Hosty - Struktura ziemi i przygotowanie podłoża pod uprawę.

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zielono mi
500p
500p
Posty: 703
Od: 26 maja 2008, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witaj Haniu :D a może jakąś pergolę im zrobisz od południa i zacieniujesz je troszeczkę , ja mam funkie w miejscu gdzie latem słońce jest do 15 i przez cały maj, czerwiec i pół lipca wyglądają dobrze póżniej robią się trochę blade ale i tak wiele z nich wyglada całkiem dobrze, jest tam Sum and Substance, Blue Angel, August Beauty, August Moon, Fortunei Albopicta, Cherry Berry,Grand Master, Fragrant Bouquet, Golden Tiara, Ginko Craio, Invincible, Plantaginea Grandiflora i jeszcze inne.
Pokażę zdjęcia, pierwsze z maja drugie z połowy lipca zdjęcia są robione około godz.13


Obrazek Obrazek

Sama widzisz że nie wyglądaja żle.
Gdybyś z dwóch stron zrobiła pergolę w kształcie litery L to z powodzeniem mogła byś posadzić wiele odmian.
Życzę sukcesów w uprawie tych sympatycznych roślin :wink:
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

jejku jakie piękne to Twoje hostarium...
masz rację w słonecznym ogródku pergole powinny załatwić trochę cienia i będę sadzić tak jak chcę...
kiedyś dochowam się takich pięknych jak u Was.... może jak na emeryturze będę :) :)
na bank tak będzie.
;:12
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Awatar użytkownika
zielono mi
500p
500p
Posty: 703
Od: 26 maja 2008, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Haniu jeśli sadzonki pochodzą z dzielenia dużych kęp, a nie z in vitro, to nie trzeba czekać tak długo. Tę rabatę obsadziłam jesienią 2005 roku ale co jest ważne i tu zgadzam się z opinią Tomasza, muszą mieć odpowiednią ilość wilgoci, przed zrobieniem rabaty zakopałam wąż nawadniający i gdy było dużo słońca nie pozwalałam przeschnąć ziemi.
Przed posadzeniem dostały dużo nawozu naturalnego i były sadzone w czystym kompoście, co roku 2 razy azofoski lub gnojówki z pokrzyw.
Przy takim karmieniu przez 3 sezony stworzyły taki gąszcz że jesienią większość z nich musiałam podzielić.
Jedynie sadzonki kupowane z podziału in vitro potrzebują wiecej czasu , są też gatunki które przez 2-4 lata mają tylko 1 rozetę i z natury są powolne ale to wszystko możesz doczytać w hostowym wątku.
Haniu nawet się nie obejrzysz jak zabraknie ci miejsca na nowe rośliny :wink:
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Post »

Moi Drodzy.Pozwolę sobie dołączyć do grona milośników host.wkleje kilka fotek z 2008roku
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Post »

oto zdjęcia Obrazek
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Tadeo, pooglądałam foty Twych hostasów w Fotosiku...są imponujące! Zwłaszcza te przy ścieżce mnie się spodobały. Czym Ty je karmisz, że one tak zdrowo wyglądają?
Beata
edi39
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 9 mar 2008, o 09:30
Lokalizacja: Częstochowa

Post »

A czy hosty można posadzić pod sosną?
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

To bardzo dobre miejsce, światła tyle ile trzeba, sosny nie wyjaławiają gleby, bo korzenią się palowo. U mnie najlepiej rosną pod sosnami
SADŹ! :)
edi39
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 9 mar 2008, o 09:30
Lokalizacja: Częstochowa

Post »

Dzięki a wiecie co jeszcze można posadzić
Ada
200p
200p
Posty: 233
Od: 12 maja 2007, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Nic nie widzę konkretnego na temat nawożenia.Pomóżcie proszę:mam saletrę potasową/13,5% N azotanowego,45% tlenku Mg/ i saletrzak/27% N całkowitego,13,5% N amonowego,13,5% N azotanowego,4%MgO/.C mogę tym podsypać hosty? Jeśli tak,to który nawóz bedzie lepszy?Nie mam gnojowicy ani obornika,wiec to nie wchodzi w rachubę,ale mogę kupić lepszy,jeśli te byłyby niezadowalajace dla host.Muszę jednak wiedzieć jaki.
A może trzeba otworzyć nowy temat o nawożeniu i dzielić się swoimi doświadczeniami?
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Dla nawożenia host zalecany jest nawóz o składzie (azot - potas - fosfor) - 10-10-10, 12-12-12 albo 15-15-15. Wiosną można podać nawóz o zwiększonej ilości azotu sugerowany skład to - (20-10-10). Na jedną kępę 1-2 łyżeczki (w zależności od wielkości kępy) do herbaty nawozu dostarczy konieczne składniki pokarmowe dla rocznego wzrostu.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
zuza.iza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 4 maja 2009, o 09:37
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Post »

a kiedy nawozic ? chodzi mi o odstepy czasu.w jakie miesiące najlepiej
zaczarowana
Ada
200p
200p
Posty: 233
Od: 12 maja 2007, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

paco pisze:Dla nawożenia host zalecany jest nawóz o składzie (azot - potas - fosfor) - 10-10-10, 12-12-12 albo 15-15-15. Wiosną można podać nawóz o zwiększonej ilości azotu sugerowany skład to - (20-10-10). Na jedną kępę 1-2 łyżeczki (w zależności od wielkości kępy) do herbaty nawozu dostarczy konieczne składniki pokarmowe dla rocznego wzrostu.
No,tak,tylko,że ja dalej nie wiem czego mam szukać,bo nie mam nazwy.A saletrzak ma dużo azotu-nie moze być?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”