*Kasia wita miłośników storczyków : )

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: *Kasia wita miłośników storczyków : )

Post »

Bywam, bywam. Sabotek kwitnie ciągle, więc już mu nawet nie robię zdjęć, bo cały czas wygląda tak samo.

Sporo mam tu zaległości :oops: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Imieninowy od rodziców:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poniżej mój niezawodny storczyk, który zawsze uszczęśliwia mnie obfitym kwitnieniem:
Obrazek

Miltonia
Obrazek

Obrazek

Kupiony ostatnio na przecenie za psi grosz:
Obrazek

Takie Oncidium kupiłam sobie w Biedronce:
Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: *Kasia wita miłośników storczyków : )

Post »

Kasiu, śliczne storczyki pokazałaś, są nawet dwa moje chciejstwa, żółty w bordowe plamy i pomarańczowy woskowy. Może kiedyś na nie trafię.
Awatar użytkownika
renatas
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 906
Od: 25 paź 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: *Kasia wita miłośników storczyków : )

Post »

WOW :roll: ależ cudne kwitnienia!!!

Nie wiadomo,którego najpierw podziwiać :shock:
Jak dla mnie nr.1 to ten
Obrazek
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: *Kasia wita miłośników storczyków : )

Post »

Kasiu, śliczne kwitnienia ! Takie kolory i piękno mogą zdecydowanie poprawić humor w ostatnio ponure dni.
Ciekawie byłoby, gdybyś dołączyła parę słów o historii tych kwitnień :)
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: *Kasia wita miłośników storczyków : )

Post »

W nawiązaniu do postu kasi74 - żółty w bordowe plamy kupiłam kiedyś na allegro natomiast ten pomarańczowy, który się Wam podoba pochodzi z Biedronki.

W większości są to już kolejne kwitnienia tych storczyków. Przy czym pomarańczowy nie ma w ogóle przerwy w kwitnieniu a co najwyżej zrzuca stare kwiaty przedłużając ciągle pęd. Woskowe falenopsisy podobno tak mają. Dlatego od zakupu nie ucinałam ani nie skracałam pędów.

Najbardziej trwałe kwiaty ma ten Obrazek . Z bliska wyglądają jakby były zrobione z aksamitu. Prędzej się zakurzą niż odpadną. Szczęśliwie kwitnie z roku na rok coraz obficiej, bo początkowo kwitnienia były bardzo słabe.

Nawet uprawiając "marketowe" hybrydy phalaenopsis można dojść do pewnych wniosków. Moje wnioski po kilku latach są następujące. O jakości kwitnienie w pierwszej kolejności decydują cechy danego egzemplarza - geny (oczywiście przy założeniu, że rośliny są zdrowe i maja zapewnione właściwe warunki uprawy). Przy czym swoje prawdziwe cechy ujawniają po kilku kwitnieniach. Zdarzyło mi się kupić falenopsisa (był to "Brother Little Amaglad"), który miał wysokie pędy i duże kwiaty a teraz już zawsze kwitnie nisko malutkimi kwiatuszkami. I rzeczywiście wg opisów i zdjęć zamieszczonych w internecie wynika, że jest to "odmiana" typu muliflora o miniaturowych kwiatkach. Zatem musiał być przez producenta karmiony jakimiś środkami celem podniesienia atrakcyjności.
Po drugie rzadko się zdarza, że storczyk kupowany z kilkoma zaledwie kwiatkami (tzw. 6+) zachwyci nas po kilku latach bardzo obfitym kwitnieniem. Często podczas zakupu myślałam, że kwitnienie jest słabe np. 4-6 kwiatków, bo storczyk jest młody i się pewnie rozkręci. Raczej się tak nie dzieje. Dlatego osobom, które maja mało miejsca i chcą mieć tylko kilka storczyków zdecydowanie polecam egzemplarze z rozgałęzionymi pędami kwiatowymi.
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: *Kasia wita miłośników storczyków : )

Post »

Kasiu, zgadzam się z Tobą; sobie z reguły kupowałam te tańsze, jednopędowe storczyki z kilkoma kwiatami (mając nadzieję, że jak o nie zadbam rozrosną mi się i będą szaleć na kilku pędach naraz), za to na prezenty te okazalsze 2, 3 lub 4-pędowe. I widzę teraz, po kilku latach, że te które były kilkupędowe, są takie nadal, a te moje to różnie; czasem kwitną dość ładnie, ale b.rzadko wypuszczają 2 pędy. Pewnie więc warto odżałować parę zł więcej, jak już człowiek inwestuje w storczyka- będzie "oddawał" latami :)

Piękne kwiatki pokazujesz; mnie zachwycił najbardziej ten, o którym piszesz, że niezawodny; burza kwiatów- on naprawdę jest taki czerwony, czy to przekłamanie? ;) Jest lekko woskowy?
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: *Kasia wita miłośników storczyków : )

Post »

Ten storczyk nie jest woskowy. Kwiaty mają w rzeczywistości kolor amarantowy.
Jest fajny. W zeszłym roku wypuścił 3 pędy kwiatowe. Tym razem jeden, ale ma na nim 40 kwitów ;:167
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: *Kasia wita miłośników storczyków : )

Post »

Witaj Kasiu piękne hybrydki ;:63 Kurcze ja w biedronce nie napotkuje tak pieknych falków :( A fakt na allegro widziałam kilka moze się też zdecyduję i cośik kupię :wink: Piękna kolekcja będę częściej zaglądała :heja :wit
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: *Kasia wita miłośników storczyków : )

Post »

Kasiu gdzie Ty te cuda kupujesz że na all. to już wiem ale gdzie jeszcze .
Mimo że sabotek jak piszesz cały czas kwitnie poprosiłabym Cie o jego zdjęcie, czy to jest pinocchio ?
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: *Kasia wita miłośników storczyków : )

Post »

Kasieńko, w zdecydowanej większości moje storczyki pochodzą z marketów - Biedronka, Nomi, Leroy Merlin, Kaufland, Castorama. Nieliczne z kwiaciarni.

Proszę, więcej zdjęć sabotka. To jest Pinocchio Pink.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: *Kasia wita miłośników storczyków : )

Post »

a jaki długi pęd... :shock:
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: *Kasia wita miłośników storczyków : )

Post »

Kasiu dziękuję Ci za zdjęcie .Dostałam właśnie pinocchia i reanimuje go, jest bez korzeni ,ale rośnie już pierwszy listek ,więc mam nadzieję że będzie dobrze :D .
Jeszcze zdradź mi gdzie koszyczki kupiłaś ,są fantastyczne chętnie też bym takie kupiła? do powieszenia

Hmm ,no proszę jakie cuda, ja w tych marketach o których wspominasz trafiłam tylko na philadelpię i to był dla mnie fantastyczny traf, a tak tylko, albo aż, zwykłe phal. których pełno .Na woskowca jeszcze nigdy :roll:
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: *Kasia wita miłośników storczyków : )

Post »

Kasiu, koszyk kupiłam w Jysk. Ale już kilka lat temu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”