika
GTC111
50p
50p
Posty: 61
Od: 15 gru 2015, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sleschien

Re: Balkonowce, parapetowce i parterowce - tom_ek

Post »

Wszystkie rośliny bez wyjątku są fajne.Lubię te długie i różnorodne kolce.Kolekcja godna pozazdroszczenia.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Balkonowce, parapetowce i parterowce - tom_ek

Post »

Kolejnymi zdjęciami utwierdzasz mnie w przekonaniu, że jest u Ciebie co podziwiać ;:333
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
tom_ek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1495
Od: 16 sie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: Balkonowce, parapetowce i parterowce - tom_ek

Post »

Dziękuję bardzo Pani i Panu :) A skoro się podoba, dorzucam jeszcze kilka obrazków.


E. pulchellus (pokazywany już wcześniej, teraz w trochę innym ujęciu)
Obrazek



Mammillarie (głównie)
Obrazek



M. nejapensis
Obrazek



Frailea grahliana itepoensis
Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Balkonowce, parapetowce i parterowce - tom_ek

Post »

I kolejne super rośliny i fotki. Mam nadzieję, że od początku sezonu będziemy je mogli oglądać na bieżąco. ;:173
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Balkonowce, parapetowce i parterowce - tom_ek

Post »

Bardzo podobają mi się turbiniaczki a Echinicereus pulchellus kwitnie bosko. N. multicolor to Neoporteria multicolor ? To ta z fantazyjną czupryną ? Jest świetna ;:333
tom_ek pisze:Henryku, różnorodność musi być, jakże by inaczej, bez różnorodności jest monotonia :wink:. Ale to nie tak, że zbieram wszystko, co mi w ręce wpadnie. Na początku, owszem, tak właśnie było, ale chyba większość z nas tak zaczynała. Zresztą i dziś jak mi się co szczególnie spodoba, to staram się to zdobyć, bez względu na "profil" zbioru. Dlatego nawet nieliczne gymokalicia w niewielkiej liczbie u mnie goszczą (wiem, że wielu, również Tobie podpadnę :wink:, ale zupełnie nie pojmuję popularności tego rodzaju i zachwytu nad nim :roll:)
Tomku, po co zastanawiać się nad popularnością tego czy innego rodzaju :wink: każdy rodzaj ma swoich zwolenników, w każdym rodzaju można znaleźć coś pięknego i o to właśnie chodzi, myślę, że to jest dobre :D Gymnole też są piękne ;:224
Awatar użytkownika
tom_ek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1495
Od: 16 sie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: Balkonowce, parapetowce i parterowce - tom_ek

Post »

Da się zrobić Henryku, a nawet trzeba będzie, bo zdjęcia z poprzedniego sezonu na wyczerpaniu, a skoro się założyło wątek, to trzeba go ciągnąć, ech... :wink:
Aileen - tak, N. multicolor to Neoporteria (ta z czuprynką). A co do gymno - de gustibus... Święte słowa, mnie się właśnie turbinki bardzo podobają, bo inne niż wszystkie, a takie na ogół niedoceniane...
bod333
200p
200p
Posty: 369
Od: 22 paź 2011, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Balkonowce, parapetowce i parterowce - tom_ek

Post »

Witam Tomku. Bardzo ładnie pokazane rośliny. Gratuluję założenia wątku. Część roślin, które masz są również w kręgu moich zainteresowań i uprawy. Będę częstym gościem. Zapraszam również do mojego wątku.
Bogdan.
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Balkonowce, parapetowce i parterowce - tom_ek

Post »

Pokazałeś kolejne piękne zdjęcia kwitnących kaktusów.
Porównywałem kwiat Twojego E.pulchellus z moim - mój bardziej fioletowy.
Piszesz,że masz dwie E. multicolor - jedna kwitnie a druga nie.
Moja N.multicolor jest już sporych rozmiarów i też jeszcze nie kwitła.
W grudniu 2014 roku pojawiły się na niej nawet pąki,ale kwiatów się nie doczekałem.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
tom_ek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1495
Od: 16 sie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: Balkonowce, parapetowce i parterowce - tom_ek

Post »

Bogdanie - dzięki za odwiedziny i zaproszenie (podaj link do swojego wątku).
Marianie - u mojego kolegi multicolor kwitnie co roku, za to od wielu lat nie rośnie. Taka dziwaczka :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”