Drugi rok storczykowej przygody

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

:cry: Pomocy.
Na ściance jednego z moich starszych storczyków zauważyłam coś białego, wydobyłam fragment kokosowego chipsa, na którym to to siedziało. Nie wiem czy to może jakaś grzybnia, pleśń, czy jakaś ---- ;:214 coś uprzędła? I co z tym robić? :cry:
Obrazek
Podłoże pachnie grzybem i to chyba by było najprzyjemniejsze z możliwych odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Mi to wygląda na pleśń :? Ale pewna w stu procentach nie jestm... :roll:
Na Twoim miejscu wymieniłabym całe podłoże u tego storczyka, na świeże,
ale to tylko moje odczucia :roll:
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Zwykła grzybnia mikoryzowa. Tylko może pomóc roślinie. na pewno nie zaszkodzi. Chyba, że podłoże jest na tyle rozłożone, że grzybnia pochłonie szybko podłoże.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Nie, podłoże było wymienione na nowe 3 miesiące temu i wolałabym dać mu spokój i nie gmerać w nim za często.
Dzięki, już będę spokojniejsza. Boję się robali jak ognia i wolałam na zimne dmuchać.
Ewentualny rozrost grzybni będę obserwować.
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Piękne, poluje na takie słoneczko z bordowym środkiem ;:2 ;:2


Pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mój nr 14 "Kwiat Jabloni" podobny do equestris produkuje chyba bliźniaka.
Kupiłam go jako bliźniaka, ale obydwa szybko marniały i próbując je ratować rozdzieliłam zimą do oddzielnych doniczek. Jeden padł od razu, a drugi długo trwał ze zwiędniętymi liśćmi aż wiosną wypuścił dzidziusia. Dziś ten dzidziuś ma 5 malutkich listków od 1 cm do 2 cm i karmi się jeszcze ostatnim starym liściem do połowy uschniętym. Aż tu dziś widzę, że u nasady tego starego coś nowego wychodzi:
Obrazek
Pewnie to taki co tylko z bliźniakiem chce rosnąć :wink:
Ciekawe jak długo jeszcze będę czekać na takie kwiatki jak dawniej:
Obrazek
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Post »

Kwiatuszki orześliczne ma ten bliźniaczek....Chyba rzeczywiście lubi rosnąć "rodzinnie"...skoro co chwilkę jakieś maleństwo wydaje na świat... :D
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Nowinki ładnie się rozwijają:
Obrazek Obrazek Już drugi kwiatek otwiera się temu pomarańczowemu warżką do góry, taki dziwak jakiś.
Portos dzisiaj poskarżył się, że ma za mało miejsca na parapetach, a on lubi to miejsce nie mniej niż kwiaty. Więc na próbę powiesiłam 3 storczyki w koszyczkach:
Obrazek Obrazek
Towarzyszył mi przedsięwzięciom zawieszania i chodził za mną krok w krok. Na dzisiejszą noc będzie miał więcej miejsca do spania na parapetach.
Obrazek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Twój Portos identyczny jak moja Tusia!Dzisiaj jej powiem,że znalazłam jej rodzeństwo.
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

No, no, ciekawie wyglądają te Twoje storczyki w koszyczkach :wink:
Ten różowy mi się najbardziej w nim spodobał, bo taki śmieszny koszyk, jak kapelusz do góry nogami :lol:
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Danusiu bardzo podobają mi się storczyki powieszone a koszyczkach ;:113 W jakim oknie wiszą - od jakiej strony :?:
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Wszystkie okna mam od południa. I dlatego nie mogą stać bezpośrednio na parapecie, zaś podwieszone mają światło rozproszone, bo gdzieś co najmniej do końca września bezpośrednie słońce nie będzie na nie padać. Tylko w jednym oknie mogę postawić kwiaty na parapecie, a zimą podwiesić właśnie, bo nad tym oknem jest balkon sąsiadów, który ocienia. Ale niestety i ta mała porcja bezpośredniego słońca z rana potrafi być zdradliwa - na tym parapecie słońce jeśli jest to tylko do 10.00 i właśnie zauważyłam, że na pędzie Bidulka (nr 3) pączki się chyba ugotowały. On jest ogólnie słaby, odratowuję go już od prawie roku (niemal od kupna w sierpniu) i nie powinien się wysilać w ogóle na kwitnienie.
A ten koszyk jak kapelusz, to właśnie on mnie zainspirował do podwieszenia w nim storczyka, żal mi było ten koszyk wyrzucić, a nie wiedziałam co z nim zrobić i przewracał się z kąta w kąt. Jest w kolorze jasnego wrzosu i pasował do tego storczyka - włożyłam i popatrzyłam - pasuje, ale co z nim zrobić? tylko gdzieś podwiesić. :lol:

Dziś doszedł jeszcze pomarańczowy w koszyczku pod kolor:
Obrazek - nie wisi tak wysoko, to tylko perspektywa.
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Pomysłowa jesteś ;:109 Ja też mam powieszone kilka sztuk, ale moje wiszą w kuchni :) Z powodu braku miejsca szukam innych rozwiązań ;:113 ;:79
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”