Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu i dobrze, od kiedy stosuję niebieskie granulki, nie mam problemu ze ślimakami. Pisałam, że dużo roślin mi nie wzeszło, ale może moje siewki padły ofiarą tych żarłoków?
Twoje róże wyglądają jakby im słoneczko nie szkodziło, moje poprzypalane, szczególnie te ciemniejsze, ale jasne też dostają za swoje. Przydałoby się parę dni z deszczem, róże by trochę odetchnęły i nabrały wigoru.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu prześliczne róże! dzisiaj trochę podlało to może różom wystarczy? Uwielbiam puste i drobne różyczki ;:215
Głaskanko dla Rudzielca, który kamufluje się za różami :D
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu ślicznie, u mnie ręce opadają podobnie jak u Ciebie kranówa z węża innej opcji nie ma, konewka nie dam rady ;:145
deszczu praktycznie nie ma prawie dwa miesiące, ziemia skała, nawet ślimaków nie widać hahaha
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu...widok twoich pięknie kwitnących róż powala z nóg a o ilości to mogę tylko pomarzyć , jak w raju ;:180 . To zdjęcie przyprawiło mnie o zawrót głowy, czyż może być piękniej ;:138 . Życzę deszczyku ;:128

Obrazek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu piękne te Twoje róże masz też ich "trochę" , ładnie w tym roku kwitną , ale i też szybko przekwitają , spodobala mi sie u CIEBIE Alberich czy ona ma taki kolor czy tez długo kwitnie , jak powtarza ;:3 :wit
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu co to za cudo ;:oj https://www.fotosik.pl/zdjecie/9b04e87a0462163e
I kolorek i kształt kwiatu a i krzaczorek wstydu nie przynosi.
Po prostu piękna wśród pozostałych piękności.
Przyszłam też zobaczyć ta Innocencię...bo kiedyś myślałam o niej nawet na poważnie. ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu kolorowy zawrót głowy ;:oj , pięknie naprawdę . Chopina masz zabójczego, mój jeszcze lichutki, mam nadzieję, że za parę lat będzie taki śliczny.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Ale ucztę zafundowałaś! Oczu nie idzie oderwać od Twoich róż. A ta alejka różana wspaniała... aż chce się spacerować! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Witaj :wit . Ależ Ty masz tych róż ;:oj . Oszalałam ;:138 . Co to za różowe pnące przy tym budynku ?? Czy to Rosarium Uetersen ?? Jak to jest, że wielkokwiatowe tak ładnie u Ciebie kwitną ?? Ja mam problem z tymi różami bo miałam kilka ale marnie kwitły . Teraz w zasadzie ich nie sadzę ale jak patrzę na takie zdjęcia to od razu chciałabym kilka posadzić ;:224 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Niezłe te maleństwa Wandziu. Kwitną jakby były już dojrzałymi różami. Pokazałaś swoją Thats Jazz. Mało jej w naszych ogrodach, a przecież jest taka ładna. Swoją obcięłam wiosną niżej, zrobiła się krzaczasta a nie pnąca, całkiem nieźle taka wygląda. Piszesz, że to niezły rok dla róż. Szkoda, że nie podzielam tego zdania.Może gdybym miała nawadnianie kropelkowe, byłoby dobrze. Nigdy jednak tak szybko róze minie przekwitały.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu różany pokaz niesamowity ;:138 ;:oj
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Witam i pozdrawiam Wszystkich serdecznie ;:4 Przepraszam, że nie odpisuję i rzadko zaglądam do waszych wątków,
ale czas tak szybko ucieka a pracy tak dużo ,że nie nadążam . Nasze panienki są wymagające ;:oj a już zaczęły dojrzewać owoce
truskawki , porzeczki , agrest , wiec sezon zapraw rozpoczęty. Jutro zaplanowałam zerwać trochę kwiatu lipy, tak cudnie pachnie,
na zimowe herbatki z miodkiem ;:333 Zioła , majeranek , tymianek , oregano, comber, lubczyk- pogoda idealna, wiec pościnam,
wysuszę i do słoików. Dla mnie przydałoby się aby doba miała 48h ;:219

