Identyfikacja - prośba o rozpoznanie - co to za powojnik ?

Powojniki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

President jest młodziutki i jak do tej pory miał jedynie dwa kwiaty :roll:
Przy porównaniu zdjęć są bardzo podobne.Zauważyłam jedną różnicę:President miał 6 płatków,ten NN ma ich 7 :? Czy mogę się tym sugerować?
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

darla80 pisze:Zauważyłam jedną różnicę:President miał 6 płatków,ten NN ma ich 7 :? Czy mogę się tym sugerować?
Oj niestety ten parametr nie jest jednoznaczny :).
Odmiany standardowo czteropłatkowe potrafią mieć ich po 5-6, a u z reguły sześciopłatkowych zdarzają się np. cztero, lub siedmiopłatkowe :)
Tu np. zwykle sześciopłatkowy 'Ville de Lyon':

8 Obrazek 7 Obrazek
6, 5 i 4 Obrazek

:D
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

...czyli ta opcja porównania odpada(mam nadzieję,że nie "wypaliłam" z tym pytaniem :oops: dopiero zaczynam z powojnikami i na pewno na tych,które już mam się nie skończy :lol: ) :roll: Pewnie dopiero się dowiem,gdy oba zakwitną jednocześnie :wink:
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Nie wypaliłaś, ale skąd! :) Jakieś ogólne standardy 'anatomiczne' wśród poszczególnych odmian funkcjonują, ale przestają być one oczywiste w momencie kiedy się nie zacznie bacznie przyglądać swoim roślinkom pod tym kątem... ;D.
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
Jabe
50p
50p
Posty: 74
Od: 10 lis 2008, o 21:57
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Pomożecie mi go zidentyfikować? Ma około 10 lat. Pierwsze kwiaty są trochę większe. Następne wyglądają tak jak teraz.

Obrazek
Pozdrawiam, Beata
Awatar użytkownika
Fabi 12
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 18 sty 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radwanice i Konin Żag.

Identyfikacja powojnika..

Post »

Proszę o radę . Dostałam powojnika od mamy, z jej ogródka i nie znam jego nazwy.

Obrazek
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Identyfikacja powojnika..

Post »

Stawiam na Polish spirit.
Awatar użytkownika
Fabi 12
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 18 sty 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radwanice i Konin Żag.

Re: Identyfikacja powojnika..

Post »

The President ma więcej płatków ,a Polish Spirit bardzo podobny. W opisach piszą że to gatunek okrywowy , czy u kogoś rośnie on bez podpory ?
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Jaka to odmiana?

Post »

Może to the president?
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Re: Identyfikacja powojnika..

Post »

Dopiszę się również z moim, jedynym clematisem którego odmiany nie znam i nie daję rady zidentyfikować. Kupiony jako 'Pink Fantasy' ale
zdecydowanie na niego nie wygląda. Mam jednego prawdziwego 'Pink Fantasy' i porównywałam.
Ten ma bardzo długie pączki kwiatowe tak jak na zdjeciu, i kolor taki zielonkawy. Dodam że właśnie zaczał kwitnąć i powtarza kwitnienie jesienią.
Więc zdecydowanie z grupy ELF czyli wcześnie kwitnący wielkokwiatowy.
Może ktoś pomoże ?

Obrazek

Kwiat z pączkiem

Obrazek
:wit
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
kaisog1
500p
500p
Posty: 633
Od: 16 cze 2008, o 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Identyfikacja powojnika..

Post »

nie znam się - strzelam Jan Paweł II :roll: chociaż ten kolor.... no nie wiem może ktoś kto się znam pomoże :;230
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Identyfikacja powojnika..

Post »

Fabi 12 pisze:The President ma więcej płatków ,a Polish Spirit bardzo podobny. W opisach piszą że to gatunek okrywowy , czy u kogoś rośnie on bez podpory ?
Je też stawaim na "Polish Spirit" - te niemalże czerwone pylniki są z bardzo jasnym słupkiem są dla tej odmiany dość charakterystyczne.
abeille pisze:Dopiszę się również z moim, jedynym clematisem którego odmiany nie znam i nie daję rady zidentyfikować. Kupiony jako 'Pink Fantasy' ale
zdecydowanie na niego nie wygląda. Mam jednego prawdziwego 'Pink Fantasy' i porównywałam.
Ten ma bardzo długie pączki kwiatowe tak jak na zdjeciu, i kolor taki zielonkawy. Dodam że właśnie zaczał kwitnąć i powtarza kwitnienie jesienią.
Taki kolorek u wczesnie kwitnacych sugerował by odmianę "Lecha Wałęsa" - ale nigdy nie miałem, węc nie mogę potwierdzić czy faktycznie ma takie długie paczki.
Ale poza kolorem, na tą domianę wskazują jeszcze zafalowane brzegi oraz wywinięte końcówki płatków.

Tutaj zdjęcie "Lecha" od forumowiczki basjak
Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Identyfikacja powojnika..

Post »

A tak na marginesie - Polish spirit jest jak dla mnie nie do odróżnienia w porównaniu z etolie violette.Mam, to wiem;)
Tak samo, jak jackmanii superba w porównaniu z gipsy queen.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”