Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1261 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 75  
Autor Wiadomość
katarzynka575
 Tytuł: Re: Storczyki Katarzynki
PostNapisane: 12 lip 2010, o 20:16 
1000p
1000p

0 szt.
Oj nie ja mam silny charakter jak coś sobie postanowię to się tego trzymam ,wyjątkiem będzie to śliczne dendrobium ale go nie kupię, bo gdzie :?: w mięsnym :?: ;:113

Zobacz profil Wyślij e-mail      

katarzynka575
PostNapisane: 13 lip 2010, o 16:00 
1000p
1000p

0 szt.
Tak jak się spodziewałam :( mój jasny storczyk(wczorajszy zakup) zaraz straci jeden i mam nadzieje że na razie tylko jeden kwiatek .Ciemny trzyma się dobrze ,widocznie temu było potrzebne przesadzenie ;:108 Będę je obserwowała :shock:

kasiunieczka_32
PostNapisane: 13 lip 2010, o 16:34 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Kasiu śliczne nowości ;:63 A jeśli chodzi o więdnącego kwiatuszka, to niektóre egzemplarze tak mają po zmianie klimatu ze sklepowego i nie trzeba się tym martwić. U mnie z phalaenopsisami bardzo często się to zdarza.
Czekam z niecierpliwością na kwitnienie białaska ;:65

Zabka_Monis
PostNapisane: 13 lip 2010, o 16:39 
1000p
1000p

1 szt.
Kasiu pięknego masz tego buraczkowego Dendrobium :oops: ;:108 Reszta też śliczna. Ile już ich masz ?;)
Wiesz w podpisie masz źle oznaczony link, bo jak się klika na "storczyki" to wyskakuje Twój wątek balkonowy.... :idea:

katarzynka575
PostNapisane: 13 lip 2010, o 22:28 
1000p
1000p

0 szt.
Kasiu przed chwilą zrobiłam mu zdjęcie (białaskowi) Obrazeknie wiem czy dobrze widać ale myślę że za kilka dni choć jeden paczek się rozwinie .Co do kwiatka to byłam na to przygotowana mój jaśminek w ten sposób stracił dwa a teraz już się trzyma ,jeszcze czekam czy coś będzie się dzieło z( muszę go jakoś nazwać )tym drugim.DZIEWCZYNY KONKURS podrzucajcie pomysły na imię dla ciemno różowego z przeceny bo nic mi do głowy nie przychodzi. Monisiu ten buraczkowy od mężusia ;:167 o dziwo sam mi kupił .Dzisiaj doliczyłam się 14-stu storczyków i sama się zdziwiłam bo myślałam że jest ich mniej ,niedobrze, straciłam rachubę. Mam 2 sabotki , 1 cambrię, 2 dendrobium ,1 perlic i 8 phal. Ach i dziękuję że zwróciłaś mi uwagę na to że jest źle zrobiony podpis .Próbuję to naprawić ale nic mi nie wychodzi muszę się do mojego lubego uśmiechnąć on na pewno coś poradzi.

Uni57
PostNapisane: 14 lip 2010, o 09:24 
ZBANOWANY

1 szt.
Scarlett :D

Zabka_Monis
PostNapisane: 14 lip 2010, o 09:33 
1000p
1000p

1 szt.
Kasiu prawdopodobnie Twemu mężowi podobją się storczyki, ale nie chce się przyznać bo byś zasypała parapety setkami roślin :lol: Bo czternaście to już ładna kolekcja, a co dopiero setka :D Chłop by oszalał widząć swoją Ukochaną biegającą w buszu z baniakami wody i nawozami :D

A w sprawie konkursu... mój typ to : Malinka 8-) :lol:

kasiunieczka_32
PostNapisane: 14 lip 2010, o 16:09 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
No, no, no ..... 14 sztuk to już pokaźna kolekcja ;:63
A białaskowi faktycznie potrzeba jeszcze parę dni abyśmy mogli zobaczyć: co tam kryje ;:65 :tan

justus27
PostNapisane: 15 lip 2010, o 15:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Katarzynko i Ty Masz moje chciejstwo...bordowy falek w jasniejsze "plamki" ;)

katarzynka575
PostNapisane: 15 lip 2010, o 16:53 
1000p
1000p

0 szt.
Justynko to też było moim marzeniem ale nie do końca o takiego mi chodziło raczej o takiego jak ma Monika na pierwszej stronie takiego łaciatka.W sklepie jednak jak zobaczyłam tego(reszta już same jasne) i jeszcze za taką śmieszną kwotę to go przygarnęłam do bractwa , bo szkoda by było żeby taki piękniś się zmarnował a na pewno by doszło do tego. Nawet się zdziwiłam :shock: jak pani w kasie stwierdziła że już dawno powinna być taka obniżka na te bidulinki.Widocznie to miłośniczka storczyków jest ;:108 .Moje kochanie po takim haśle zaczął się śmiać i stwierdził że już tyle razy tu kupowałam że już mnie wszyscy znają i jak przyjdę następnym razem to będzie- witamy panią jak pani weźmie dwa to damy pani jeszcze jednego :;230 (oczywiście wszystkie gratis żeby się tylko kłopotu pozbyć) czemu nie było by miło, ale na razie jestem na odwyku, omijam pokusy :;230