Daysy, ślimaki zjadły na przystawkę koleusy, teraz słonko tak im przygrzało,że nie wychodzą ze swoich kryjówek ale
niebieski proszek rozsypałam na rabatkach. Słoneczko tylko do jakiegoś czasu nie szkodziło moim różyczkom a teraz przypala jak leci
kwiaty, trawnik , hortensje a deszczu jak nie było tak nie ma, ziemie to istna skała. Najbardziej ucierpiały różyczki pod świerkiem,
oceń sama.

Tak wygląda strona północna wysepki pod świerkiem.
Obrazek


Obrazek
a tak strona południowo- zachodnia gdzie różyczki są wystawione na działanie najdłużej na słońce.
Obrazek
Chopin, trzeba przyznać, że kwiat ma piękny.
Obrazek

Marysiu, pisałaś ,że10. 06 u Ciebie spadł deszcz , ja mieszkam od Ciebie o rzut beretem a u mnie nie spadła ani jedna kropla deszczu,
sucho , sucho, codziennie przelewają się chmury burzowe i nic , chyba jakieś chochliki, trzymają nad moją okolicą niewidzialny parasol ;:306

Aniu,masz rację , już ręce opadają od dźwigania konewek, w sobotę rozwinęłam węża i podlałam wszystkie krzewy, och
przydała by sie rzeczka płynąca przez nasze ogrody to wtedy deszczyk mógłby nie padać a my byśmy sie cieszyli słonkiem i szemrzącym
cichutko strumyczkiem.

Zuziu, w zeszłym roku róze dopiero zaczynały kwitnienie a w tym roku już kończą , codziennie chodzę i przycinam przekwitłe
kwiatostany, róże plotą dywaniki z płatków na trawnikach.Jeszcze chwila a będziemy czekać na drugie kwitnienie .

Tereniu, Róża Alberich ,pierwsze kwitnienie ma bardzo obfite i kwiaty długo sie utrzymują, powtarza kwitnienie, ale kwiatostany ma
dużo skromniejsze . kolor ma mocniejszy niż na zdjęciu jest bardziej wiśniowo-czerwony. Osobiście bardzo lubię tą róze , jako okrywową
trzyma formę, kwiatostany nie pokładają nie wchodzi na chodnik w przeciwieństwie do róż okrywowych Alba Meidiland czy Scarlet Meillandecor
gałazki mają wiotkie i wiecznie wpełzają na chodnik, ale kwiatki mają uroczy.

Elżbietko, ta róża o którą ptyasz to Róża parkowa BREMER STADTMUSIKANTEN jest śliczna chociaż wolałabym aby była niższa.
Róza Innocencia , kwiatuszki ma śliczne ,ale bardzo nietrwałe , wprawdzie kwiatów ma dużo , rano kwiatek otworzy a wieczór już opada.

Muzykanci Bremer
Obrazek


Obrazek
róza NN kwitnie do późnej jesieni.
Obrazek

Obrazek


róza NN
Obrazek

Obrazek

Róż Romanse

Obrazek

Obrazek

Róże okrywowe Alba Meidiland i Scarlet Meillandecor
Obrazek

Obrazek
Róża Super Dorothy

Obrazek


Obrazek
Róza Pastella.

Obrazek
Róża Tip top

Obrazek


Kochani jutro odpisze na dalsze wpisy pa ;:19
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu jest nadzieja, że wreszcie spadnie deszcz, bo tego o którym piszesz już nawet kwiatki nie pamiętają, wąż w użyciu :wink: U mnie też Chopin wyjątkowo urodziwy w tym roku :D
W prognozach są opady i burze, więc życzę żeby były łagodne bo dużo owoców na drzewach. :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”