Ogród i róże Ireny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Ogród i róże Ireny

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Od jakiegoś roku znlazłam to forum i jestem prawie stałą wierną czytelniczką Waszych wspaniałych opowieści o ogrodach a przede wszystkim o różach. Ja ogród mam już jakiś czas, a róże pierwsze (w zasadzie pierwsze ale świadome) posadziłam na wiosnę 2016r. Wcześniej było to może ze cztery różyczki, które tak sobie rosły wśród innych roślin, biedne, zarośnięte. W zasadzie ich prawie nie było widać. O tym że trzeba je na wiosnę ciąć też za bardzo nie miałam pojęcia. Nie mówiąc już o tym żeby wiedzieć jak się nazywają. Dopiero jak u znajomych zobaczyłam duże kwiaty róż, w dodatku pachnące to postanowiłam też je posadzić. Wcześniej trochę poczytałam o odmianach i znalazłam sklepy internetowe to już wsiąkłam... Nie wiem czy uda mi się wstawić odpowiednio zdjęcia, gdyby coś było nie tak to wybaczcie. Na początek posadziłam wraz z mężem 40 róż angielskich, poprzesadzałam te moje pierwsze i dokupiłam trochę innych. Niecierpliwie czekałam już w zeszłym roku na ich kwitnienie i się nie zawiodłam, a to dopiero był ich drugi sezon.
to teraz kilka zdjęć moich ukochanych różyczek, które zrobiłam w zeszłym roku
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witamy Irenko na forum i czekamy niecierpliwie na czerwiec,ale póki co, uracz nas ubiegłorocznymi kwitnieniami i oczywiście perspektywą całego ogrodu.
Lubimy oglądać nasze ogrody,oj lubimy. :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witam ponownie. Dziękuję Karo za miłe przyjęcie i serdecznie pozdrawiam.
Poprzedni wpis jakoś nie wyszedł mi tak jak powinien. ;:174 Okazało się że nie podpisałam poszczególnych zdjęć i brakło na dole podpisu. ;:222 Zaczynam więc od opisów zdjęć poszczególnych róż.
1.Abraham Darby
2.Benjamin Britten
3.Boscobel
4.Brother Cadfael
5.Clair Austin
6. Crocus Rose
7.Crown Princess Margaretha
8.Fastaff
9.Gertrude Jekyll
10.Golden Celebration

moje różyczki jak pisałam są młode w tym roku będzie ich 3 kwitnienie.
Jak oglądam Wasze wspaniałe róże to bardzo, bardzo Wam zazdroszczę tych wspaniałych kwitnących krzewów.
Poniżej zdjęcie Pat Austin

Obrazek
z tych kupionych w 2016r są u mnie jeszcze grace

Obrazek
Graham Thomas
Obrazek
Lady Emma Hamilton
Obrazek
Lady of Shalott
Obrazek
Munstead Wood

Obrazek
Summer Song
Obrazek
Tea Clipper
Obrazek
Teasing Georgia

Obrazek
William Morris

Obrazek

Dołączam jeszcze kilka zdjęć ogólnych ogrodu - tak wygląda zimą
Obrazek

Obrazek
a tak ten sam ogród latem
Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witaj, w 'różanym' :wit
Po wielkości bukszpanowych obwódek widać, że ogród masz już całkiem długo. Super wśród nich wyglądają róże. Jakbym oglądała ogrody u samego Mistrza Austina ;:63
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