katarzynka575
PostNapisane: 15 lip 2010, o 20:06 
1000p
1000p

0 szt.
Dzisiaj zauważyłam że tygrysek wypuszcza listek :tan znaczy ze mu dobrze u mnie Obrazek Obrazekmoje bliźniaki :D Ponieważ nie było więcej propozycji od was ,więc ciemno różowy będzie miał na imię Malinka a jasny Skarlet i cała reszta też już dostała imiona tylko jeden czekam bo jest reanimowany i nie wiem czy z tego wyjdzie ale to oddzielna historia. Obrazek Obrazek

patrysia
PostNapisane: 15 lip 2010, o 20:29 
500p
500p
ten z ostatniego zdjęcia to moje chciejstwo ;:3

katarzynka575
PostNapisane: 15 lip 2010, o 23:13 
1000p
1000p

0 szt.
Patrysiu chodzi ci o Skarlet ? Też przyciągnęła mój wzrok :shock: a stała pośród tysiąca zdechlaczków.Poluj może i tobie się uda trafić na takiego

Uni57
PostNapisane: 15 lip 2010, o 23:28 
ZBANOWANY

1 szt.
hihi, fajnie, że moja propozycja została zaakceptowana, czuję się prawie jak matka chrzestna storczyka :D

katarzynka575
PostNapisane: 17 lip 2010, o 17:06 
1000p
1000p

0 szt.
Uni to tak się czuj, ale jako matka chrzestna musisz pamiętać co roku o urodzinach :;230 Skarlet niestety straciła wszystkie kwiatuszki :( no cóż zmiana klimatu .Teraz będziemy czekać na jakiekolwiek oznaki że się zaaklimatyzowała.Malinka trzyma się na razie dzielnie. A teraz opowiem wam historię mojego reanimowanego storczysia , od dzisiaj będzie miał imię .Kupiłam go w maju miał białe kwiatki ale po jakimś czasie zauważyłam że coś się z nim dzieje niedobrego , kwiatki zaczeły zmieniać kolor na zielonkawo- różowy .Trochę mnie to zaniepokoiło,postanowiłam go przesadzić i doznałam szoku, to co zobaczyłam a właściwie nie zobaczyłam :shock: .Korzonki zgniłe, o nie, normalnie gnój .Poobcinałam to wszystko, Wiola :D poradziła mi żebym zasypała cynamonem tak też zrobiłam ,zmieniłam podłoże i odstawiłam .Jedyna pociecha to to że ma kilka nadziemnych korzonków.Stał sobie nawet się kwiatki dość długo trzymały .Przyszedł jednak czas że spadły, niestety listki zaczęły się marszczyć ,jeden całkiem zżółk .Strasznie mnie to zmartwiło :( już myślałam że to już koniec.Wstawiłam go razem z doniczką do takiego naczynia wypełnionego żelem żeby miał większą wilgotność i po jakimś czasie zauważyłam że pączek na końcu łodyżki jakby zaczął nabierać koloru(zrobił się zielony) .Pomyślałam że może to omamy bo bardzo chciałam żeby dał oznaki życia, cokolwiek (codziennie mu o tym mówiłam i prosiłam żeby zrobił mi radochę) .Ostatnio przeczytałam u którejś z was o uprawie w pojemniku że to lepsza wilgotność taki mikro klimat więc i ja spróbowałam ,trochę zmodyfikowałam.15 lipca wsadziłam go do namiotu a dzisiaj rano aż podskoczyłam z radości ;:87 zaglądam do niego czy wszystko w porządku czy niema za mokro i co widzę listeczek HURA będzie żył .Więc myślę że już maił zamia pokazać mi tego listka ale się wahał a namiot przyśpieszył jego decyzję :tan Obrazektak wyglądał jeszcze z kwiatkiem Obrazekzmodyfikowana metoda uprawy pojemnikowej :D Obrazekmoja upragniona oznaka życia czyż nie jest śliczny :tan Obrazeka to lekko zielony pączek ,czy może mi się wydaje :?: I to cała historia reanimacji mojego storczysia od dzisiaj będzie miał imię Aniołek

justus27
PostNapisane: 17 lip 2010, o 17:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Piękna historia...zakończona happyendem :D
Kwiatuszek jest śliczny i warto było o niego walczyć ;) Mnie też się wydaje, że namiot przyspieszył urosnięcie listk Gratuluję uratowania Aniołka ;:138

katarzynka575
PostNapisane: 17 lip 2010, o 22:05 
1000p
1000p

0 szt.
Justynko dziękuję , ale to właściwie dzięki tobie ten namiocik bo to ty wstawiłaś ostatnio swoją uprawę pojemnikową a ja właśnie u ciebie ją widziałam ;:111 ;:128

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1261 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 75  

Strefa czasowa: UTC + 2

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości