Parapetowa kaktusiarnia DAK

D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Gymno do pozazdroszczenia.. te ilości pąków.... Szacun :)
Musisz o nie dobrze dbać, że się tak odwdzięczają :)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Chociaż rozpoczęłaś niespecjalnie (kot! :twisted: ) - dalej jest tylko lepiej. :D

Pięknie pokazane stanowiska na których hodujesz swoich ociernionych ulubieńców, do tego ślicznie kwitnące i zapączkowane rośliny...
Jestem pod dużym wrażeniem! ;:oj

Ale i tak najbardziej spodobała mi się Twoja przedsiębiorczość i talent techniczny - pomysłowy robotek z Ciebie. Ale... Czego się nie robi aby dogodzić roślinkom?

Oczywiście często tutaj będę zaglądał. :)
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Tylko pogratulować Danusiu; pięknych roślin,pięknych kwiatów i oczywiście
ciekawego pomysłu na zadaszenie.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

hen_s pisze:Chociaż rozpoczęłaś niespecjalnie (kot! :twisted: ) - dalej jest tylko lepiej. :D
:D ;:306 Szczerze mówiąc to tego się właśnie spodziewałam, to było właśnie zamierzone, a ja lubię szokować. ;:130
Prawdziwy kaktusiarz nigdy nie postawiłby na pierwszym miejscu nic innego poza swoimi ulubieńcami.
Ja jednak prawdziwą kaktusiarą nie jestem - gdyby mi przyszło wybierać, to jest rzeczą oczywistą, co bym wybrała ;:131 - jestem więc bardzo wdzięczna Portosowi, że nie tylko nie stawia mnie przed takimi wyborami, ale jest dla cierniaków bardzo przyjacielski, żeby nie powiedzieć opiekuńczy. :wink: A poza tym, to on jest głównym lokatorem parapetów.

A "pomysłowy robotek" to ogromny komplement, zaś gdy chodzi o to czego się nie robi dla dogodzenia roślinkom, to trzeba mnie było widzieć jak wędrowałam przez pół miasta przesiadając się z tramwajów do autobusów z wielką przezroczystą płytą (przeciętą tylko na pół) - tu to wzbudzałam sensację, bo to były sceny jak z niemego filmiku o tragarzach z wielką szybą. :;230
x-K-B
---
Posty: 561
Od: 4 gru 2012, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Melduję się i ja w drugiej części i gratuluję zapączkowania ! Wybacz ale tylko prawdziwym kaktusiarzom rośliny tak kwitną więc nie masz co się wypierać :D
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Kamilo, miła jesteś ;:168
No to na dowód kwitnień przedstawiam te dwa baldianum, którym rano ledwie pękały pąki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wystarczyło trochę słońca, a one z godziny na godzinę zmieniały się. Kolory są takie jak na zdjęciach (bez przekłamań).
Widzę, że po dzisiejszym dniu wszystko ruszyło z kopyta - u notokaktusów coś dzieje się w czuprynkach, a to zapowiada wkrótce pąki.
Wianki na dwóch mamilarkach zapowiadają się dość szerokie, jednej otworzyły się już pierwsze kwiatuszki.
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

;:oj cudne te baldianki ;:433
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

;:oj Dwie godziny temu przeszła nad Warszawą gradowa burza - deszcz z gradem stanowił istną ścianę wody.
Zdążyłam zabezpieczyć daszkami (ostatnie wykańczanie) i wtedy lunęło. Miałam więc próbę generalną z ekstremalnymi warunkami. Grad wielkości grochu walił po daszkach, a ja spoglądałam, czy nie porobi w nim dziur - na szczęście wytrzymały. Bardzo się ucieszyłam, że kupiłam te płyty z poliwęglanu, a nie z polipropylenu, bo w nim chyba miałabym dziś dziury, a na pewno wgniecenia.
Huk uderzeń gradu o daszki był trochę złowieszczy, ale próba przeszłą pomyślnie. Haczyki na ścianach i pętelki z drutu też przeszły pozytywnie próbę. Tylko tak jak się spodziewałam zabezpieczenie boków taśmą (by nie wpływała tam woda do kanalików) niestety nie spełniło zadania. Muszę znów taśmy odkleić i porządnie wysuszyć a potem chyba zanim zabezpieczę taśmą wcisną tam na brzegi kanalików klej do szkła (bo mam całą tubę przezroczystego), tylko najpierw zrobię próbę na zachowanie poliwęglanu w kontakcie z tym klejem.
A to fotki z akcji "grad za oknem nam nie straszny" - kaktusy są suche i całe ;:333 - jak to dobrze, że przed tą najstraszniejszą ulewą ostatnich lat zdążyłam sfinalizować pomysł zadaszenia - głupi to ma zawsze szczęście. ;:306
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Super ;:138 ja muszę coś wymyślić na korytka :D
AleksandraBdg

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Twoje Gymnocalycum są rewelacyjne!
Piekne kwiaty!
Gratuluję pomysłu i wykonania daszków, rewelacyjny pomysł i bardzo praktyczny. Brawo ;:138
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Powiedziałabym - przezorny zawsze ubezpieczony. Najważniejsze, że spełnia swoje zadanie. Brawo!
Awatar użytkownika
mgr_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 24 paź 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemce

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

No i fajnie to wszystko wyglada i chyba czas na nowych lokatorów bo widziałem trochę miejsca na jednym z parapetów :wink:
Pozdrawiam
Marek
Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne part 1 part 2
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Festiwal pąków ;:oj ;:oj ;:oj muszą się czuc u Ciebie naprawdę dobrze skoro mają tyle pąków ;:63 to teraz tylko czekac na festiwal kwiatów ;:108
Pozdrawiam Rafał
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”