Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 39, 40, 41, 42, 43
Autor Wiadomość
cactus habitat
 Tytuł: Re: Moje kaktusy - jandom1
PostNapisane: 19 lip 2019, o 08:33 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
Świetna kępa Mamilarii, G. monvillei faktycznie eleganckie i czerwone kwiaty Lobivii i Aylostery. Brawo ;:138 Czekam na kolejne zdjęcia, podobno wraca ;:3

Zobacz profil Wyślij e-mail      

PR22
PostNapisane: 19 lip 2019, o 11:24 
50p
50p

0 szt.
Piękności nam pokazujesz. Mammillaria ze stadem kwiatów ślicznie się prezentuje.
Sulcorebutia, Aylostera, Lobivia całe ukwiecone pięknie.
A Astrophytum symetryczne takie i te różnolorowe kwiaty, jak oczy u huskich. Super.

wisnia897
PostNapisane: 20 lip 2019, o 11:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Doskonałe widoki, takich roślin można pozazdrościć ;:333

tom_ek
PostNapisane: 21 lip 2019, o 02:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
M. nana i G. monvillei robią wrażenie, zwłaszcza ten drugi ;:333. Ja sobie chyba jeszcze na kwiaty poczekam, moje egzemplarze zdecydowanie mniejsze od Twojego.

Aileen
PostNapisane: 29 lip 2019, o 18:44 
1000p
1000p

0 szt.
Kwiaty Echinopsis i Chamaecereusy hybr. po prostu zadziwiają kolorami ;:oj piękne ;:215 jeszcze wspomnę o wyjątkowej Rebutia fiebrigii z kremowym kwiatem i Gymnocalycium monvillei, zwłaszcza, że to debiut a kwiat wielki i w dodatku pachnący :D Moje Gymnocalycium monvillei w tym sezonie póki co odpoczywa :)

Lidia

jandom1
PostNapisane: 17 wrz 2019, o 21:42 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
aga_zgaga napisał(a):
Ciekawa kremowa rebucja. Filipie ile czekałeś na kwiat Gymnocalycium monvillei? Długo rozwijał się pąki, czy roślinna nie chciała zacząć kwitnąć?

Mam to Gymno od przynajmniej 4 lat, więc trochę czekałem. Pąk w tym roku nie rozwijał się jakoś długo, za to owoc pękł dopiero kilka dni temu ! Dojrzewał niebywale długo i był ogromny. Czy Gymnocalycium monvillei jest samopylne? Nie mam drugiego osobnika kwitnącego, jeśli nie jest samopylne to owoc był efektem krzyżówki.

Dziękuję pozostałym osobom za odwiedziny a także wpisy :) wrzucam trochę zdjęć z tego, niestety mijającego już, sezonu:
Grupka astrophytum:
Obrazek
Coryphantha bumamma:
Obrazek
jak już jest tak żółto, to pociągniemy to dalej, Notocactus scopa, debiut po kilku latach:
Obrazek
i dalej, Mammillaria(Dolichothele) sphaerica:
Obrazek
Może bardziej kolorowo, Mammillaria boolii x2:
Obrazek
Lobivia drijveriana CH 1209:
Obrazek
Lobivia hybrid:
Obrazek
Obrazek
Debiutowała także Lobivia zecheri WR 407, pięknie ucierniona roślina:
Obrazek
Obrazek
Gymnocalycium horstii:
Obrazek
I na koniec senior Astrophytum ornatum:
Obrazek
Obrazek
Na zdjęciu drugim, obok seniora stoi inne ornatum, dokładnie v.mirabelli.Dla porównania dodam, że znajduje się ono w doniczce o boku 7 cm. Senior w tym roku wybudzał się wyjątkowo długo. Mam wrażenie, że z każdym rokiem idzie mu to coraz gorzej i w tym tylko się to potwierdziło. Może to wynikać z kilku rzeczy - po pierwsze z wieku, ale wydaje mi się, że także z tego, że rośnie on w bardzo jałowym podłożu. Był tam tylko niewielki dodatek części organicznej, który przez kilka lat został już pewnie zjedzony. Czy taki ciężki start może być tym spowodowany? W końcu duża roślina musi coś zjeść.

I teraz mam kolejny problem - chciałbym tę roślinę przesadzić, jednak obawiam się tego. Wiadomo, że jest to jak z ludźmi w podeszłym wieku - nie przepadają już za radykalnymi zmianami. Czy ma ktoś doświadczenie w przesadzaniu takich roślin? Czy najlepiej byłoby przesadzić go do bardziej żyznego podłoża, czy jednak bezpieczniej do zbliżonego jak najbardziej do tego w którym jest obecnie? Oczyszczać korzenie ze starego podłoża, czy jednak lepiej ich nie ruszać? W końcu nie dość że to stara roślina, to jeszcze Astrophytum które z natury nie przepada za przesadzaniem. I w końcu - do tej samej doniczki, czy jednak zakupić większą? Obecnie jest w ceramicznej i do plastiku raczej na pewno go nie posadzę, bo chyba bezpieczniej by rósł w ceramicznej? Mam nadzieję, że ktoś bardziej doświadczony wypowie się w tym temacie, bo eksperymentowanie jest dobre, jednak z tą rośliną wolałbym tego uniknąć.

Pozdrawiam :D

Rynio2
PostNapisane: 3 paź 2019, o 21:35 
500p
500p

0 szt.
Ja bym to zostawił w tej donicy, ale w przyszłym roku bym ze 3-4 razy zasilił Crystalonem.
Piękny okaz ma chyba więcej jak 25 lat.

Pio1986
PostNapisane: 6 paź 2019, o 12:29 
500p
500p

0 szt.
Piękne rośliny,
szczególnie astraczki i Lobivia zecherii:)
Co do wielkiego astrophytum to na dniach na moim wątku wrzucę fotki z asekuracyjnego przesadzania wielkiego astro.

Żeby rośliny nie przesadzać, można jej dodać do podłoża (ale to na wiosnę) wodę do podlewania z osadem z gleby (czyli zamieszać nowe podłoże w wodzie i czymś takim podlać - ja tak robiłem z mielonym dolomitem - zabieg taki przypomina trochę nanoszenie przez wodę iłów i mułów, które są żyzne)
Efekt był widoczny, rośliny ładnie podjęły wzrost.

Tak dużego astro posadziłbym już w kruszywo z glinką (cegła, dolomit, wapień +gleba lessowa), bez humusu. W takim podłożu korzenie są silniejsze.
I w ogóle przeniósłbym z całą bryłą korzeniową.

Aileen
PostNapisane: 7 paź 2019, o 19:44 
1000p
1000p

0 szt.
Grupka astrophytum epicka :D a senior Astrophytum ornatum wygląda wspaniale ;:333

Lidia

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 597 ]  Idź do strony nr...        1 ... 39, 40, 41, 42, 43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości