Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

ODPOWIEDZ
Klucha 64
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 lut 2018, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

Post »

Zdjęcie z 31 maja zdjęcie nr jeden wszystkie kaktusy zjrane :( ale skoro piszesz że aparat przekłamuje to znaczy jest ok.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

Post »

Klucha 64, a ty wszędzie piszesz o zjaraniu!!! Tak jak pisał Tomek, zmiana barwy może być z powodu braku żelaza, złego pH ..... Przypalenia wyglądają całkiem inaczej.
W razie ewidentnego braku żelaza stosuję nawóz przeciwko chlorozie. Gdy kilka lat temu grudnik mi zbielał w sierpniu, to już jedno podlanie z tym nawozem dało efekt rewelacyjny. Polecam.
Teraz eksperymentuję odbudowę chlorofilu na gymnolu, któremu spaliłam chlorofil jednym psiknięciem muchozolem - zbielał całkiem po 2 minutach. Trzymałam w ręku i całkiem odruchowo psiknęłam nie wiem po co - z czystej głupoty. :oops:
Klucha 64
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 lut 2018, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

Post »

DAK zdjęcia z 26 maja i 31 maja pokazują kaktusy mocno przypalone przez nadmiar słońca niestety Notocactusy wolą półcień a plamy od poparzeń pozostają na nich na zawsze wiem co piszę bo zjarałem sporo notocactusów ostatnio odwiedziłem kolekcję gdzie notki i gymnole cieniowane są przez cały sezon. Żelazo Fe sprawdza się doskonale w akwarium gdzie po kilku dniach rośliny odzyskują soczystą zieleń ale w tym przypadku nie ma szans.Bartek ja Cię nie oceniam bo nie znamy się osobiście ja oceniam konkretne zdjęcie pozdrawiam serdecznie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”