Ulubione storczyki Art :) cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Art pisze:Mój biały "gigant" - wiek, ponad 5 lat. Rośnie w doniczce o średn. 18 cm.
Obok dla porównania storczyki o normalnej wielkości w doniczkach 11 cm
naprawdę gigantyczny :shock:

ale się u Ciebie dzieje :) tylko czekać na kwitnienia :)
Art pisze:Takie przecież też kochamy
i to jeszcze jak :)
anama
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 sty 2010, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SIERADZ

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Witaj Joasiu :wit Twoja kolekcja jest fantastyczna. Miło jest oczy nacieszyć choćby zdjeciami. Chciałam zapytać o Masdevallie. Zawsze chciałam ja mieć , ale bałam się czy aby warunki jakich potrzebuje jestem jej w stanie zapewnić. Czy ona ma szczególne wymagania?
pozdrawiam ANIA
Alusia61
200p
200p
Posty: 386
Od: 11 paź 2009, o 22:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Halo Joasiu, jestem pod ogromnym wrażeniem :shock:
I Bellinkę peloric masz.
Znowu coś nowego na mojej liście chciejstw. :lol:
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 657
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Joasiu widzę,że Twoja cambria jest bardziej zaawansowana w rozwijaniu pąków od mojej i chyba u Ciebie sie wcześniej doczekamy kwiatów ;:138

A ten różowy na końcu wspaniały kolor jak i kwiaty. ;:109
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

O kurczę, Asiu, ale wstęp zrobiłaś!! :shock: Piękne zdjęcia pięknych roślinek, i na dodatek w sporej ilości! Tak trzymać! ;:108
Chyba tu będę codziennie, fajnie by było tak co rano "na rozruch" ;) naoglądać się pięknych roślinek...
5-letni gigant super, lubię takie rozrośnięte rośliny :)
Zresztą... wszystkie super, same okazy! :D
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Celinko, dziękuję :)

anama, o Masdevalli przekopiowałam dla Ciebie tekst z poprzedniego wątku. Odpowiadałam kiedyś Anussce:

"Anusska, pytasz o Masdevallię.
Otóż metodą prób i błędów, wybrałam dla niej docelowo parapet okna
północno wschodniego. Pokój lekko chłodnawy, W oknie często 'mikroszparka' zapewniająca lekki ruch powietrza
(ale bez przeciągów). Bezpośrednie światło słoneczne w zasadzie tylko rano, potem w pokoju nie jest zbyt jasno
- jak to bywa po północnej stronie.
Ale właśnie w takich warunkach roślince jest dobrze. Wcześniej miałam ja na oknie południowo- zachodnim i tam
dostawała plamek na liściach od nadmiaru światła, a kwiatuszki usychały zanim zdążyły rozkwitnąć...
Jak widać na zdjęciu, zapewniłam jej też zwiększoną wilgotnosć wokół (podstawka z mokrym keramzytem).
Kontroluję również stale wilgotność podłoża - przeważnie przelewam od góry miekką wodą, a jeśli namaczam
w doniczce, to na b. krótko (parę minut), bo lubią żółknąć młode przyrosty. Również od nawożenia, więc z tym
b. b. ostrożnie. Starczy prawdziwa 'ociupinka' raz na jakiś czas :idea: Roślina bardzo wdzięczna :)
"

Alusiu, u mojej 'belliny' najbardziej podobają mi się bardzo nasycone, wyraziste kolory i cudny zapach.
Natomiast byłam bardzo niezadowolona, gdy okazało się, że to forma peloric. Teraz traktuję ją jako ciekawostkę
i będę obserwować kolejne kwiaty :wink:

Agnieszko, będziemy sobie sekundować w rozwoju naszych cambrii. :)

Agnieszko - Agito, mój gigant jest tak ciężki, że ledwo go niosę do podlewania, czy kąpania.
Bez osłonki natomiast przewraca się pod swoim ciężarem. Na wiosnę go przesadzę.
Ciekawa jestem co tam w doniczce 'piszczy', czyli jak wygląda stary system korzeniowy :?:
anama
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 sty 2010, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SIERADZ

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

JOASIU dziękuję bardzo ;:109 za tekst. Mam dokładnie takie miejsce ,i co ważne jest tam wolna przestrzeń dla roślinki. Teraz to nie obawiam się ,o błędy w uprawie. Teraz pozostaje mi tylko szukanie .Pozdrawiam ANNA
pozdrawiam ANIA
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Art- ale Zasypujesz nas pięknymi fotkami. Nie wiem ,który storczyk u Ciebie najpiękniejszy...wszystkie cudne. Ale Twój MM< to kilka roślinek w jednej doniczce, prawda?> wpadł mi w oko, chyba przez tą ilość pączuszków tuż przed rozwinięciem ;)
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Piękne są... A ten jeden jest bardzo duży? Jaką ma rozpiętość liści? Pewnie jest jeszcze większy od mojego żółtego, mój ma z 60 cm i jest naprawdę wielki. Rośnie w doniczce 15 cm, ale nie ma tak licznych korzonków jak twój.
Mariolas
500p
500p
Posty: 961
Od: 20 paź 2009, o 23:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki-Budy Barcząckie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Masz wspaniałą kolekcję gratuluje za chwile zwiedzę stary wątek :)
Powiedz mi czy moje storczyki mogą stac na zachodnim oknie w kuchni - z dość sporą wilgotnością powietrza ? (zapraszam na mój ogród dodałam tam zdjęcia moich nowinek )
Mariolas
500p
500p
Posty: 961
Od: 20 paź 2009, o 23:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki-Budy Barcząckie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Martwię się troszke bo moje listki nowych phalaenopsis są miekkie ...czy to normalne ? KOrzenie mają bardzo grube mięsiste zdrowe .Doradż proszę :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Aniu-anama, życzę Ci abyś znalazła tak wdzięczny okaz Masdevallii jak ten mój.
Kwitnie praktycznie cały, okrągły rok. Ostatnio już myślałam, że odpoczywa, a znów rozwija 2 kolejne pączki... :)
Justynko, MM ma w doniczce 2 rośliny. Tak go kupiłam i jak przesadzałam, to zostawiłam też tak samo, bo
drobne kwiatuszki ładnie wyglądają w większej ilości.
Dusiu, mój gigant nie ma aż tak dużej rozpiętości liści, bo układają się bardziej do wewnątrz. Za to jest ich dużo,
chyba ok.14 wielkich liści. Pęd rósł od początku tak sztywny, że za nic nie mogłam go podpiąć. Pewnie by się złamał.

Mariolko, pokazałaś zdjęcia na P.W.,więc tam odpowiedziałam. Pytaj dalej w razie wątpliwości :)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Dusiu, mój gigant nie ma aż tak dużej rozpiętości liści, bo układają się bardziej do wewnątrz. Za to jest ich dużo,
chyba ok.14 wielkich liści. Pęd rósł od początku tak sztywny, że za nic nie mogłam go podpiąć. Pewnie by się złamał.
Ale i tak jest ogromny... Mój największy ma liścia takie długie, najdłuższy 35 cm, ale po zmianie miejsca zaczął puszczać krótsze. Mam go prawie 3 lata, a więc jest jednym z najstarszych w mojej kolekcji. Atwój liści ma dużo i te korzenie...
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”