Moje ukwiecone parapety cz. II

Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Kasiu, ale masz pamieć :roll:
Uwielbiam go ;:167
Chciałam Cie jeszcze poinformować, że kwitnie bardzo chętnie i w nieskończoność przedłuża pędy.
Mój właśnie wypuszcza czwarty :D
Jest bardzo wrażliwy na nadmiar światła i nawet na północnym oknie latem było mu za jasno :;230

Jeszcze raz gratuluję i nadmieniam, że w rzeczywistości jest 10 razy piękniejszy ;:196 ;:196 ;:196
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

tylko raz zdarzył mi się woskowiec w sklepie :) ale dzisiaj po obiadku wybieram się na małe buszowanie , więc liczę na to że się trafi jakaś nowa zdobycz :)
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Ależ piękny...ależ błyszczący ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Kasiu, cieszę się, że i Ty jesteś szczęśliwą posiadaczką tego cuda :uszy
Tak przy okazji i mnie przyda się ostrzeżenie Dorotki, mój stoi na komodzie i miejsca na parapecie nie dostanie ;:108
Awatar użytkownika
hogata
50p
50p
Posty: 65
Od: 9 maja 2010, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Piękne masz storczyki. Ostatni nabytek wspaniały, błyszczący... takich nie można zostawić w sklepie.
A ja mam zakaz kupowania, ciekawe jak długo... :roll:
Awatar użytkownika
kasialb1
200p
200p
Posty: 434
Od: 5 lip 2011, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Woskowiec powalający, gratuluję zakupu ;:138
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Kasiu rzadko ostatnio bywam na FO więc przegapiłam kolejną część twojego wątku :oops: Czym prędzej nadrabiam zaległości.
Piękna nowość w postaci woskowego phal. - ma niesamowity kolor. Ciekawa także jest ta masdevallia z dwoma różnymi kwiatkami :shock:
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Kasiu melduję się w tej części wątku :wit
Jestem zauroczona Twoimi storczykami , będę je podziwiała nieustannie . :tan :tan
Bardzo dobrze zrobiłaś spełniając życzenie forumowiczów i umieszczając na pierwszej stronie bellinę .On jest cudny zresztą jak wszystkie Twoje storczyki ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
mika181
500p
500p
Posty: 678
Od: 7 wrz 2011, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ok. Oświęcimia

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Moja teściowa jest maniaczką storczyków, ma do nich niesamowitą rękę bo kwitną ciągle jak szalone i uginają się pod ilością kwiatów. Wszyscy jak widzą to pytają czy sztuczne :D Twoja kolekcja jest naprawde imponująca, taka różnorodna ;:63 ;:138
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Kasiu, woskowiec piękny- ach, te woskowce, łapią nas za ;:167 i nie mamy wyjścia, poddajemy się. A zwłaszcza jak są za 5 zł, czyż nie?! :;230

Kasiu, mam do Ciebie przy okazji 2 pytanka; jedno na temat zygopetalum: pisałaś w poprzednim wątku, że jedno chętnie Ci kwitnie a drugie niezbyt. Czy oba to są hybrydy, czy może mają nazwy? I co z nimi dzisiaj; udało Ci się pobudzić do kwitnienia tego uparciucha?
Napisz jak o nie dbasz, gdzie stoją i czy/jak długo werandujesz?

Drugie pytanko dotyczy tej hybrydki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=756 (nie mogę przekleić zdjęcia, bo wątek już zamkniety)- pamietasz może jak długo Ci kwitła?
Mam identyczną; prawie rok czekałam na pęd, po czym zakwitła i przekwitła po niecałych 4 tygodniach- nie mam pojęcia czemu, wkurzyłam się strasznie. Jeśli ona tak ma, to chyba podziękuję za współpracę, choć śliczna :?
Dzięki z góry ;:196
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Małgosia/nina 1611, Petra, Ewa/ewarost, Piotr, Arleta, Kinga, Tomek, Dorota, Justyna, Julita, Lucyna, Agnieszka/hogata, Kasia/kasiaib1, Kasia/kasiunieczka_32, kara88, Jatra, mika181, Agnieszka dziękuję Wam kochani za miłe słowa na temat moich storczyków. Ostatnio mało mnie w moim wątku bo chwilowo nie wiele się dzieje u moich storczyków.

Agnieszko zygopetalum to kwitnące chętnie, ma etykietkę z nazwą Louisendorf, drugie jest bez fiszki ale kwiaty ma, zdaje się takie same. Ten uparciuch stał przez ostatnie dwa miesiące na balkonie i dopiero jakieś 2-3 dni temu je zabrałam do domu jak temperatura w nocy spadła poniżej 10 stopni. Zobaczymy co teraz z nim będzie czy jaśnie hrabia raczy zakwitnąć. :;230

Hybrydka ta raczej dość szybko u mnie przekwitła. Jeszcze do końca nie otwarły się wszystkie pąki a już te najstarsze zaczęły usychać. Moja za to raczej chętna do kwitnienia obecnie ma znów pęd na którym lada moment powinny zawiązywać się pączki.
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Dzięki, Kasiu!

Co hybrydki- poczekam, jeśli by wypuściła wkrótce kolejny pęd, to to ją jeszcze uratuje, może wcześniej czekałam tyle, bo jest/była młoda? Ale wygląda na to, że one tak już mają z krótkim kwitnieniem. Jakoś nie mam szczęścia do żółtych phal. ;)

Trzymam kciuki za pędzik u zygusia ;:215
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Kasiu, zaczęłam oczywiście od str. 1-szej (tej z 'Beliną'). Nie mogę się na nią napatrzeć ! Moja nie jest tak klasycznie piękna
w kształcie, bo to peloric.
A w Twoim wątku II same rarytasy. Ten ostatni woskowy, niesamowity. Kolor marzenie. A anegdota o storczykach za 5 zł rozśmieszyła mnie :D
Widać, że Mężuś już poznał Twoje sztuczki :wink:
Mój ostatnio wszedł do kuchni (głodny), a tu ja w akcji "przesadzanie". Czyli pobojowisko typu porozkładane papiery na podłodze i blacie roboczym,
porozsypywana kora, storczyki moczące się w miskach, słoikach, sekatorki, doniczki brudne i czyste, preparaty do dezynfekcji itp.
Pytam - 'Załamany jesteś' ??? On, ze spokojem - 'Już się przyzwyczaiłem'. Wziął piwko i wyszedł. Chyba się poddał... :)
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”