:wit
Ireno, piękny dojrzały ogród pokazałaś.
Zapowiada się ciekawy wątek pełen angielek.
Ciekawa jestem jak sprawuje Ci się Teasing Georgia :?: U mnie to numer jeden w ubiegłym sezonie.
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Karo, Dorotko i Nena08 dziękuję za miłe powitanie.
Postaram się pokazać co u mnie kwitnie. Przede wszystkim róże , o których mnóstwo się naczytałam na tym forum.
Wracając do początku mojego ogrodu to jest z nami od 2004r. Wtedy to sadziłam małe sadzonki bukszpanów, które dostawałam wiadrami od sąsiada, który przycinał swój bukszpan, a ja robiłam sadzonki i sadziłam najpierw w oddalonym zakątku ogrodu, a jak już podrosły to wymysliliśmy z mężem,że posadzimy je na wzór ogrodów francuskich. A muszę przyznać, że przyjęły się prawie wszystkie. Tak samo robiłam sadzonki z tuj, który dostałam od znajomych. Wszystkie tuje rosnące w ogrodzie i bukszpany są posadzone z samodzielnie zrobionych sadzonek. Oprócz tego na początku sadziłam różne byliny i krzewy ale tak w zasadzie to nie miałam pomysłu co posadzić pomiędzy bukszpanami. I dopiero ze 3 lata temu zaczęłam przyglądać się różom, trochę o nich czytać i postanowiłam, że zacznę je hodować.

Tutaj zdjęcie ogrodu ze stycznia 2009 kiedy to zaczęło być widać zarysy bukszpanowych rabat. Ostatnią posadziłam w 2011r- tą najbliżej domu. Na tym zdjęciu jeszcze jej nie ma

Obrazek

Obrazek
Teraz te bukszpanowe rabaty wyglądają tak
Obrazek
a latem było tak
Obrazek
Nena08 - moje 2 krzewy Teasing Georgia mam od wiosny 2016r. W pierwszym roku(2016) mnie nie zachwycił, chociaż było już kilka kwiatów tu na zdjęciu
Obrazek

Obrazek
ale już latem zeszłego roku wyglądały tak
Obrazek

Obrazek


Obrazek
Nie wiem którą odmianę bym wybrała gdym miała wybrać jedną. Wszystkie są piękne. Jak policzyłam to mam coś około 30 odmian angielek i co jedna to ładniejsza. Najobficiej i najdłużej kwitnie chyba Lady of Shalott i ma chyba najładniejsze krzaczki. Jednak urzekł mnie chyba też William Morris. Co prawda w pierwszym roku bardzo zwieszał główki, w zeszłym roku też trochę, ale ma coś w sobie jak patrzy się na jego kwiaty. Bardzo lubię też Munstead Wood, Crocus Rose czy też Lady Emmę Hamilton. Chociaż co do tej ostatniej w pierwszym roku zupełnie mi się nie podobała. no to teraz kilka zdjęć
to Lady of Shalott

Obrazek

William Morris

Obrazek

Munstead Wood

Obrazek

Crocus Rose

Obrazek

Lady Emma Hamilton

Obrazek
Obrazek

Wracając do Teasing Georgia- to kiedyś gdzieś przeczytałam,że ktoś ją porównał do jajka sadzonego - żółtko w otoczeniu bieli - i latek zeszłego roku na nia tak patrzyłam i muszę przyznać,że coś w tym jest. Zdjęcia co prawda tego tak nie oddają, chociaż na 1 szym zdjęciu z zeszłego roku tak troszkę widać.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko - jak fajnie, że otworzyłaś swój wątek! Już teraz widać, że masz ogrodową rękę, skoro przyjmuje się wszystko, co wsadzasz do gruntu. Rabaty z bukszpanu wyglądają niezwykle elegancko. Kupiłaś doskonałe odmiany róż, wybrałaś te najbardziej polecane na forum. Jestem pewna, że uraczysz nas latem zdjęciami kwiatów. Nie mam wielu z wymienionych przez Ciebie, np. William Moris - jest na mojej liście, a po Twoim zdjęciu jeszcze bardziej wspiął się w rankingu chciejstw.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11680
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witaj Irenko :wit

Jak dobrze,że dziś zajrzałam do całkiem nowego wątku ;:108 Różami i ja jestem zachwycona od 10 lat,kiedy kupiliśmy z rodzinką działkę.
Angielki też kocham i podziwiam.Ostatnio Batsheba wpadła mi w oko i chyba będę ją zamawiała od samego Austina ;:108
To co widzę to mistrzostwo,wiele pracy i poświęcenia ;:224

Pozdrawiam serdecznie:)
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Ewo i Aniu Witam Was bardzo serdecznie na moim poletku. Nie ukrywam iż jestem pod dużym wrażeniem Waszych osiągnięć w kwestii ogrodowych nasadzeń i pielęgnacji różyczek.

