Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Wszystkie już owocują?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Ta folia powyżej zacznie owocować na początku września, a też mam jeszcze młodszą posadzoną po pomidorach wiosennych. Obrazek
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Co się robi z ziemią po pomidorach? To moj pierwszy rok ze szklarnią i przeczytałam w poradniku, że co 4 lata sadzi się pomidory w tym samym miejscu a cosik mi to nie pasuje...jak więc "odnawia" się ziemię zdradz proszę co robisz.
A Twoje krzaczyska jak zwykle są imponujące !
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Pomidory sadzę w tym samym miejsca już kilkadziesiąt lat, a od kiedy stosuję mikroorganizmy pożyteczne plon wzrasta. Nie wyobrażam sobie, żeby nie było: Polyversum, EM, Trianum, Bio-algenu i innych wspomagaczy (astvitu, timoreksu, gnojówki z pokrzyw).
Jednak można wyhodować w naturalny sposób.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8#p4792668
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Dzięki za informacje :).
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Na dzień dzisiejszy pomidory mają się nie źle, jedynie może trochę za dużo liści. Obrazek
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Mówisz nieźle?... Mają się super! Ile lat doświadczeń za Tobą tak z ciekawości? Moj pierwszy rok w szklarni zmarnowany jeśli chodzi o uprawy ale bogatszy o doświadczenia. Teraz już machnęłam na wszystko ręką, bo zz plus gąsienice zniszczyły wszystko ehhh plagi wszelkie przeszłam - szara, zz, slimaki, nornice a teraz gąsienice uparlam sie bez chemi No to mam.... Tak z ciekawości masz sposób niechemiczny na gąsienice żrące pomidory?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Ten rok wybitnie suchy, poziom wody gruntowej obniżył się o 1 m, w lesie znalazłem dwa grzyby i to dobrze, gdy jest sucho , a pod folią i tak trzeba podlewać. Gąsienic też mam mało, może z kilogram mi zniszczyły pomidorów, bo gdy coś się pojawi, to wróble i sikorki przeszukują krzaki. Zimą dokarmiam, a za to teraz odwdzięczają się. Ślimaków to mam tyle, że są pod ochroną, żeby wiedzieć jak wyglądają. A uprawę w tym samym miejscu już prowadzę przeszło 20 lat.
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

No moja szklarenka za mała zeby ptaki wlecialy:( a slimakow mam tyle ze pułk wojska spokojnie wykarmic mozna...
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Ludwiku patrząc na ogrom twoich połaci pomidorów podziwiam ,że je uprawiasz bo to spory ogrom twej pracy.
Co lubisz najbardziej ze swoich pomidorów jeśli chodzi o potrawy?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Mimo, że się napatrzę cały dzień na pomidory, to nadal lubię je jeść. Dziennie kilka prosto z krzaka i jeszcze czasem taką sałatkę: pomidory pieprz cebulka, śmietana. Właśnie pomidory jesienne zaczynają owocowanie. Obrazek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Kasiu, nie zależało mi wtedy na szybszym dojrzewaniu, bo mam jeszcze dużo owoców w innych tunelach, które najpierw muszę pozrywać. Dzisiaj zerwałem z tego tunelu 150kg, a więc już powoli zaczynają plonowanie. Obrazek
Zdjęcie z 14 września.
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Ludwiku mam do Ciebie pytanie bo mnie dzisiaj tknelo gdy wywalalam ze szklarni krzaki pomidorów do kosza. Zz porzadnie mi zmarnowała 3/4 plonu a może nawet wiecej. Wywaliłam krzaki pozniej umyję cała szklarnie i wszystko co jej dotyczy ( nie wiem czy mydło szklarniowe wystarczy czy dodac chloru czy nie wiem co jest skuteczne) ale ale co z ziemia???? Czy w niej przetrwa choroba? Wymieniać po pierwszym roku nie bardzo mi się widzi a na przyszły rok chcę tam sadzić znowu pomidory. Poradzisz mi coś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”