Parapety DAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Parapety DAK

Post »

Dziękuję za bliższą prezentację:) Robią wrażenie. G.monvillei chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu. A do tego kawał rośliny. Ostatnio zaczęły mi się bardzo podobać duże kuliste rośliny z Ameryki Południowej:)
Mam u siebie (siewki jeszcze) dużych lobivek od Tomka. Są to L.chrysochete, longispina, huasha x crassicaulis oraz dwie sztuki podrośniętych L.formosa (te z innego źródła).Oczywiście stanowiskowe. Ale zanim się doczekam dużych roślin, to minie dużo czasu. Tymczasem piękne i dorodne rośliny można oglądać u Ciebie:)
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Parapety DAK

Post »

Wow ;:oj Duże jest piękne ;:108
Najpierw ten z kwiatami czyli Gymnocalycium schickendantzii JO 794/5. Cudowne ma te kwiatuchy :wink:
A zaraz za nim kolejne duże gymnole . Mają swój urok ;:215
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

G. chubutense to bardzo ładna roślina ;:167 Sama mam jeden egzemplarz i też się nim cieszę, tak jak Ty ze swojego egzemplarza.
Również wspomniane G. monvillei i G. mostii bardzo mi się podobają - widzę, że w temacie gymnocalycium mamy podobny gust :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Parapety DAK

Post »

DAK pisze:A gymnole w różnych odcieniach są piękne w każdym stadium
- 100% prawdy, te rośliny mają bardzo ciekawe w budowie i kolorystyce kwiaty ;:138 , bardzo przyjemne w oglądaniu.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

No widzisz Danusiu, ciekawych rzeczy się dowiaduję ja - gymnolkowy laik. Posadziłam G. monvillei do małej doniczuszki i dziwię się, ze już po chwili ma za ciasno. A to waga ciężka :D .
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Oj ciężka to waga, ciężka. Jak są malutkie to wcale tak szybko nie przyrastają, ale jak już dorosną do wieku młodzieńca, to startują ze wzrostem jak oszalałe. Co roku muszę im zmieniać mieszkanka, z których po sezonie wyłażą. Ale pięknieją wtedy w oczach. G. saglionis i monvillei na pewno wymagają przesadzenia, ale dzieciarnia też właśnie dorasta do takiego wieku, że wystrzelą: megetae, cztery różne spegazzinii, które najpierw budowały chyba co nieco w podziemiu i zdawało mi się, że wcale nie rosną. Ale widzę, że już się chyba napakowały, bo przyspieszają ze wzrostem. Kombinuję więc dla mniejszych gymnoli półkę w jednym z parapetów, by waga ciężka miała miejsce w przyszłym sezonie.
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Parapety DAK

Post »

Gymnocalycium bicolor cudny, pięknie Danusiu go przedstawiłaś ;:215 i brawa dla rekordzisty Gymnocalycium friedrichii var. piraretaense ;:138
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Upał afrykański, powietrze stoi i termometr musiałam owinąć papierem, by nie przekroczył skali ponad 50 stopni. Najgorszy był wczorajszy dzień - o mało się nie zagotowały. Gymnocalycium mniej ociernione pomarszczyły się jak krepina i bałam się, czy z tego wyjdą. Dziś rano wszystkie przykryte były papierem, ale na szczęście po południu się trochę zachmurzyło.

Ciężko znoszą ten żar z nieba - pod wieczór są tak gorące, że można się nimi poparzyć.
Kwitnienia też się trochę zatrzymały.

Ładnie utworzył się bukiet na Gymnocalycium castellanosii JO 1035, ale i Gymnocalycium castellanosii ssp. bozsingianum JO 1430 też szykuje się do kwitnienia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kwitną też Gymnocalycium triacanthum HU 1304, Gymnocalycium bodenbenderianum, Gymnocalycium bruchii v. lafaldense i Gymnocalycium anisitsii Strigl - ten to jest niezawodny od wiosny do jesieni cieszy kwiatami:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Gymnocalycium schatzlianum jak zwykle zakwita później niż G. netrelianum i uruguyaense, bo te kwitną niemal bez przerwy od wiosny. Ma ciekawe kwiaty, choć w tym sezonie nie grzeszą rozmiarami.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapety DAK

Post »

Piękne bukiety. ;:138

Szczególnie podobają mi się Gymnocalycium castellanosii ssp. bozsingianum JO 1430 oraz Gymnocalycium schatzlianum. ;:333

A do kaktusów w te upały nie wchodzę to nie mam stresów związanych z ich kondycją... ;:204
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

G. friedrichii var. piraretaense jest prześliczny ;:138
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Parapety DAK

Post »

Masz trochę tych gymno i wszystkie ładnie Ci kwitną.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Parapety DAK

Post »

Płatki tych kwiatów są jakby cieniowane, przez co sprawiają wrażenie bardziej przestrzennych:) Bardzo to ładnie pokazałaś :D
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Parapety DAK

Post »

DAK pisze:Upał afrykański, powietrze stoi i termometr musiałam owinąć papierem, by nie przekroczył skali ponad 50 stopni.
- tak, masz rację upały afrykańskie, dla nas bardzo uciążliwe. Po Twoich roślinach nie widać, że taka temperatura im "przeszkadza", wręcz przeciwnie, bardzo ładnie kwitną całymi bukietami i w kolorach, które u tych roślin bardzo lubię ;:138.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”