Dzisiaj przedstawię następne różyczki, które u mnie goszczą oprócz tych już wymienionych
James Galaway - młody posadzony jesienią 2017
Obrazek

Obrazek
Jubilee Celebration - jesień 2017
Obrazek

Obrazek

Jude the Obscure - krzaczki bardzo ładnie sięrozkrzewiły
Obrazek

Obrazek

Następne L.D.Braitwaite - od jesieni 2016 krzaczki w zeszłym roku znacznie urosły, a kwiaty są stosunkowo duże i mocno czerwone

Obrazek

Obrazek

Princess Aleksandra of Kent - od jesieni 2016 - jak ujrzałam wiosną zeszłego roku pierwszy kwiat to nie mogłam uwierzyć, że jest taki duży

Obrazek
Princess Anna- młodziutka z jesieni 2017 a jesienią ciągle wytwarzała kwiaty, aż do pierwszych mrozów. Jeszcze na początku stycznia miała pąki.

Obrazek

St. Cecile - też młoda z jesieni
Obrazek
następna młodziutka - Queen of Sweden
Obrazek

teraz jakaś nieznajoma. Miał to być The Pilgrim - ale to nie ten kolor. Reklamację złożyłam ale to to za róża? na pewno nie William Shakespeare, nie Falstaff, nie Munstead Wood bo te mam. Zastanawiałam się i troszkę wydaje mi się że może The Prince, bo bardzo ciemny kolor. Może ktoś rozpozna?
Obrazek

Obrazek

z angielek jest jeszcze Wildeve, chyba William Shakespeare i Winchester Cathedral

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witaj Irenko.
Gdy zobaczyłam nowy wątek nie mogłam oprzeć się żeby nie zajrzeć :D
Tyle pięknych angielek w jednym miejscu to musi być raj :lol:
Sporo z nich też mam i mogę porównywać, ale są i takie których nie znam :wink:
Przepiękne zdjęcia, jak z katalogu ;:167
Czy masz róże również innych hodowców ?
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko - na początku pomyslałam,że nieznana angielka to Othello, ale gdy pokazałaś cały krzaczek to naszły mnie wątpliwości. Jeżeli masz jeszcze jakieś zdjęcia tej rózy, to wrzuć je. Zawsze możesz też umieścić zdjęcia w wątku identyfikacyjnym. Choć radziłabym poczekać, aż więcej ludzi obudzi się ze zimowego snu.
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irena, wygląda jak The Prince. Charakterystyczne dla tej odmiany jest żółte oczko, widoczne w pełnym rozkwicie pręciki. Jeszcze zapach starych róż.
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Wioluwitaj w moim ogrodzie. Dziękuję za pochwałę zdjęć, ale no takie zwyczajne ;:131 . Odwiedziłam Twój wątek i jestem pełna podziwu dla Twojej pracy i wspaniałych róż i innych roślinek.
Jeżeli chodzi o moje różyczki to najwięcej mam angielek a reszta to była kupowana okazyjnie, pokażę je w nabliższym czasie, ale to wszystko młodziaki z jesieni 2016 lub wiosny 2017.
Ewo i Aniu próbowałam zidentyfikować tą różę i tak mi się coś wydaje, że może to być właśnie The Prince. Tym bardziej, jak napisałaś mi Aniu, że u tej róży znakomicie widać żółte pręcikiw pełnym rozkwicie. I tak jest na tych zdjęciach poniżej. Zapachu niestety nie pamiętam.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

U mnie za oknem mocny mrozik, szczególnie w nocy a śniegu u nas nie ma nawet odrobiny. Przed tymi mrozami to tulipany, narcyzy i krokusy wystawiały już noski, róże puszczały malutkie pączki... ;:174 Ciekawe jak rośliny to przeżyją.
A ja już nie mogę doczekać się wiosny. Pomidorki mam już dawno posiane, już popikowane, papryka też posiana i trochę lobelii, starców. Czekam tylko na cieplejsze dni



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Przepraszam za wygląd zdjęć ale słońce się odbijało i komórką tak wyszło.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”